“Aleksandra Vasiļjeva Lilijas” Latvijas Nacionālajai operai

Novērtējot Latvijas Nacionālo operu kā “Lielisku iestādi, kuras interjers un gaisotne ir īsts mākslas darbs. Apmeklējums dāvās sajūsmas pilnas atmiņas,” slavenais mākslas zinātnieks un modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs 30.maijā Latvijas Nacionālajai operai pasniegs divas “Aleksandra Vasiļjeva Lilijas”.


“Aleksandra Vasiļjeva Liliju” pasniegšana notiks īpaši organizēta preses brīfinga laikā, pirmdien, 30.maijā pulksten 15:00 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē.

“Aleksandra Vasiļjeva Lilijas” ir slavenā mākslas zinātnieka, modes vēsturnieka un populārā TV raidījuma „Модный приговор” vadītāja Aleksandra Vasiļjeva jauns starptautisks projekts, ar kuru plašāka sabiedrība tika iepazīstināta 23.martā. Maestro ir sācis veidot pasaules stilīgāko interjeru krājumu, piemērojot paša izstrādāto klasifikāciju:
Trīs lilijas – Stila etalons. Aleksandrs Vasiļjevs “Unikāls iestādījums, kurā savienojas grezns interjers, harmoniska gaisotne un spilgta vēsture. Apmeklējums paliks atmiņā uz mūžu.”
Divas lilijas – Augstais stils. Aleksandrs Vasiļjevs: “Lielisks iestādījums, kura interjers un gaisotne ir īsts mākslas darbs. Apmeklējums dāvās sajūsmas pilnas atmiņas.”
Viena lilija – Stila harmonija. Aleksandrs Vasiļjevs: “Cienījams iestādījums, ievērojams ar interjeru un gaisotni. Iesaku.”

Projekta mērķis – novirzīt auditoriju to stilīgo un interesanto iestādījumu izvēlei, kurus iesaka Aleksandrs Vasiļjevs un kuri tiek izcelti ar kvalitātes zīmi “Aleksandra Vasiļjeva Lilija”. Tā ir godājama izcilības zīme, kas tiek pasniegta par interjera kvalitāti un vietas gaisotni.

“Domājams, ka tuvāko piecu gadu laikā apbalvosim vēl apmēram simts cienījamākās Eiropas un Āzijas vietas. Ceru, ka jūs esat priecīgi būt klāt šī unikālā un perspektīvā projekta dzimšanas brīdī. Cienījamie pievienojas Cienījamiem!” uzsvēra Aleksandrs Vasiļjevs, spilgti atklājot savu jauno projektu un apņemoties neapstāties pie jau sasniegtā.

Projekta ģeogrāfijā uzsvars galvenokārt tiek likts uz Krieviju, bet līdztekus tiek apskatītas Eiropas, Baltijas un Vidusāzijas valstis. “Aleksandra Vasiļjeva Krājums” – tā ir unikāla XXI gadsimta labāko telpu kolekcija, kas nemitīgi tiks papildināta ar izsmalcinātām un interesantām telpām. Tāpēc redzeslokā atrodas visa pasaule.

Projekta simbols – Lilija, XVI gadsimta itāļu keramikas replika. Aleksandrs Vasiļjevs šo ziedu pamanīja, apceļojot Itāliju, neparastā vietā – D’Este villā Tivolī. Mākslinieks – keramikas speciālists no Sanktpēterburgas, kurš pārvalda Renesanses laikmeta vēsturisko tehniku – izveidoja šī mākslas darba mūsdienu kopijas. Katra keramiskā “Lilija” ir unikāla, tiek veidota vienā eksemplārā. Tai tiek piešķirta klišeja ar kārtas numuru un izcelsmes pase. “Liliju” var novietot gan uz ēkas fasādes, gan iekļaut iestādījuma interjerā.

Aleksandrs Vasiļjevs apmeklēs Rīgu pēc žurnāla „Лилит” uzaicinājuma un no 28.maija līdz 31.maijam Latvijas Nacionālā operā ik vakaru, sākot no pulksten 18:00, lasīs lekcijas par modi un stilu. Biļetes uz šīm lekcijām iespējams iegādāties universālveikala „Stockmann” Pastāvīgo klientu nodaļā 4.stāvā katru dienu no 10.00 līdz 21.00. Kopš 2008.gada Aleksandra Vasiļjeva lasītās lekcijas Rīgā ir kļuvušas par tradīciju.


Žurnāla „Лилит” draudzība ar Aleksandru Vasiļjevu aizsākās 1998.gadā, kad tika sniegta pirmā intervija. Vēlāk Aleksandrs Vasiļjevs publicēja savu rakstu ciklu žurnālos „Лилит” un „Lilit”. „Esmu rakstījis gandrīz visiem izsmalcinātiem modes preses izdevumiem: “L’Officiel”, “Vogue”, “Harper’s Bazaar”, “Elle”. Tomēr man „Лилит” ir īpaši interesants – jo tas nav tikai konsultants modes, stila un veselības jautājumos, bet arī intelekts, saistoši raksti, problēmu risinājums un aizraujoši stāsti par sievietēm,” iepriekš ir stāstījis Aleksandrs Vasiļjevs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s