Būtiski pieaug interese par grāmatvežu konsultācijām

“Interese par grāmatvedības konsultācijām un grāmatvedības ārpakalpojumiem ir būtiski pieaugusi. Tas izskaidrojams ar nesenajām izmaiņām nodokļos un grāmatvedības normatīvos. Uzņēmumu vadītāji un štata grāmatveži ne vienmēr spēj izsekot šīm izmaiņām līdzi, tāpēc vēršas pēc padoma pie grāmatvedības konsultantiem,” informē grāmatvedības uzņēmuma “Baltijas Konsultantu nams” valdes loceklis un konsultants Māris Ginters, piebilstot, ka šādos pārmaiņu laikos ļoti izpaužas ārpakalpojumu priekšrocības.

“Grāmatvedības uzņēmumi nodarbina daudzus speciālistus vienlaicīgi, tāpēc ir iespējama gan specializācija, gan arī ir iespēja norīkot konkrētu darbinieku kāda neskaidrā jautājumu risināšanai,” norāda Māris Ginters.

“Arī līdz šim bija tā, ka grāmatvedības ārpakalpojuma sniedzēji ātrāk un precīzāk apkopoja aktuālo informāciju, taču iepriekš izmaiņas nebija tik pēkšņas, tāpēc uzņēmumi paši laika gaitā atrada risinājumus, lai gan ne vienmēr tie bija izdevīgākie un un konkrētajam uzņēmumam piemērotākie risinājumi,” turpina Māris Ginters.

“Ja uzņēmumā ir tikai viens grāmatvedis, viņam ir ļoti problemātiski izsekot līdzi visām jaunajām izmaiņām un atrast piemērotāko risinājumu jaunajos apstākļos. Pat grāmatvedības uzņēmumā nav viegli visu aptvert un atrast optimālos risinājumus,” stāsta Māris Ginters.

“Turklāt, ja grāmatvedis uzņēmumā pārāk daudz laika velta kādas jaunās problēmas risināšanai, tad droši var prognozēt, ka viņam pietrūks laiks kāda cita jautājuma risināšanai,” uzskata Māris Ginters, tāpēc viņš iesaka grāmatvežiem kooperēties vai arī izmantot ekspertu palīdzību.

Māris Ginters atgādina, ka no 2010.gada ir ļoti daudz jauninājumu, turklāt par daudziem no tiem joprojām nav skaidrības ne tikai grāmatvežiem, bet arī atbildīgajiem ierēdņiem, kā piemēru minot tā saucamo dienesta auto nodokli.

No 2010.gada būtiski ir mainīts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Ar 2010.gada 1.janvāri tika paaugstināta iedzīvotāju ienākuma nodokļa vispārējā likme no 23% uz 26%, to piemērojot arī pašnodarbinātajiem (saimnieciskās darbības veicējiem). No 2010.gada ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekas arī dividendes, procentu ienākumi, ienākumi no privātajos pensiju fondos veikto iemaksu ieguldīšanas un ienākumi no noslēgtajiem dzīvības apdrošināšanas līgumiem ar līdzekļu uzkrāšanu. Ir ieviests arī jauns termins – ienākums no kapitāla pieauguma. Tas attiecas arī uz nekustamā īpašuma pārdošanu. Ar nodokli tiks aplikta starpība starp pārdošanas cenu un iegādes cenu. Izmaiņas skārušas arī nekustamā īpašuma nodokli, akcīzes nodokli. Mainīti nosacījumi kokmateriālu un cirsmas pārdevējiem.

Atgādinām, ka “Baltijas Konsultantu nams” ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Latvijā, kas specializējies grāmatvedības ārpakalpojumu sniegšanā. Uzņēmums šajā nozarē strādā jau 10 gadus un 2009.gadā apkalpo vairāk nekā 160 Latvijas uzņēmumus.

Plašāka informācija:

Māris Ginters, “Baltijas Konsultantu nams”

Mob. +371 29252369; Tel.: +371 67397558;

E-pasts: maris.ginters@bkn.lv; http://www.bkn.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s