EDEN aicina pieteikt izcilākos tūristu galamērķus

Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) izsludinājusi jauno projekta „Eiropas izcilākie tūristu galamērķi 2011” (European Destinations of Excellence jeb EDEN) konkursu. Iesniegt projektus līdz 29. aprīlim aicinātas pašvaldības, to struktūrvienības, pašvaldību aģentūras un valsts aģentūras.

EDEN projekta tēma šogad ir „Arhitektūras pieminekļu atjaunošana par tūrisma objektiem” (angl. Tourism and regeneration of physical sites), informē “EDEN Latvija” projekta vadītājs Armands Muižnieks. Projekta mērķis ir atzīmēt izcilākos projektus, kuros kultūras mantojuma arhitektūras valsts un vietējas nozīmes kultūras pieminekļi ir veiksmīgi atjaunoti par tūrisma objektiem, tādējādi piesaistot vietai ceļotājus, investīcijas un uzņēmējdarbību, radot jaunas darba vietas. Konkursā piesakāmi tūristu galamērķi, kuros pēdējo trīs gadu laikā veiktas šādas aktivitātes, kuras turklāt būtu ilgtspējīgas, inovatīvas un kalpotu par paraugu citiem tūristu galamērķiem. Pieteicējiem jābūt arī pieņemtiem tūrisma plānošanas dokumentiem, kas nosaka tūrisma attīstību reģionālā vai pašvaldību līmenī.

Konkursa uzvarētājs Latvijā iegūs tiesības izmantot EDEN projekta zīmolu vietas atpazīstamības veicināšanai. Projekta ietvaros tūrisma vieta tiks popularizēta Latvijas medijos un informatīvajos materiālos, par tūrisma attīstību un iespējām tajā tiks uzņemta piecu minūšu gara videofilma, kas tiks demonstrēta Latvijā un EDEN projekta noslēguma pasākumā Eiropas Tūrisma Forumā.

Armands Muižnieks aicina tūrisma vietu attīstītājus nepalaistu garām izdevību iegūt lielu, EK apmaksātu reklāmu gan Latvijā, gan visā Eiropā. Vienlaikus konkurss ir pamudinājums pieteicējiem izanalizēt savu tūrisma vietu attīstīšanas politiku un stratēģiju, kā arī sakārtot dokumentāciju.

2007.gadā Latvijā par izcilāko tūristu galamērķi tika atzīta Kuldīga, 2008.gadā – Latgales podnieki, 2009.gadā Tērvetes dabas parks, 2010.gadā kūrortpilsēta Jūrmala.

Eiropas Komisijas EDEN projekta konkursu Latvijā organizē TAVA sadarbībā ar Ekonomikas Ministriju. EDEN projekts ir Eiropas Komisijas iniciatīva, lai veicinātu perspektīvu tūrisma vietu atpazīstamību un ilgtspējīga tūrisma attīstību Eiropā, popularizētu labākos tūrisma attīstības piemērus, veicinātu sadarbību starp tūrisma galamērķiem.

Pieteikumi līdz šā gada 29.aprīlim plkst. 17.00 jāiesniedz TAVA vai līdz minētajam datumam jāizsūta pa pastu uz adresi Brīvības iela 55, Rīga, LV-1519. Konkursa nolikums pieejams TAVA mājas lapā http://www.tava.gov.lv sadaļā „ES fondi- Izsludinātie projektu konkursi”.

Papildus informācija:
Armands Muižnieks
edenlatvia@gmail.com
tālr. 67229945; mob. 29218560

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s