Pieprasītāki DEAC virtuālie serveri ar lielāku RAM

Eiropas datu centru operatora SIA „DEAC” apkopotie pirmā pusgada darbības rādītāji liecina, ka joprojām pieprasītākie ir virtuālo serveru modeļi ar operatīvo atmiņu (RAM) 256 MB, 1 GB un 2 GB. Pēdējo mēnešu tendences liecina, ka arvien straujāk aug prasības pēc virtuālajiem serveriem ar RAM virs 1 GB. Kā norāda IT jomas vadošie analītiķi – virtualizācijas risinājumu uzvaras gājiens uzņem apgriezienus.

Visā pasaulē virtualizācija ir kļuvusi par standarta IT tehnoloģiju un to arvien vairāk izmanto ne vien lielie uzņēmumi, bet arī mazā un vidējā biznesa pārstāvji. „Virtualizācijas popularitātes pamatā galvenokārt ir ekonomiskais izdevīgums: tā palīdz samazināt fizisko serveru skaitu, serveru telpu platību, elektroenerģijas patēriņu un kopējās IT infrastruktūras lietošanas izmaksas (TCO). Vairāku kompāniju aptaujas rezultāti liecina, ka virtualizējot 70-90% serveru, resursu konsolidācijas attiecība veidojas no 1:6 līdz pat 1:15,” virtualizācijas priekšrocības skaidro DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

IT pētījumu kompānija „Gartner” prognozē, ka līdz 2013.gadam virtualizēto serveru daļa sasniegs 60%; analītiķi no „TheInfoPro” ir optimistiskāki un 80% daļu paredz jau 2012.gadā. Programmatūru izstrādātāji runā arī par citu IT infrastruktūras komponenšu virtualizāciju. „DEAC prognozē, ka joprojām klientu galvenā prasība būs resursu optimizācija apvienojumā ar augsta līmeņa drošību. Tādēļ pieaugs ne vien virtuālo serveru skaits, bet arī pieprasītais serveru operatīvās atmiņas apjoms,” norāda A.Gailītis.

DEAC piedāvātais virtuālā servera risinājums bāzējas uz klastera no vairākiem jaudīgiem fiziskiem serveriem DELL PowerEdge R710, tajos tiek izmantots hipervizors VMware ESXi, kas tiek uzskatīts par pasaulē drošāko un efektīvāko virtualizācijas risinājumu nodrošinātāju. „Lai arī virtualizācijas risinājumi ir salīdzinoši liels jaunums IT jomā, tie tiek piedāvāti par ļoti pievilcīgu cenu. Tā piemēram, DEAC virtuālo serveru noma ir sākot no 15 Ls mēnesī. Tādējādi šo risinājumu var izmantot ne tikai lielās kompānijas, bet ikviens interesents mājaslapu izvietošanai, datubāžu darbināšanai, darbam ar dažādām grāmatvedības programmām un citām vajadzībām,” skaidro A.Gailītis.

Par DEAC:
DEAC ir Eiropas datu centru operators. Kompānijas pamatdarbība ir orientēta uz datu centru un IT ārpakalpojumu sniegšanu Eirāzijas mērogā. DEAC datu centru (DC „Rīga” un DC „Grīziņkalns”) serveru telpu kopējā platība ir 1000 m2. Enerģijas nodrošinājuma shēmas līmenis ir līdz TIER IV, komunikāciju pieslēgumi nodrošina tiešo savienojumu ar visiem Krievijas reģioniem, t.sk. Maskavā (MSK-IX) un Sanktpēterburgā (SPB-IX), kā arī sasniedz tādus lielus Eiropas datu apmaiņas punktus kā Amsterdamas (AMS-IX), Frankfurtes (FDE-CIX), Londonas (LINX), Rīgas (LIX) un citu lielo pilsētu, kur ir interneta pieslēgums nepieciešamajā ātrumā.
Kompānijai DEAC uzticas vairāk kā 2000 klienti no 20 pasaules valstīm, piemēram, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Vācijas, Spānijas, Somijas, Šveices un Nīderlandes. Lielākie klienti ir Spānijas telekomunikāciju operators Telefonica, Danske Bank, UniCredit Bank, Latvijas Banka, Rietumu Banka, inbox.lv, one.lv, Elko Group, „DEPO DIY”, Microsoft Latvia, Philips Baltic, „TV3 Latvija”, “AAS Balva”, “Kvadra pak” u.c.
Kompānija „DEAC” ir izstrādājusi Latvijā populārāko skolvadības sistēmu e-klase.

Kontakti:
Olegs Naskidajevs,
DEAC mārketinga un attīstības departamenta vadītājs
Tālr. +371 6707 2100, +7 499 5029 722
Mob. +371 2917 0284, +7 926 448 2657, +7 921 889 9022, +375 299 430 290

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s