Inbox.lv: Latvijas uzņēmumi Jāņos sūta SPAM

Pirms Jāņiem būtiski pieaug e-pasta sūtījumu skaits, taču lielu daļu no tiem veido SPAM jeb surogātpasts. Nacionālais e-dienests “Inbox.lv” ir aprēķinājis, ka kopējais  e-pasta vēstuļu skaits pieaudzis par 83%, no kuriem 40% veido Latvijas izcelsmes surogātpasts.
 
Iespēju apsveikt svētkos daudzas organizācijas vienlaikus izmanto arī sevis reklamēšanai un kādu īpašo vai ikdienišķo piedāvājumu popularizēšanai, informē SIA «Inbokss» valdes loceklis Andris Griķis, piebilstot, ka līdzīga tendece Latvijā esot novērojama arī citos svētkos. 

“Datu analīze liecina, ka regulāros surogātpastus Latvijas uzņēmēji nesūta tik aktīvi, rēķinoties ar saņēmēju negatīvo reakciju. Taču nez kādēļ viņi domā, ka cilvēkiem attieksme pret tiem kļūs pozitīva, ja pie šīs pašas komercreklāmas tiks pievienots Līgo dzejolītis un apsveikuma kartiņa.  Izskatās, ka Jāņi gaidīti īpaši, lai izmantotu šo bezmaksas reklāmas iespēju,” spriež Andris Griķis.

Šādu Līgo apsveikumu skaits vēl nav tik liels, lai izsauktu e-pasta klientu satraukumu un negatīvu reakciju. Turklāt ne visi šādi Līgo apsveikumi ir SPAM, jo daļa no tiem ir sūtījumi organizāciju esošajiem klientiem un partneriem.
Latvijā pieejamie SPAM filtri automatizēti nespēj apturēt šādus Līgo apsveikumus, jo SPAM filtri vērtē vairākus sūtījuma parametrus vienlaicīgi, no kuriem galvenais ir sūtījuma saturs, taču atšķirībā no angļu un krievu valodām, SPAM filtri vēl nav papildināti ar tipveida frāzēm latviešu valodā. Tāpēc automatizēti filtrēt Latvijas SPAM vēl nav iespējams, līdzīgi kā SPAM lietuviešu un igauņu valodās.

Iepriekš Latvijas uzņēmumu sūtītie SPAM nebija tik daudz, lai pamudinātu specializēto programmu ražotājus iztrādāt latviskotās SPAM filtru versijas, taču ja Latvijas SPAM skaits turpinās pieaugt, tad attiecīgi būs spiesti rīkoties gan e-pastu turētāji, gan arī programmu izstrādātāji.

Par Nacionālo e-dienestu «Inbox.lv»
SIA «Inbokss» interneta portāls http://www.inbox.lv izveidots 1998.gadā. Šobrīd ar vairāk nekā pieciem miljoniem reģistrētu lietotāju tas ir lielākais interneta portāls Latvijā, kas piedāvā dažādus bezmaksas pakalpojumus. Apmeklētības ziņā pēc «TNS Latvia» un «Gemius» pētījumu datiem portāls ieņem pirmās vietas Latvijas interneta vietņu topā, unikālo lietotāju skaitam pārsniedzot 700 tūkstošus nedēļā un 800 tūkstošus mēnesī.

One comment

  1. Es esmu Clark Barry kungs, likumīgs un cienījams naudas aizdevējs. Mēs esam no aizdevumu firmas. Ar finansiālu palīdzību.Mēs aizdodam līdzekļus cilvēkiem, kuriem nepieciešama finansiāla palīdzība, kuriem ir slikts kredīts vai kuriem nepieciešama nauda, lai apmaksātu rēķinus, ieguldīt uzņēmējdarbībā. Vai esat meklējis aizdevumu? Mēs piedāvājam aizdevumu no 5,000.00 min. līdz 20 000 000,00 par zemu procentu likmi 3% sazinieties ar mums Adrese: luthors.corploanfirm@gmail.com3% tagad ir spēkā aizdevuma piedāvājums

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s