Basketbola klubs «Zemgale» spēlēs LBL un BBL

19.augustā notika basketbola kluba «Zemgale» dalībnieku sapulce, kurā tika nolemts, ka klubs 2009./2010. gada sezonā startēs Latvijas basketbola līgas (LBL) 1.divīzijā un Baltijas Basketbola līgas (BBL) izaicinājuma kausa turnīrā.


Dalībnieku sapulcē tika ievēlēta arī jaunā basketbola kluba «Zemgale» vadība. Jaunievēlētais valdes priekšsēdētājs Jānis Bacāns informē, ka lai visus administratīvos un organizatoriskos darbus veiktu operatīvāk kluba valdē tika ievēlēti tikai trīs cilvēki – Jānis Bacāns, Dainis Liepiņš un Juris Kaminskis.


BK «Zemgale» valdes priekšsēdētājs Jānis Bacāns ir arī kluba dibinātājs. Jelgavnieks savas basketbolista karjeras laikā spēlējis Latvijas Basketbola līgas komandā «Zemgales nafta», kā arī pārstāvējis Jelgavas SCO un Latvijas Lauksaimniecības universitātes komandas.


Iepriekšējās divās sezonas BK «Zemgale» valdes priekšsēdētāja funkcijas pildīja uzņēmējs un Jelgavas domes deputāts Dainis Liepiņš.


«Klubs turpinās savu darbu arī šajā sezonā. Pēc ilgākām pārrunāt tika atrasts kompromiss starp politiku un sportu,» optimistiski noskaņots ir Jānis Bacāns. Komandu arī šajā sezonā turpinās vadīs basketbola speciālists Varis Krūmiņš. Šogad gan komandā pārsvarā spēlēs Jelgavas basketbola skolas audzēkņi, taču norit arī pārrunas dažiem basketbolistiem, kuri, iespējams, varētu papildināt komandas sastāvu.


Jānis Bacāns arī atzīst, ka šogad visu Latvijas klubu budžeti būs izlīdzinājušies, kas vieš lielākas cerības un labu panākumu arī Jelgavas klubam Latvijas čempionātā. Izņēmums, protams, ir BK «Ventspils», kurš startēs ULEB Eirolīgas kvalifikācijas turnīrā.


Arī Jelgavas kluba budžets šajā sezonā samazināts vairākkārtīgi – aptuveni par 70 procentiem.


Šogad LBL 1.divīzijas klubiem nebūs obligāts nosacījums veidot fārmklubus. Līdz ar šo nosacījumu LBL 2.divīzijā šogad nestartēs «Zemgale/Juniors».


Atgādinām, ka basketbola klubu «Zemgale» 1995. gadā aizsāka uzņēmēji Jānis Bacāns un Valērijs Šinkus. 1996./1997. gada sezonā komanda piedalījās LBL augstākajā divīzijā, taču vēlāk, līdz pat 2005. gadam klubs spēlējis zemākās līgās. 2006. gadā klubs atgriezās Latvijas Basketbola līgā.


2007.gadā basketbola kluba vadība pārņēma Dainis Liepiņš, kopā ar Andri Vereščaginu, Māri Skudru, Jāni Bacānu, Jāni Brantu, Gunti Malēju un Uldi Krūklīti. Komandā tika piesaistīts latviešu basketbola speciālists Varis Krūmiņš, kura vadībā 2007. gadā Latvijas U-18 basketbola izlase izcīnīja Eiropas čempionāta bronzas godalgas.


2007./2008. gada sezonā «Zemgale» kļuva par čempioniem LBL 2.divīzijā un iekļuva Latvijas basketbola elitē. 2008./2009. gada sezonā BK «Zemgale» Latvijas Basketbola līgas 1.divīzijas čempionātā izcīnīja 7.vietu. Baltijas Basketbola līgas izaicinājuma kausā pērnajā sezonā jelgavnieki aizcīnījās līdz turnīra otrajai kārtai, izcīnot astoņas uzvaras un piedzīvojot 12 zaudējumus.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s