“Kā rakstīt ziņas un preses relīzes?”

Semināra jautājumi:
* Preses relīzes pielietojums 2022
* Par ko rakstīt preses relīzi?
* Preses relīzes plāns
* Preses relīzes virsraksts
* Preses relīzes ievadrindkopa
* Preses relīzes rindkopas
* Kā un kam sūtīt preses relīzi?

Semināra auditorija:
* Sabiedrisko attiecību speciālisti
* Mārketinga vadītāji
* Biroja vadītāji
* Projektu vadītāji
* Mazo un vidēju uzņēmumu vadītāji
* Biedrību un nodibinājumu vadītāji
* Valsts un pašvaldību speciālisti

Informācija par semināru:
* Norises vieta: tiešsaistē Zoom platformā
* Ilgums: 3,5 stundas, t.sk. 15 minūšu pārtraukums
* Cena: €75 par vienu dalībnieku
* Bonus: kopīgi sarakstīta preses relīze 

Tuvāko semināru datumi:
Tr, 29.jūn., 14:00-17:30
Ce., 30.jūn., 17:30-21:00
Pk., 1.jūl., 14:00-17:30
Se., 2.jūl., 10:00-13:30

Kontaktiem:
E-pasts: seminars@corpmedia.lv
Telefons: +371 26624466
Facebook: https://www.facebook.com/corpmedia.lv
Twitter: https://twitter.com/CorpMedia

Aizpildīt pieteikumu uz semināru “Kā rakstīt ziņas un preses relīzes?”

Sabiedrisko attiecību speciālists Kristians Rozenvalds, sadarbībā ar korporatīvo mediju centru “CorpMedia”, aicina piedalīties tiešsaistes seminārā “Kā rakstīt ziņas un preses relīzes?”. Uz semināru aicināti pieteikties gan sabiedrisko attiecību speciālisti un arī visi tie, kas atbildīgi par informācijas apkopošanu savas organizācijas interneta lapā vai pārrauga sociālo tīklu profilus.

Seminārs notiks Zoom platformā. Viena semināra ilgums ir 3,5 stundas, tai skaitā 15 minūšu pauze. Semināri notiks dažādās nedēļas dienās un laikos, lai katrs var izvēlēties sev piemērotāko. 

Dalībnieku skaits vienā seminārā būs ierobežots – ne vairāk kā 10 dalībnieki, tādējādi nodrošinot individuālu pieeju katram dalībniekiem.

Semināra cena vienam dalībniekam ir 75 eiro. Semināra dalībnieki saņems arī mācību materiālus un sertifikātu PDF formā.

Semināra cenā ir iekļauta arī vienas preses relīzes rediģēšana (tai skaitā praktiskas konsultācijas par attiecīgo relīzi) un sagatavotas relīzes izsūtīšana medijiem. Piedāvājums ir aktuāls 6 mēnešus no  semināra norises datuma.

“Preses relīze arvien ir pirmā nepieciešamība sabiedrisko attiecību procesā, lai gan, jāatzīst, ka preses relīzes nosaukums ir novecojis. Sociālie tīkli preses relīzes nevis aizvieto, bet pabildina. Kur novirzīt Facebook vai Twitter ieinteresētos lietotājus, ja ne uz izvērstāku tekstu, kas sarakstīts preses relīzes formātā? Kā veidot jaunumu sadaļu uzņēmuma interneta lapā, ja ne ar tekstiem preses relīzes formātā? Tādējādi preses relīzes rakstīšanas prasmes ir nepieciešamas arī tām organizācijām, kuras nepretendē uz publicitāti medijos,” norāda Kristians Rozenvalds.

Sabiedrisko attiecību speciālists Kristians Rozenvalds savu pirmo preses relīzi sarakstīja 1989.gadā, tobrīd darbojoties Latvijas Tautas frontes Informācijas centrā. Kopš tā laika viņš ir sarakstījis un rediģējis tūkstošiem preses relīžu, tai skaitā latviešu un citās valodās, par biznesu, politiku, sportu, izklaidi un citām jomām. Šajā laikā Kristians Rozenvalds ir izstrādājis mācību metodoloģiju par preses relīžu rakstīšanu, ikdienā strādājot ar studentiem biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā RISEBA, kā arī sadarbojoties ar citām mācību iestādēm Latvijā un pasaulē.

Kristiana Rozenvalda izstrādāta metodoloģija palīdz precizēt relīzes informatīvu modinājumu, noteikt relīzes mērķi, precizēt relīzes plānu, kā arī atvieglo radošo procesu, strukturējot, kā rakstāms relīzes nosaukums (ar ko jāsāk preses relīzes rakstīšana, jo arī lasītājs vispirms izlasīs relīzes nosaukumu), kā rakstāma izceltā ievadrindkopa, ko citkārt sauc arī par līdu, un visbeidzot, kā ir rakstāmas pārējās rindkopas.