Izbraukušie jaunieši turpina mācīties tālmācībā Latvijā

Sestdien, 10. septembrī Rīgas Tālmācības vidusskolā pulcēsies skolas vadība, pedagogi un audzēkņi, lai svinīgi atklātu jauno mācību gadu, kas skolai būs jau trešais. Šī būs pirmā sestdiena šajā mācību gadā, kad audzēkņiem būs iespēja klātienē iepazīties ar pedagogiem, kā arī piedalīties pirmajās lekcijās-konsultācijās. Rīgas Tālmācības vidusskolas direktore Ilze Kalniņa uzsver, ka ik gadu skolas audzēkņu skaits turpina pieaugt, kas liecina par šīs izglītības sistēmas priekšrocībām.


“Rīgas Tālmācības vidusskolas jaunais mācību gads iezīmējas ar tendenci, ka skolā ir iestājušies daudz tādu jauniešu, kuri pamet Latviju tādēļ, ka savos 18 vai 19 gados vairs nevēlas sēdēt katru dienu skolas solā, bet grib uzsākt patstāvīgu pieaugušā dzīvi, pelnot iztiku gan sev, gan savai ģimenei un plānojot savu laiku. Visbiežāk tie ir jaunieši, kas dodas darba meklējumos uz ārzemēm”, secina Ilze Kalniņa.

“Vērojot pārmaiņas audzēkņu sastāvā, redzamas arī sabiedrībā notiekošās tendences. Agrāk bija tā, ka izbrauca tikai viens no vecākiem, bet ja nu tomēr abi, tad bērni, vecvecāku vai kāda aizgādņa pārraudzīti, turpināja iegūt izglītību Latvijā. Tagad brauc prom visa ģimene, arī skolēni. Iespējams, tas norāda, ka pārcelšanās ir jau neatgriezeniska. Lai iegūtu vidējo izglītību latviešu valodā, izbraukušie jaunieši izvēlas tālmācību,” norāda Ilze Kalniņa.


“Līdz šim arī lepojāmies, ka daudzi Rīgas Tālmācības vidusskolas audzēkņi turpina izglītību Latvijas augstskolās. Diemžēl, jāatzīst, ka šie jaunieši, kas mūsu skolā mācīsies tālmācībā esot ārzemēs, visdrīzāk neturpinās mācīties Latvijas augstskolās, jo iegūstot darba pieredzi ārzemēs, kā arī pilnveidojot savas valodu prasmes, viņi paliks studēt tur,” prognozē Ilze Kalniņa.

Rīga Tālmācības vidusskolā klātienes grupu lekcijas-konsultācijas audzēkņiem ir iespēja apmeklēt vienu reizi mēnesī un tas ir lielisks veids kā izrunāt visus jautājumus, kas radušies, apgūstot pedagogu izveidoto tālmācības līdzekli, kas satur tikai būtiskāko un ir kā mācību priekšmeta konspekts. Audzēkņiem, kas dzīvo ārzemēs, klātienes lekciju apmeklējums tiek kompensēts ar videolekcijām, kas ir pieejamas katra audzēkņa mācību vidē – RTV e-klasē.

Rīga Tālmācības vidusskolā lepojas ar saviem gandrīz 200 absolventiem, kas ir ieguvuši pamatizglītību un vidējo izglītību, uzrādot teicamus rezultātus valsts eksāmenos. Vairums no absolventiem jau ir iestājušies augstākās izglītības iestādēs ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs, tai skaitā budžeta grupās.

Rīga Tālmācības vidusskolā audzēkņu uzņemšana turpinās visu gadu, bet jau tagad uzņemto audzēkņu skaits, kā arī potenciālo audzēkņu interese par mācībām tālmācībā ir gana liela, lai secinātu, ka šādai izglītības formai jau sen vajadzēja ienākt Latvijas izglītības sistēmā.

Tālmācību izvēlas ļoti dažādi cilvēki, ar dažādām vajadzībām un dzīvesstāstiem. Liela daļa skolas audzēkņu ir sportisti – hokejisti, vieglatlēti, motosportisti un citu sporta veidu pārstāvji. Tālmācību par ērtāko izglītības ieguves formu atzīst arī strādājošie audzēkņi gan Latvijā, gan ārzemēs, jo veiksmīgi spēj apvienot mācības ar darbu. Tāpat tālmācību izvēlas jaunās māmiņas, kuras vienlaicīgi apņēmušās audzināt savu atvasi, kā arī turpināt iegūt izglītību,” stāsta Ilze Kalniņa, piebilstot, ka šo uzskaitījumu varētu turpināt vēl un vēl, jo katrs Rīgas Tālmācības vidusskolas audzēknis ir īpašs un tāda ir arī skolas attieksme pret audzēkni.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s