Šajā mācību gadā "e-klase" sasniedz jaunus rekordus

Ir noslēdzies 2009./2010. mācību gads un jau piekto gadu pēc kārtas skolvadības sistēma „e-klase” apkopojusi rezultātus, kas kārtējo reizi uzrāda pozitīvu pieaugumu.Sistēmā savadīto gala atzīmju skaits ir pieaudzis no 2,3 miljoniem vērtējumu 2008./2009.mācību gadā uz 6,4 miljoniem šogad. Būtiski palielinājusies ari vecāku interese – 2008./2009.mācību gada noslēgumā e-klasi apmeklēja vidēji 5000 vecāki dienā, savukārt pēdējo nedēļu laikā “e-klasi” ik dienu apmeklēja vidēji 30 000 vecāku.


„Mūsdienās, kad vecāki ir ļoti aizņemti darbā, informācijas tehnoloģijas ir labākais palīgs, lai savlaicīgi, regulāri un pietiekami bieži interesētos par bērna gaitām skolā. Arī “e-klases” veiktajā vecāku aptaujā daudzi vecāki atzinīgi novērtēja sistēmu, jo tā ļauj sekot līdzi bērna sekmēm, kavējumiem. Kā uzsver paši vecāki, “e-klase” vairs nedod iespēju bērniem melot vai slēpt patiesību par savām skolas gaitām,” stāsta SIA „DEAC” valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.


Vecāku apmeklējumu skaits “e-klasē” ir pieaudzis arī pārējā gada laikā, un tas ļauj domāt, ka vecāki novērtē “e-klasi” kā ērtu rīku, ar kura palīdzību audzināt bērnus, jo ne vienmēr klases audzinātāji noslogotības dēļ var paspēt informēt vecākus par visu, kas notiek ar viņu atvasēm.


„Šī pieauguma tendence mūs ļoti iepriecina, jo jau kopš pašiem darbības pirmsākumiem “e-klases” mērķis bija ciešāk vienot mācību procesā iesaistītās puses – skolotājs, vecāks, skolēns. Ar “e-klases” palīdzību vecākiem ir iespējams būt klāt mācību procesā un īstajā laikā pamanīt problēmas, sadarboties ar skolotājiem un palīdzēt savam bērnam,” norāda Andris Gailītis.


Pēdējo divu nedēļu laikā ik dienu “e-klasē” tika ievadīti vidēji 464 285 vērtējumi (salīdzinājumam 2008./2009.mācību gadā – vidēji 100 000 vērtējumu dienā) un kopumā 6,4 miljoni (salīdzinājumam 2008./2009.mācību gadā – 2.3 miljoni).


„Vēlos izteikt lielu pateicību ikvienam skolotājam, kas strādā ar “e–klasi”. Mūsu darbam nebūtu jēgas, ja skolotāji nelietotu “e-klasi” un nevadītu vērtējumus. Skolotāji ir primārais atbalsts vecākiem, lai viņi zinātu, kas notiek ar viņu atvasēm skolas laikā. Mēs esam tikai kanāls, kas cenšas maksimāli ērti sniegt informāciju. Tādēļ vēlreiz paldies skolotājiem, kas uzticas “e-klasei” un ceram, ka tuvākajā laikā arī citas skolas mums pievienosies,” uzsver Andris Gailītis.


Noslēdzot 2009./2010.mācību gadu, Latvijā populārāko skolvadības sistēmu „e-klase” izmanto 528 skolas, kas ir vairāk kā puse no visām Latvijas Republikas skolām. Lielākā daļa jeb 80% no “e-klases” skolām ir pilnībā atteikušās no papīra žurnālu izmantošanas un pārgājušas uz elektronisko formātu.


“E-klase” ir skolotāju darba instruments, ar kura palīdzību tiek nodrošināta pedagoģiskajā procesā nepieciešamā dokumentācija, sākot ar elementāro klases žurnālu, beidzot ar sarežģītām atskaitēm skolas vajadzībām. Ar “e-klases” palīdzību skolēni un viņu vecāki var sekot līdzi sekmēm internetā, sazināties ar skolotājiem, klasesbiedriem un viņu vecākiem.

“E-klase” Latvijas skolās darbojas no 2005. gada sākuma, tās izstrādātājs ir informāciju tehnoloģiju uzņēmums DEAC. Skolvadības sistēma ir saskaņota LR Izglītības un zinātnes ministrijā, tā ir izplatītākā skolvadības sistēma Latvijā ar vairāk kā 500 skolām.


Papildus informācija par skolvadības sistēmu e-klase: http://www.eklase.lv


Kontakti:

Zane Vītoliņa

DEAC projekta “e-klase” vadītāja

Tālr. +371 6707 2100

e-pasts: e-klase@deac.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s