Akreditēta pirmā pamatizglītības tālmācības programma Baltijā

2011.gada 4.aprīlī no LR Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības kvalitātes valsts dienesta akreditācijas komisijas ir saņemts apstiprinājums par piešķirto akreditāciju Rīgas Tālmācības vidusskolas “Pamatizglītības otrā posma (7.-9.klase) tālmācības programmai”. Akreditācija pamatskolas tālmācības programmai tiek piešķirta līdz 2016.gada 21. aprīlim, kas ir augstas kvalitātes rādītājs. 

Līdz ar to, vienīgās akreditētās tālmācības vidusskolas Latvijā visas piedāvātās programmas ir valstiski novērtētas un atzītas par atbilstošām Latvijas izglītības sistēmas kritērijiem. Rīgas Tālmācības vidusskola šobrī ir vienīgā akreditētā vidusskola Latvijā, kurā var iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību mācoties tālmācībā. Turklāt, kā zināja stāstīt Rīgas Tālmācības vidusskolas direktore Ilze Kalniņa, Latvija ir pirmā no Baltijas valstīm.
Atgādinām, ka Rīgas Tālmācības vidusskola ir dibināta 2009. gadā, un piedāvā iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību mācoties tālmācībā. Šobrīd tiek realizētas trīs akreditētas programmas: „Vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena tālmācības programma”; “Vispārējās vidējās izglītības humanitārā un sociālā virziena tālmācības programma”; “Pamatizglītības otrā posma (7.- 9.klase) tālmācības programma”.
“Šogad jau būs pirmie absolventi pamatskolā, kuri saņems apliecību par pamatskolas izglītību, savukārt vidusskolas absolventu skaits skolas otrajā izlaidumā ir trīskāršojies,” informē Ilze Kalniņa.

Rīgas Tālmācības vidusskolu pirmajā mācību gadā ar labiem rezultātiem ir absolvējuši 56 audzēkņi. Šogad absolventu skaits trīskāršojies, nekā tas bija pirms gada. Šobrīd topošie absolventi jau cītīgi gatavojas centralizētajiem eksāmeniem, kuri sāksies jau maija otrajā pusē, un jau 4. jūnijā notiks Rīgas Tālmācības vidusskolas absolventu otrais izlaidums vidusskolas programmās un pirmais pamatizglītības programmā Melngalvju namā.

Starp esošajiem un absolvējušajiem Rīgas Tālmācības vidusskolas audzēkņiem ir ļoti dažāda veida cilvēki. Tālmācībā pamatizglītības un vidējās izglītības programmās nav ierobežojumu attiecībā uz audzēkņu vecumu, lokāciju vai nodarbošanos. Šo iemeslu dēļ, Rīgas Tālmācības vidusskolu izvēlas cilvēki, kas savu dzīvi veltījuši profesionālās karjeras attīstībai, piemēram, sportisti, dejotāji, modeles, u.c., kuru darba grafiku nav iespējams pakārtot tradicionālās skolas sistēmai. Rīgas Tālmācības vidusskolu izvēlas cilvēki, kas dažādu personisku iemeslu dēļ ir pārtraukuši mācības un devušies uz ārzemēm. Attālums nav šķērslis, lai iegūtu izglītību, jo tālmācība paredz mācības ar interneta starpniecību”.
Par mācībām pamatizglītības un vidējās izglītības programmās Rīgas Tālmācības vidusskolā ir iespējams uzzināt jebkurā darba dienā, iepriekš vienojoties par tikšanās laiku vai sazinoties elektroniski. 
Vairāk informācijas Rīgas Tālmācības vidusskolas mājas lapā: 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s