Medijus aicina tikties ar pasaules skvoša zvaigznēm

Piektdien, 25. novembrī mediju pārstāvji aicināti tikties ar pasaules elites skvoša spēlētājiem – seškārtējo pasaules čempioni skvošā sievietēm, vienīgo joprojām spēlējošo sievieti, kas uzņemta Skvoša slavas zālē Nikolu Deividu un bijušo pasaules reitingu līderi, tagad – skvoša treneri Džonu Vaitu. Preses konference notiks plkst. 15.00 Zelta boulinga un Skvoša centrā Rīgā, Uzvaras bulvārī 2/4. 

Pēc preses konferences medijiem un ikvienam citam interesentam būs iespēja vērot zvaigžņu spēli ar Latvijas skvoša izlases sportistiem. 

Preses konferencē piedalīsies arī Pasaules skvoša federācijas (WSF) izpilddirektors Endrū Šellijs, Nīderlandes un Beļģijas skvoša izlašu treneris, Eiropas skvoša federācijas treneru kursu pasniedzējs Ronijs Vlasseks, kā arī agrākais WSF top-tiesnesis, tagad starptautiski atzīts tiesāšanas eksperts Ians Allanahs. 

Elites sportisti Latvijā viesosies WSF Vēstnieku programmas ietvaros, kas tiek rīkota sadarbībā ar Latvijas Skvoša federāciju (LSF). Latvija izvēlēta par pirmo valsti WSF Vēstnieku programmai, kas 2012. gadā turpināsies vēl divās citās valstīs. Programmas mērķis ir popularizēt skvošu, atbalstīt vietējo skvoša entuziastu centienus valstīs, kurās skvoša spēlei nav tik dziļas tradīcijas. WSF ar dažādām aktivitātēm arī cenšas panākt skvoša iekļaušanu olimpisko sporta veidu sarakstā, un Nikola Deivida ir viena no aktīvākajām šo centienu atbalstītājām.

Slavenie sportisti stāstīs gan par savu ceļu uz sportisko sasniegumu virsotnēm, gan par skvoša attīstības tendencēm pasaulē, šā sporta veida specifiku, kā arī atbildēs uz medijus interesējošiem jautājumiem. Par WSF programmas mērķiem un pasākumiem Rīgā, skvoša attīstību Latvijā un nākotnes iecerēm informēs LSF valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Pāvulāns, kurš ir arī septiņkārtējs Latvijas čempions skvošā.

Preses konferencē piedalīsies arī pārstāvji no Latvijas Olimpiskās komitejas un no Izglītības un zinātnes ministrijas.

Ap plkst. 16 turpat, Zelta boulinga un Skvoša centrā notiks arī zvaigžņu spēles paraugdemonstrējumi un spēles ar Latvijas labākajiem skvošistiem.

Mediji, kam interesē individuālas intervijas, to laiku saskaņošanai aicināti iepriekš vērsties LSF (raivis.lucijanovs@inbox.lv, tel. 26541532).

Papildus informācija:
Aleksandrs Pāvulāns, LSF valdes priekšsēdētājs, alex@institute.lv, tel. 28285930. 


PAR SPORTISTIEM


Nikola Deivida 
28 gadus vecā Malaizijas sportiste ir pašreizējā pirmā pasaules skvoša rakete, titulētākā pasaules skvoša spēlētāja, vienīgā seškārtējā pasaules čempione. Nikola Deivida ieguvusi 56 Sieviešu starptautiskās skvoša spēlētāju asociācijas “WISPA World Tour” titulus. Nikola Deivida jau sesto gadu, ilgāk kā jebkura cita spēlētāja, atrodas sieviešu pasaules skvoša reitinga virsotnē. “World Open” viņa ir uzvarējusi 2005., 2006., 2008., 2009. un 2010. un nesen, 7. novembrī pārliecinoši uzvarēja arī 2011. gada „World Open”. 
Par Āzijas skvoša līderi viņa kļuva jau 14 gadu vecumā. Nikola Deivida ir vienīgā sieviete, kas divreiz uzvarējusi Pasaules Junioru turnīrā – 1999. un 2001. gadā. Āzijas skvoša čempionātā Nikola Deivida uzvarējusi astoņas reizes, arī šogad. WSF Nikolu Deividu šogad uzņēmusi skvoša Slavas zālē. 

Džons Vaits
2002. gadā bijis “World Open” un “British open” turnīru finālists, 2003. gadā uzvarējis prestižajā Profesionālā skvoša asociācijas “PSA Masters” turnīrā. Pasaules pirmās skvoša raketes statusu viņš sasniedzis 2004. gadā. Džons Vaits ir viens no spēcīgākā sitiena īpašniekiem, viņa sistās bumbiņas lidojuma ātrums sasniedzis 276 km/h.
Profesionālā spēlētāja karjeru Džons Vaits beidza 2008. gadā Pasaules skvoša čempionātā.
Džons Vaits dzimis 1973. gadā Austrālijā, bet starptautiskajās skvoša sacensībās pārstāvējis Skotiju. 
2007. gadā Džons Vaits kļuva par Franklina un Maršala Koledžas Pensilvānijā Skvoša direktoru un galveno treneri, 2011. gadā – par Drekselas Universitātes Pensilvānijā galveno skvoša treneri.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s