Preses brīfingā informēs par akciju “Diena bez lifta”

Piektdien, 13.maijā, plkst. 13:13, “Valdo” biroju kompleksa jumta terasē notiks preses brīfings par akciju “Diena bez lifta”, kuras organizatori cer, ka tā kļūs par aizsākumu pasaules mēroga tradīcijai. Preses brīfingā piedalīsies Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, Latvijas Kardiologu biedrības prezidents Andrejs Ērglis, Sabiedrības veselības institūta direktors Vilnis Baltiņš un “Valdo” biroju kompleksa pārstāvji.

“Sākumā preses brīfingu bijām ieplānojuši rīkot “Valdo” biroju kompleksa pirmā stāvā vestibilā, taču tad nolēmām, ka daudz loģiskāk būtu motivēt visus uzkāpt līdz mūsu ēkas augšstāvam, jo tas vēl vairāk atbilstu šīs dienas akcijas būtībai,” informē “Valdo” biroju kompleksa vadītāja Diāna Viļuma, piebilstot, ka žurnālisti, kuri līdz preses brīfinga norises vietai būs uzkāpuši ar kājām, saņems garšīgu dāvanu komplektu no “Valdo”.
Atgādinām, ka akciju “Diena bez lifta” kopīgi rīko Sabiedrības veselības institūts, Latvijas Ārstu biedrība, Latvijas Kardiologu biedrība. Akcijas ierosinātājs ir arī “Valdo” biroju komplekss, tieši tāpēc šī ir pirmā akcijas norises vieta. “Šis  ir sākums jaunai tradīcijai. Esam pārliecināti, ka tā iedzīvosies gan birojos, gan daudzstāvu mājās, turklāt ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Mums ir tā lieliskā iespēja līdzdarboties jaunas  tradīcijas aizsākšanā! Būsim lepni, ja pēc desmit gadiem pirms līdzīgas akcijas kādā valstī atcerēsies, ka tās aizsākumi bijuši Latvijā, Rīgā, “Valdo” biroju kompleksā, piektdienā, 13.maijā,” stāsta Sabiedrības veselības institūta direktors Vilnis Baltiņš.
Diāna Viļuma informē, ka akcijas “Diena bez lifta” priekšdarbi bija jau dienu iepriekš, kad visiem biroju kompleksā strādājošajiem izdalījām informatīvus aicinājumus, tos piespraudām arī visos liftos, vestibilā un citur. “13.maijā no rīta visus sagaidījām vestibilā pie kāpnēm un katram, kurš neizmantoja liftu, uzdāvinājām mūsu sarūpēto našķi – “Salmiņi ar sezama sēklām” 70g iepakojumā, šādi motivējot nelietot liftu,” stāsta Diāna Viļuma.
Vienlaikus ar “Valdo” sarūpēto našķi, biroju kompleksa darbiniekiem tika dalīti arī Sabiedrības veselības institūta izdrukātie aprēķini par to, cik daudz pa kāpnēm būtu jākāpj, lai organisms sadedzinātu ar šo našķi uzņemtās kalorijas un lai neveidotos liekais svars. Aprēķināts arī, cik daudz pa kāpnēm jākāpj cilvēkam ar attiecīgo svaru, lai “nodedzinātu” šokolādi, cepumu, bulciņu, saldējumu u.c.
“Mums likās pareizi tieši 13. datumā, turklāt vēl piektdienā, ko daudzi māņticīgi dēvē arī par melno piektdienu, pamudināt cilvēkus nelietot liftu. Ja šos cilvēkus neuzrunā racionāli argumenti par lifta nelietošanu, tad varbūt uz fiziskām aktivitātēm pamudinās māņticība un bailes no iesprūšanas liftā,” stāsta Vilnis Baltiņš.
“Ja cilvēks ar savām kājām uzkāps, piemēram, trešajā stāvā, šai nodarbei dienas laikā ziedo 4 minūtes, tas noteikti uzlabo viņa sirdsdarbību, sēžas un kāju muskuļu stāvokli, ceļgalu un pēdu locītavu un saišu stingrību,” skaidro Vilnis Baltiņš, piebilstot, ka atteikšanās no lifta ir ļoti vienkāršs un pieejams veids, kā palielināt fiziskās aktivitātes uz ikdienas ieradumu rēķina. Ir novēroti gadījumi, kad cilvēki izmanto liftu pat tad, lai nokļūtu no otrā uz pirmo stāvu.
Apkopojot Sabiedrības veselības institūta veiktā pētījuma rezultātus, atklājās, ka cilvēki Latvijā ir pietiekami izglītoti jautājumos par liekā svara samazināšanu, taču ikdienas praktiskajā rīcībā viņi savas zināšanas neizmanto. Galu galā tas noved pie liekā svara palielināšanās. Ļoti svarīgi ir cilvēkus ne tikai izglītot, bet arī motivēt rīkoties atbilstoši savām zināšanām. Tāpēc esam izstrādājuši sabiedrības motivēšanas programmu, kura tiek uzsākta ar akciju “Diena bez lifta”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s