Pie T/c “Origo” jau staro Ziemassvētku egle

Ziemassvētku egles skice 2007.gadā

Rīgas centrā jau kopš 23. novembra par Ziemassvētku tuvošanos liecina izrotātā egle Stacijas laukumā pie t/c “Origo”. “Mums vēl nav tradīcijas, kad eglīti uzstādīt. Pavērojām laika apstākļus, paanalizējām cilvēku noskaņojumus, un tad nolēmām, ka piemērotais brīdis ir pienācis,” informē t/c “Origo” menedžeris Aleksandrs Ņemirovskis, piebilstot, ka nekāds īpašais eglītes rotājumu iededzināšanas pasākums šogad netika rīkots.
 

Jau ierasts, ka Ziemassvētku egle priecē cilvēkus līdz pat pareizticīgo Ziemassvētkiem. “Taču par sākumu gan mums vēl nav vienots viedoklis. Egle vienmēr ir uzstādīta jau pirms Adeventes, taču vēl nav vienota tradīcija par to, cik ātri pirms Adventes un kādā veidā iedegt mūsu Ziemassvētku egli,” atzīst Aleksandrs Ņemirovskis.
T/c “Origo” menedžeris
Aleksandrs Ņemirovskis

Arī šogad pie t/c “Origo” uzstādīta īpaša Ziemassvētku egle ir gatavota no mākslīgiem materiāliem, taču Aleksandrs Ņemirovskis ir pārliecināts, ka tā izskatās kā īsta un, košām lampiņām izrotāta, rada prieku garāmgājēju sirdīs.

Šo Ziemassvētku egli pirmo reizi pie t/c “Origo” uzstādīja jau 2007.gada decembrī. Katru gadu tā tiek rūpīgi demontēta un visu gadu glabāta noliktavā. “Egles uzstādīšana aizņem ne vairāk kā vienu dienu, turklāt, speciālistiem jau ir vairāku gadu pieredze, kas šo procesu vēl vairāk atvieglo,” zina teikt Aleksandrs Ņemirovskis. Egles montāžu un izrotāšanu veic vizuālās reklāmas un dekoratīvā apgaismojuma pakalpojumus sniedzošais uzņēmums “Goleks”.
“Izrotāta Ziemassvētku egle ir viens no svarīgākiem gadumijas svētku atribūtiem. Tomēr ir skumji apzināties, ka ik gadu tikai tādēļ, lai mēs pāris nedēļu priecātos, Latvijas mežos tiek izcirsts tūkstošiem egļu, kas vēlāk nonāk kurtuvē vai izgāztuvē. Turklāt, lai cik skaista egle šķistu mežā, lai cik skaistu mēs izraudzītos, kādam tā vienmēr liksies pārāk gara, pārāk līka, pārāk plika, vai arī tai tiks piedēvēti vēl kādi citi defekti. Tādēļ šogad mēs savulaik nolēmām iet citu ceļu un paši izveidot galveno svētku rotu, nevienai meža eglei pāri nenodarot,” stāsta Aleksandrs Ņemirovskis.
“Mūsu Ziemassvētku egles izgaismošana ir ļoti ekonomiska. Tiek izmantotas vien gaismas diodes,” informē Aleksandrs Ņemirovskis. Viņs arī atgādina, ka t/c “Origo” sekmīgi īsteno efektīvas energoresursu izlietošanas programmu, kuras ietvaros t/c “Origo” spuldzes, kā arī fasādes izgaismojums ir nomainīts uz efektīvajām LED diodēm, tādējādi iegūstot ievērojamu elektroenerģijas ekonomiju. 
450 kvadrātmetru plašā fotogalerija.
Foto: dizainers Valdis Majevskis

Ziemassvētku egle protams tiek apsargāta, taču īpašus papildus pūliņus tas neprasa, jo t/c “Origo” apsardze seko līdzi notiekošajam Stacijas laukumā arī citkārt. “Vienīgi pavisam zem pašas egles gan cilvēkiem neļaujam ložņāt, jo tur taču ir arī elektrības vadi un komunikācijas,” skaidro Aleksandrs Ņemirovskis.

“Turklāt, Ziemassvētku egle nav vienīgais uzmanības vērtais objekts Stacijas laukumā. Te taču ir arī vienīgā brīvdabas un diennakts foto galerija Rīgā, kas aplūkojama bez maksas visu diennakti,” atgādina Aleksandrs Ņemirovskis.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s