Līdz 30.maijam var pieteikt Eiropas izcilāko galamērķi

Pašvaldības, to aģentūras, struktūrvienības, kā arī valsts aģentūras tiek aicinātas izmantot iespēju popularizēt Eiropā savu tūrisma piedāvājumu, piesakoties Eiropas Komisijas projekta „Eiropas izcilākie galamērķi” (“European Destinations of Excellence” – EDEN) konkursam. EDEN Latvija projekta vadītājs Armands Muižnieks atgādina, ka projektus var iesniegt līdz 30.maijam.

Projektiem šogad jāatbilst tematikai “Tūrisms un ūdens resursi”, kā arī virknei nosacījumu, kas aprakstīti konkursa nolikumā, kas pieejams TAVA mājaslapā http://www.tava.gov.lv. Lai arī projektus iesniedz pašvaldību vai valsts struktūras, iniciēt projekta pieteikšanu un iekļaut piedāvājumā savus pakalpojumus var arī privātie uzņēmēji, kuru produktam vai pakalpojumam gan jābūt iekļautam tūrisma vietas ilgtermiņa attīstības plānos, atbilstošos tūrisma plānošanas dokumentos reģionālā vai pašvaldību līmenī.

“Latvijai kā valstij, kas atrodas pie jūras, kas bagāta ar iekšējiem ūdeņiem, kuru izmantošana tūrismā pēdējos gados attīstīta dažādām gaumēm un mērķauditorijām, šī ir ļoti pateicīga tēma. Turklāt tematikā iekļaujas viss, kas saistīts ar ūdeni, arī minerālavotu izmantošana, SPA, kur mums arī ir ko piedāvāt. Tādēļ ceru, ka netrūks kvalitatīvu pieteikumu,” prognozē Armands Muižnieks.

EDEN Latvija projekta vadītājs arī aicina projektu iesniegšanu neatlikt uz pēdējo brīdi, lai nepieciešamības gadījumā vēl laicīgi varētu novērst kādas tehniskas projekta nepilnības.

Uzvarētāju TAVA izveidota un EK saskaņota vērtēšanas komisija noteiks jūnija otrajā pusē. Vispirms tiks vērtēta projekta atbilstība formālajām prasībām, pēc tam detalizētāk analizēti specifiskie kritēriji. Komisija apmeklēs katru konkursa dalībnieku un pārliecināsies par pieteikumā minēto tūrisma iespēju atbilstību.

Armands Muižnieks uzsver, ka konkurss ir laba iespēja veicināt tūrisma vietas starptautisko atpazīstamību, neieguldot pašu līdzekļus mārketingā. Konkursa uzvarētājs iegūs tiesības izmantot EDEN projekta zīmolu, tas tiks popularizēts Latvijas medijos, tūristu informatīvajos materiālos, par to tiks uzņemta videofilma. Filma un cita veida informācija par uzvarētāju tiks prezentēta televīzijā, projekta noslēguma konferencē Latvijā un Eiropas Tūrisma Forumā Briselē, kur arī tiks veidota visu valstu EDEN uzvarētāju izstāde.

Šogad EDEN Latvija organizētāji atbalstīs ne tikai vienu uzvarētāju, bet kopumā piecus labākos projektus, par kuriem uzņems filmiņas, kuras projektu autori varēs tiražēt un izmantot sava piedāvājuma popularizēšanai lielākoties iekšējā tirgū.

EDEN konkursu jau ceturto gadu īsteno TAVA sadarbībā ar Ekonomikas Ministriju. Par pirmo EDEN uzvarētāju Latvijā 2007. gadā kļuva Kuldīgas pilsēta (tēma: “Tūrisms lauku teritorijās”), 2008.gadā – Latgales podnieki (“Tūrisms un kultūrvēsturiskais mantojums”), bet 2009.gadā – Tērvetes dabas parks (“Tūrisms aizsargājamajās dabas teritorijās”).

Papildus informācija var saņemt pie projekta vadītāja Armanda Muižnieka. Tel. 67229945, e-pasts: armands.muiznieks@latviatourism.lv.
Projektus var iesniegt līdz 30.maija darba dienas beigām vai arī šajā datumā izsūtīt pa pastu uz Tūrisma attīstības valsts aģentūru (TAVA), Brīvības iela 55, Rīga, LV-1519 ar norādi “EDEN konkursam”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s