Latvijas erudītākais skolēns izcīnīs iPad

Rīgas Tālmācības vidusskola jau otro reizi sadarbībā ar portāla “Uzdevumi.lv” rīko skolēnu erudīcijas konkursu “Nopelni pats savu iPad”, piedāvājot ikvienam 9.-11. klašu skolēnam pārbaudīt skolā iegūtās zināšanas. Erudīcijas konkursa uzvarētājs saņem vērtīgo balvu – planšetdatoru Apple iPad WiFi 32 GB. Sacensības norisinās divās kārtās. 1. kārtā skolēns jāizpilda trīs testus, kuros ir iekļauti uzdevumi no ikdienā skolā apgūstamajiem mācību priekšmetiem, bet 2. kārtā tiks atlasīti 10 erudītākie skolēni, kas klātienē sacenšas par galveno balvu.


Pirmā kārta sākas 2012. gada 16. janvārī un turpināsies līdz 10. martam. Pirmajā kārtā skolēniem portālā “Uzdevumi.lv” ir jāizpilda trīs testus, kuros ir iekļauti uzdevumi no ikdienā skolā apgūstamajiem mācību priekšmetiem. Šajā kārtā tiks noskaidroti 10 erudītākie skolēni, kuriem būs iespēja tālāk sacenties par galveno balvu. 

2010.gadā skolēnu erudīcijas konkursa balvu
saņēma Agnese Voite no Kārsavas vidusskolas

Erudīcijas konkursa otrā kārta notiks 2012. gada 17. martā, “Uzdevumi.lv” birojā, kad klātienē tiks noskaidrots erudīcijas konkursa uzvarētājs, kurš turpat uz vietas saņems arī galveno balvu. 


Rīgas Tālmācības vidusskolas direktore Ilze Kalniņa, komentējot līdzdalību šajā projektā, uzsver, ka skolēnus ir jāmotivē sistemātiskai zināšanu pārbaudei un patstāvīgām mācībām. “Rīgas Tālmācības vidusskolā tā ir ikdiena, jo pie mums mācās jau nobrieduši cilvēki, kuri paralēli ar mācībām jau strādā un paši pelna savu iztiku,” skaidro Ilze Kalniņa, piebilstot, ka, līdzdarbojoties šādu erudīcijas konkursu organizēšanā, Rīgas Tālmācības vidusskola arī citiem Latvijas vidusskolēniem piedāvā savu pieredzi pašmācībā un iegūto zināšanu vērtēšanā. 

“Ikviens skolēns, manuprāt, vēlas saņemt ne tikai atzīmes skolā, bet arī vēlas noskaidrot savu zināšanu līmeni un salīdzināt to ar citiem skolēniem,” uzskata Ilze Kalniņa. 

Agnese Voite no
Kārsavas vidusskolas

“Šādi erudīcijas konkursi ir arī labs pamudinājums skolēniem nopelnīt vērtīgu balvu ar savām zināšanām, tādējādi sevi atalgojot par līdzšinējo veikumu, jo lai uzvarētu šādā konkursā, nepieciešams mērķtiecīgi, neatlaidīgi un sistemātiski mācīties,” rezumē Ilze Kalniņa. 


Iepriekš konkursa fināls notika 2010. gada 11. decembrī. Tika pārstāvētas 6 Latvijas skolas: Neretas vidusskola, Kārsavas vidusskola, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rēzeknes 5. vidusskola, Preiļu Valsts ģimnāzija, Jūrmalas Valsts ģimnāzija, Ventspils 6. vidusskola. Lielāko punktu skaitu konkursā ieguva Agnese Voite no Kārsavas vidusskolas, balvā saņemot portatīvo datoru. 

Vairāk par konkursu lasiet portālā “Uzdevumi.lv”:

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s