Reģionu partija aicina nekavējoties uzsākt konstruktīvu dialogu starp Aizsardzības ministriju un Mērsraga novada domi

Reģionu partija atbalsta Mērsraga novada domi un iedzīvotājus, kuru teritorijā, ignorējot mērsradznieku intereses un neatbalstot dialogu par kompromisa meklējumiem, Aizsardzības ministrijas ierēdņi veic darbības Jūras novērošanas sistēmas (JNS) punkta izbūvē vienīgajā brīvajā pludmales teritorijā.
 
„Reģionu partija uzskata, ka šāda veida attiecību kultivēšana starp valsti un pašvaldību ir nepieņemama un bīstama. Klaja nerēķināšanās ar Mērsraga iedzīvotāju viedokli un dialoga ignorēšana ir bīstams precedents, kurš nevairo uzticēšanos valdībai un valsts iekārtai!”, tā uzskata Reģionu partijas priekšsēdētājs Andrejs Ence.

Atgādinām, ka Ministru Prezidenta pienākumu izpildītājs Aigars Štokenbergs, izdabājot partijas biedra Arta Pabrika vadītās Aizsardzības ministrijas vajadzībām, parakstījis izmaiņas MK noteikumos par meža zemes transformāciju, kas paredz tādu valsts nozīmes infrastruktūras un inženierkomunikāciju objektu būvniecību krasta kāpu aizsargjoslā un pludmalē, kas nav iekļauti vietējās pašvaldības teritorijas plānojumā, bet par kuriem lēmis MK un kas ir saistīti ar aizsardzības objektu būvi. 

Mērsraga novada domes priekšsēdētājs Lauris Karlsons situāciju raksturo skarbi: „Šodien saprotu, ka demokrātija ir tad, ja kāds resors ko iekāro, viņš to paņem, sabradājot cilvēku dzīves, sabradājot novada vēsturi, sabradājot novada dabas vērtības, iznīcinot cilvēku tiesības uz vienu vienīgo neskarto dabas stūrīti. Saprotu, ka demokrātija ir tad, kad, ja likums neļauj to sagrābt, ātri uzcepam jaunu likumu un grābjam. Demokrātija ir tad, kad viens liels resors var atnākt, sacūkot veselu novadu un neviens neko nevar iebilst.” 

Mērsraga gadījums ir pirmais mēģinājums valsts resoram ignorēt vietējo varu un iedzīvotājus. Piejūras pašvaldības vistiešākajā veidā var ietekmēt tikko Ministru kabinetā veiktie normatīvo dokumentu grozījumi.

Reģionu partija aicina nekavējoties uzsākt konstruktīvu dialogu starp Aizsardzības ministriju un Mērsraga novada domi! Reģionu partija atbalsta Mērsraga iedzīvotājus un vēršas pie Valsts Prezidenta Andra Bērziņa, Ministru prezidenta Valda Dombrovska, aizsardzības ministra Arta Pabrika, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Raimonda Vējoņa, Pašvaldību Savienības vadītāja Andra Jaunsleiņa ar aicinājumu nekavējoties iesaistīties šī konflikta risināšanā, kā arī pārskatīt MK veiktos grozījumus noteikumos par meža zemes transformāciju!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s