«Jelgavnieki.lv» priekšlaicīgi norēķinās ar maksātnespējas pieteicēju

Rīgas pilētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas sēde par SIA «Nedēļa Jelgavā» maksātnespējas pieteikumu notiks 26.aprīlī Inas Baiko vadībā. Taču SIA «Nedēļa Jelgavā», kura līdzdarbojas portālā un žurnāla «Jelgavnieki.lv» veidošanā, jau ir pilnībā norēķinājusies ar maksātnespējas pieteicēju «Preses nams». Tāpēc uzņēmumā tiesu uzskata vien par formalitāti.


9.aprīlī «Nedēļa Jelgavā» ir pārskaitījusi 2 512,03 latus uz maksātnespējīgā «Preses nama» bankas kontu, tai skaitā gan 1 542,29 latus saskaņā ar savulaik piestādīto rēķinu, gan arī nesamērīgi lielo līgumsodu – 832,84 latus. Jau 30.martā, uzzinot par maksātnespējas pieteikumu, uzņēmuma īpašnieks Kristians Rozenvalds ziņoja, ka «šobrīd, kad tik daudz uzmanības pievērsts šim darījumam, mēs esam pieņēmuši lēmumu šo summu pārskaitīt vēl līdz tiesas sēdei, jo tālākā tiesāšanas un skaidrošanā var būt gan laikietilpīga, gan arī kaitēt uzņēmuma tēlam».


«Kad uzzināju par maksātnespējas pieteikumu, uzreiz sazvanījos arī ar «Preses nama» maksātnespējas administratora pārstāvi Nauri Durevski, kurš solīja rēķinu apmaksas gadījumā tūlīt tiesai nosūtīt apstiprinājumu par pretenziju neesamību pret «Nedēļa Jelgavā». Tāpēc, manuprāt, tiesai jābūt tikai formalitātei. Es ļoti ceru, ka te nav iesaistīta politika un kādas citas intrigas,» atklāj K.Rozenvalds.


«Žēl, ka tiesa noteikta tikai uz aprīļa beigām, jo nelabvēļiem iespējams vēl visu šo laiku tiražēt negatīvu un nepamatotu informāciju par mūsu darbību. Mūsu interesēs būtu, ka tiesa notiek ātrāk, lai šim stāstam pieliktu punktu,» norāda K.Rozenvalds.


«Jāatgādina, ka maksātnespējas pieteikums nebūt nenozīmē to, ka uzņēmums ir tiešām kļuvis maksātnespējīgs. Protams, ka mēdz būt arī tā, taču mūsu gadījumā tie nebija finansiāli apsvērumi. Maksātnespējas procesa pieteikums mūsdienās kļuvusi par sava veida sistēmu savstarpējo rēķinu kārtošanai. Bieži par to esam rakstījuši gan portālā, gan žurnālā, taču tagad, kad paši ar šo procedūru saskaramies, saprotam, cik tā mēdz būt absurda. It kā parasts saimniecisks darījums, taču sacelta kņada, jāpārkārto darbi,» norāda K.Rozenvalds.


«Šis pieteikums, protams ir apgrūtinājis uzņēmuma darbību, jo darbiniekiem nācās nevis veikt savus tiešos pienākumus, bet gan gatavot administratora pieprasītos dokumentus. Vēl arī, saskaņā ar likuma normām, mēs nevaram brīvi rīkoties ar savu īpašumu, taču tas mūsu plānus neietekmē, jo šajā mēnesī «Nedēļa Jelgavā» nebija plānojusi kaut ko no saviem īpašumiem pārdot,» stāsta K.Rozenvalds.


Viņš arī noraida apgalvojumus, ka notiekošais ar «Nedēļa Jelgavā» varētu būtiski ietekmēt portāla un žurnāla «Jelgavnieki.lv» darbību, jo «Nedēļa Jelgavā» ir tikai viena no trim organizācijām, kura nodrošina «Jelgavnieki.lv» darbību. Portāla tehniskās lietas nodrošina un administrē SIA «RKT Holdings», savukārt ziņas un žurnāla publikācijas jau ilgstoši veido žurnālistikā specializējusies SIA «CorMedia». Savukārt SIA «Nedēļa Jelgavā» nodrošina žurnāla loģistiku, kā arī ir pilnībā atbildīga par visiem ieņēmumiem, tai skaitā reklāmu un žurnāla realizāciju, kas, protams, ir ļoti nozīmīgas funkcijas, bet ne neaizvietojamas.


«Mūsu plānos nav kaut ko mainīt, jo šobrīd «Nedēļa Jelgavā» ar reklāmas pārdošanas un žurnāla izplatīšanas darbu tiek galā ļoti labi. Par uzņēmuma panākumiem liecina kaut vai portāla un žurnāla lasītāju pārmetumi par reklāmas pārsātinātību,» stāsta K.Rozenvalds, piebilstot, ka uzņēmums jau sāk justs recesijas beigas, tāpēc domā tikai par attīstību.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s