Žurnāls “Tūrisms” turpmāk reizi mēnesī

Žurnāls “Tūrisms” iejūtas sev neierastajā ikmēneša žurnāla formātā – iepriekš tas iznāca 21.oktobrī, šis numurs – 23.novembrī, nākamais ieplānots 21.decembrī, neilgi pēc 16.decembrī notiekošā Latvijas Tūrisma foruma, lai rezumētu tā norisi.


Tikko iznākušā žurnāla numura tēma – tūrisms Zemgalē, tam veltot 6 no žurnāla 34 lappusēm. Žurnālā publicēts arī Vidzemes Augstskolas Tūrisma un viesmīlības fakultātes pasniedzēja Andra Klepera pētījums par administratīvi teritoriālās reformas ietekmi uz Latvijas tūrisma galamērķiem.


Kā žurnālā šī brīža aktualitātes izvēlētas neviennozīmīgi vērtētais “LIVE RĪGA” kampaņas sākums, kā arī Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē izskanējis viedoklis, ka Rīgā vajadzētu attīstīt kapsētu tūrismu.


Žurnāls pievēršas arī asociācijas “Lauku ceļotājs” aizsāktajam projektam par padomju armijas pamestajiem objektiem, kas netiek apsaimniekoti un pamazām pārvēršas drupās, taču, izmantojot struktūrfondu finansējuma iespējas, tos iespējams pārvērst par saistošiem tūrisma objektiem.


“Šā brīža spiedīgajos apstākļos žurnāla izdošana bija iespējama tikai ar Latvijas tūrisma profesionāļu tiešu līdzdalību. Var teikt, ka šis ir ne tikai žurnāls tūrisma profesionāļiem, bet arī pašu profesionāļu veidots izdevums,” stāsta žurnāla “Tūrisms” izdevējs Kristians Rozenvalds. Žurnālā par saviem jaunumiem informē Tūrisma attīstības valsts aģentūra, ALTA, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija, asociācija “Lattūrinfo”, asociācija “Lauku ceļotājs”, Latvijas Kempingu asociācija, Latvijas Piļu un muižu asociācija, Pavāru klubs, Zemgales Tūrisma asociācija, Jūrmalas pašvaldība, Latvijas augstskolas, kā arī Ārlietu un Ekonomikas ministrijas.


“Esmu novērojis, ka iespēja pašiem līdzdarboties žurnāla veidošanā atsijā aktīvos no tiem, kas tikai gaužas. Ne reizi vien bija nācies dzirdēt dažādas organizācijas sūdzamies, ka mediji jau raksta tikai par tiem, kas maksā, tikai par savējiem utt. Taču tagad, kad pašiem ir iespēja paust savu viedokli, tad izrādās, ka nav ko teikt, vai arī ir nespēja un kūtrums šo viedokli uzrakstīt. Tādēļ jo īpaši priecājos par visiem tiem, kas savas ziņas un viedokļus atsūtīja, jo, kā redzams, materiāli lieti izmantoti šā numura veidošanā, un tā būs arī turpmāk,” redaktora slejā raksta Kristians Rozenvalds.


“Esmu pārliecināts, ka žurnāls “Tūrisms” turpinās iznākt arī nākamgad, taču vairāk par nākotnes plāniem informēšu žurnāla nākamajā numurā. Manuprāt, jau tagad ir pamats teikt, ka žurnāla iznākšana reizi mēnesī ir attaisnojusies, jo tādējādi izdevums kļūst vairāk aktuāls un likumsakarīgi – arī vairāk interesants lasītājam,” norāda Kristians Rozenvalds


Turpinās diskusijas par “Tūrisma” izplatīšanu. “Skaidrība ir par to, ka arī turpmāk žurnāla PDF versiju internetā varēs lejuplādēt bez maksas. Taču nav skaidrības, vai saglabāsies līdzšinējā prakse, ka žurnāla drukāto versiju bez maksas saņem arī visu tūrisma nozares profesionālo organizāciju biedri. Šobrīd šādu bezmaksas abonentu skaits ir 980,” precizē Kristians Rozenvalds.


“Reklāmas pārdošanas stratēģijā gan neko nemainīsim, taču darīsim visu, lai pārliecinātu tos Latvijas un ārvalstu klientus, kuri vēlas uzrunāt Latvijas tūrisma nozares profesionāļus. Jau šajā numurā ir divas ārvalstu reklāmas – tas taču ir eksports! Žurnālam “Tūrisms” nav pamata sūdzēties par krīzi reklāmas jomā. Mums ir ļoti skaidri definēta auditorija, turklāt esam vienīgais drukātais izdevums tūrisma nozares profesionāļiem. Mums tikai jāpilnveido savas pārdošanas iemaņas, lai šos labvēlīgos apstākļus vēl prasmīgāk izmantotu,” norāda Kristians Rozenvalds.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s