Konkursā "Pašam savs dators!” noslēgusies 1.kārta

Rīgas Tālmācības vidusskola ar portāla “Uzdevumi.lv” starpniecību 1.oktobrī atklāja sacensības „Pašam savs dators!”, piedāvājot ikvienam 9.-11. klašu skolēnam pārbaudīt skolā iegūtās zināšanas, bet sacensību uzvarētājam izcīnīt vērtīgo balvu – portatīvo datoru. Sacensības norisinās divās kārtās: 1. kārtā skolēns aizpilda trīs testus, 2. kārtā tiek atlasīti 10 ātrākie un erudītākie skolēni, kas klātienē sacenšas par galveno balvu – portatīvo datoru.


Jau pirmās nedēļas laikā sacensībām, aizpildot testus, pieteicās 9.-11.klašu 226 jaunieši no dažādām Latvijas skolām. 1.decembrī, kad noslēdzās pirmā kārta, sacensībās bija piedalījies jau 1091 skolēns. Pēc rezultātu apkopošanas, Uzdevumi.lv ziņu sadaļā ir paziņoti 10 skolēni, kas turpinās cīņu par balvām.


Pirmajā kārtā skolēniem bija portālā “Uzdevumi.lv” jāizpilda trīs testus, kuros bija iekļauti uzdevumi no ikdienā skolās apgūstamajiem mācību priekšmetiem.

Par galveno balvu sacentīsies skolēni no Neretas vidusskolas, Kārsavas vidusskolas, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, Rēzeknes 5.vidusskolas, Preiļu Valsts ģimnāzijas, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas un Ventspils 6.vidusskolas.

Erudīcijas sacensību otrā kārta notiks 2010. gada 11. decembrī, “Uzdevumi.lv” birojā, Rīgā, Valguma ielā 5. Erudīcijas sacensību uzvarētājs tiks noskaidrots klātienē. Turpat uz vietas viņš saņems arī galveno balvu.

Rīgas Tālmācības vidusskolas direktore Ilze Kalniņa, komentējot līdzdalību šajā projektā, uzsver, ka skolēnus ir jāmotivē sistemātiskai zināšanu pārbaudei un patstāvīgām mācībām. “Rīgas Tālmācības vidusskolā tā ir ikdiena, jo pie mums mācās jau nobrieduši cilvēki, kuri paralēli ar mācībām jau strādā un paši pelna savu iztiku,” skaidro Ilze Kalniņa, piebilstot, ka, līdzdarbojoties šādu erudīcijas sacensību organizēšanā, Rīgas Tālmācības vidusskola arī citiem Latvijas vidusskolēniem piedāvā savu pieredzi pašmācībā un iegūto zināšanu vērtēšanā.

“Ikviens skolēns, manuprāt, vēlas saņemt ne tikai atzīmes skolā, bet arī vēlas noskaidrot savu zināšanu līmeni un salīdzināt to ar citiem skolēniem,” uzskata Ilze Kalniņa.

“Šādas erudīcijas sacensības ir arī labs pamudinājums skolēniem nopelnīt vērtīgu balvu ar savām zināšanām, tādējādi sevi atalgojot par līdzšinējo veikumu, jo lai uzvarētu šādā konkursā, nepieciešams mērķtiecīgi, neatlaidīgi un sistemātiski mācīties,” rezumē Ilze Kalniņa.

Vairāk par konkursu lasiet portālā “Uzdevumi.lv.”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s