LLU sabiedriskās attiecības vadīs olimpietis Guntars Deičmans

Par Latvijas Lauksaimniecības universitātes Sabiedrisko attiecību daļas vadītāju kļuvis Guntars Deičmans, kurš ir gan LLU absolvents, gan arī jau paspējis pierādīt sevi kā mācībspēks LLU Sociālo zinātņu fakultātē. Plašāk Guntars Deičmans ir pazīstams arī kā peldētājs, kurš startējis 2004.gada Atēnu Olimpiskajās spēlēs. 

Guntars Deičmans uzsver, ka viens no viņa mērķiem ir LLU publicitātes veicināšana, lai medijos biežāk atspoguļotu LLU zinošo speciālistu viedokli. “Mums taču ir tik daudz unikālu speciālistu, kuru viedoklis būtu ļoti aktuāls arī plašākai sabiedrībai. Tie ir gan pārtikas, veterinārās, meža un lauksaimniecības nozares eksperti. Savs īpašais skatījums uz notiekošo, jo īpaši Latvijas reģionos, ir arī mūsu ekonomikas un sociālo zinātņu mācībspēkiem,” potenciālu uzskaita Guntars Deičmans. 

„Sabiedrisko attiecību daļas prioritāte ir braucieni uz skolām, atvērto durvju dienas, izstāde „Skola 2012”, kā arī citi pasākumi vidusskolēnu piesaistīšanai. Nepieciešams vēl aktīvāk veicināt sadarbību ar reģionālajām skolām, rosinot skolēnus viesoties Jelgavā un studēt LLU. Jāinformē un jāuzrunā arī reflektantu vecāki. Tāpat tiks attīstīta universitātes mājas lapa, uzlabojot informāciju angļu un krievu valodās, kā arī ieviešot jaunas, reflektantus uzrunājošas sadaļas,” par darba specifiku stāsta Guntars Deičmans. 

„Paralēli ikdienas darbam, vairākas aktivitātes tiks veltītas, lai sagatavotos 2013.gadā gaidāmajām jubilejām – LLU 150 un Jelgavas pils 275 gadu atzīmēšanai,” piebilst Guntars Deičmans. 

Sava darba apjomu Guntars Deičmans vērtē kā ļoti plašu, jo LLU Sabiedrisko attiecību daļa ir ļoti liela un izvērsta. Tās pakļautībā ir LLU Informācijas centrs, muzejs, laikraksts „Plēsums”, interneta portāls „www.LLU.lv”, kā arī LLU Studentu klubs un tā pārraudzībā esošie deju kolektīvi, kori un studentu teātris. 

Ar LLU sabiedriskajām attiecībām Guntars Deičmans saskārās jau 2010.gadā, kad izstrādāja maģistra darbu „Sabiedrisko attiecību daļa kā LLU tēla veidotāja”. Tad tika padziļināti izpētīta Sabiedrisko attiecību daļas nozīme un loma LLU publiskā tēla veidošanā. “Jau toreiz secināju, ka šai daļai nepieciešama ilgtspējīgāka plānošana, kas, izmantojot esošo potenciālu un iestrādes, kopā ar komunikācijas paplašināšanu nodrošinātu atpazīstamu un populāru LLU tēlu,” atceras Guntars Deičmans. 

LLU Sociālo zinātņu fakultātē Guntars Deičmans sākotnēji ieguvis bakalaura grādu un profesionālo kvalifikāciju, pēcāk izglītošanos turpinājis fakultātes maģistrantūrā. Jau maģistrantūras studiju laikā Guntars Deičmans sācis lasīt lekcijas personāla vadības, vadzinību, iekšējās kontroles un audita kursos, ar praktiskiem procedūru ieviešanas piemēriem sniedzot vispusīgu kompetenču raksturojumu. 

Guntars Deičmans ir LLU izlases sportists peldēšanā, starptautiskais sporta meistars un vairāku Latvijas rekordu īpašnieks. Par savu lielāko panākumu sportists uzskata dalību 2004.gada Atēnu Olimpiskajās spēlēs, kurās ar jaunu Latvijas rekordu kopvērtējumā izcīnīja 25.vietu. 

Vienlaicīgi ar Guntaru Deičmani, LLU tēla veidošanā ir piesaistīts arī sabiedrisko attiecību speciālists Kristians Rozenvalds, ar kuru noslēgts uzņēmuma līgums par LLU Sabiedrisko attiecību konsultanta pienākumu veikšanu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s