Krievijas uzņēmumi arvien biežāk glabā un apstrādā datus Latvijā

Eiropas datu centru operatora Digitālās Ekonomikas Attīstības Centra (DEAC) izpētes dati liecina, ka Krievijas bizness arvien intensīvāk deleģē savu datu glabāšanu un apstrādi Eiropas datu centriem. Pirmais DEAC pasākums Maskavā, kas notika 22. novembrī sadarbībā ar Latvijas vēstniecību un lielāko Krievijas informācijas tehnoloģiju (IT) izdevniecību Otkritie Sistemi liecina, ka galvenie Krievijas biznesa izvēles kritēriji datu izvietošanai Latvijā ir gan biznesa aizsardzība, risku diversifikācija un izmaksu optimizācija, gan arī uzņēmumu IT procesu efektivitātes palielināšana, darbību paplašinot Eiropas savienības teritorijā. Pasākuma dalībnieki augstu novērtēja IT ekspertu padomus un rekomendācijas, kā arī pēc diskusijām saskatīja lielu potenciālu ekonomisko attiecību stiprināšanai starp Latviju un Krieviju jau nākamgad.
 
DEAC regulāri veic Krievijas tirgus monitoringu, un pēdējo 2 gadu tendence viennozīmīgi norāda uz Krievijas lielā un vidējā biznesa pastiprinātu interesi par datu glabāšanas un apstrādes izvēles vietu Eiropas datu centros. Galvenie motivatori šādam Krievijas uzņēmuma stratēģiskam solim ir biznesa aizsardzība, risku diversifikācija un izmaksu optimizēšana, kā arī prestiža paaugstināšana, paplašinot uzņēmuma darbību Eiropas savienības teritorijā. Latvija arvien biežāk ir viena no pirmajām valstīm Eiropas Savienībā (ES), kas tiek izvērtēta kā drošu datu centru valsts ar augsti kvalificētiem IT speciālistiem Krievijas lielajam un vidējam biznesam.
Regulāri piedaloties Krievijas IT konferencēs un samitos, DEAC ir uzkrājis lielu pieredzi un, apkopojot Krievijas IT industrijas galveno problemātiku, ir novadījis savu pirmo vēsturisko pasākumu „Pozitīva Krievijas biznesa nostiprināšanas pieredze ar partneriem no ES” Maskavā. Semināra atklāšanas brīdī Latvijas vēstniecības pārstāvis Olafs Slutiņš pavēstīja klātesošajiem to, ka Latvija ir gatava attīstīt ekonomiskās attiecības ar Krieviju un palīdzēt Krievijas biznesam maksimāli efektīvi izmantot sadarbības iespējas ar Latviju. DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis atzīmēja: „Vairāk nekā 300 projekti Krievijā tiek realizēti ar DEAC datu centru infrastruktūras palīdzību tādās valstīs kā Latvija, Vācija, Holande un Lielbritānija, un šis fakts ne tikai pastiprina ekonomiskās saites starp mūsu valstīm, bet arī veido uzticības tiltu un aicinājumu arī abu valstu citu nozaru spēlētajiem abpusēji izdevīgai sadarbībai.”
Semināra laikā IT eksperti no tādām kompānijām kā DEAC, DELL, Rietumu Banka, 5-55 un Otkritie Sistemi pauda viedokli vairāk nekā 50 semināra dalībniekiem par Eiropas datu centru priekšrocībām Krievijas biznesam no visdažādākajiem skatu punktiem. Semināra laikā “C” līmeņa vadītāju (CEO, CIO un CFO) viedokļi saskārās ar IT ekspertu argumentiem, un uzdotie jautājumi tikai pastiprināja Krievijas biznesa plānus par Eiropas datu centru izmantošanu jau tuvākā gada laikā. “Ir patīkami vērot tendenci, kad Krievijas lielais un vidējais bizness tiek uzticēts Eiropas datu centriem, tas ir pieredzes apmaiņas līmenis, ko sasniedzām šajā pasākumā un ir viennozīmīgi lietderīgs kā apmeklētājiem jaunu ideju realizēšanā, tā arī IT ekspertiem biznesa viedokļu apkopošanā un turpmākā darbā,” stāsta Oļegs Naskidajevs, DEAC Mārketinga un attīstības departamenta vadītājs. DEAC plāno 2012. gadā turpināt aktīvi izglītot Krievijas biznesu par Eiropas datu centru iespējām kā lielās Krievijas IT konferencēs, tā arī dažādos DEAC organizētos pasākumos 2012 gada griezumā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s