Iznākusi grāmata par Latvijas astroloģijas izcilniekiem

Ievadot Pūķa gadu, iznākusi Kristapa Baņķa grāmata „Tavs astrologs” par 18 Latvijas spilgtākajiem astrologiem. 

Grāmatā iekļauti 18 Latvijas spilgtākie astrologi, kuru vairākuma ceļi vienuviet līdz šim nav krustojušies,: Šiva, Andris Račs, Aleksandrs Sokolovs, Simons Bizuns, Guntis Biezais, Valērijs Babajevs, Ivo Puriņš, Juris Kauliņš, Juris Biršs, Akvelīna Līvmane, Anita Masaļska, Gaļina Svedberga, Gita Priede, Inese Kaģe, Māra Ošuroka, Vega Spalviņa, Solveiga Linda Remese, Velta Karnilavičiene. 

Grāmatas ievadā teikts: „Astroloģija ir viena un tā pati. Ceļš uz astroloģiju — katram savs. Katrs astrologs uz visiem vienoto debesjumu skatās no sava skatu punkta, tāpat kā ikviens no mums. Tādēļ personības un zvaigžņu izziņas un tulkošanas vienādojums skanētu: cik astrologu – tik astroloģijas. 

Tāda ir grāmatas devīze, ļaujot lasītājam pašam izvēlēties no astrologa klāsta sev vispiemērotāko. Pēc grāmatas izlasīšanas tas būs izdarāms daudz vieglāk, jo astrologi sarunās ir atklājuši daudz savu domu, uzskatu un caur to arī sevi. 

Grāmatā apzināti daudzi jautājumi kārtoti vienādi, lai lasītājam būtu vieglāk salīdzināt. Savukārt 4 pamatjautājumi visiem astrologiem ir veidoti kā astrologa skatījuma izpratnes stūrakmeņi. Slavenā rakstnieka Marsela Prusta ne mazāk slavenā anketa atklāj astrologu personības šķautnes un patikšanas. Vienlaikus vēlējos pastāstīt par astrologu talantiem un atklāt katra spēcīgāko pusi. Uzzināsi kādos jautājumos astrologi ir specializējušies, ko domā par pagātnes notikumiem, šā brīža aktualitātēm un nākotnes skatījumu.” 

Daži Krievijas astrologi grāmatā paustās atklātības jau nodēvējuši par Latvijas astrologu „grēksūdzi”, dodot mājienu, ka kaimiņos šādas astrologu privātas atklāsmes nebūtu iedomājamas. 

Grāmatas autors, astrologs Kristaps Baņķis: „Latvijas astroloģijai savā devumā viņi visi ir unikāli. Piemēram, tautiskais astrologs Guntis Biezais, pasaules līmeņa vēdiskais astrologs Šiva, Latvijas ekstrasensu cīņu uzvarētājs un maiju astrologs Ivo Puriņš, Latvijas astroloģijas attīstības „krusttēvs” Andris Račs. Un tā varētu turpināt par visiem…

Grāmatas tapšanas gaita man pašam bija kā liela dzīves un aroda mācībstunda. Pirmkārt, sākot rakstīt šo grāmatu pats vēl tikai spēru pirmos soļus astroloģijā, tādēļ apzinot pieredzējušo kolēģu domas, guvu plašāku redzējumu un izpratni. Priecāšos, ja topošie astrologi, profesionāļi un interesenti arī augs caur paustajām atklāsmēm. Otrkārt, iepazinu fantastiskus cilvēkus, izveidojās lieliskas sadarbības. Treškārt, cik unikāla ir katra astrologa personība, tikpat unikāli ceļi veda no sadarbības sākuma līdz lasāmgabalam grāmatas lappusēs. Tas rūdīja manu raksturu, ļaujot pamatīgāk iepazīt sevi un citus. Un, ceturtkārt, grāmata patiesi ir kā personīgs robežstabs, kas mani neatgriezeniski caur caurēm savienoja ar zvaigžņu zinībām.” 

Grāmata iegādājama visās grāmatu tirdzniecības vietās.


Astrologi.lv paspārnē izveidota interneta grāmata “Sarunas ar astrologiem”, kur lasāmas sarunas ar vairāk nekā četrdesmit Latvijas astrologiem. 

Grāmatā „Tavs astrologs” iekļautie astrologi pauduši savu nostāju, atbildot uz jautājumu: „Kas mūs sagaida 2012. gadā un pēc tā sauktā “pasaules gala”?” 

Šiva: „2442. gads ir pasaules gals – tas ir pārbaudīts dažādos avotos un dažādās sistēmās. Vēdiskajā literatūrā šis gads ir pieminēts. Visas runas par 2012. gadu ir diletantu spekulācijas. Šai civilizācijai jātiek iznīcinātai, un viss, kas notiek tagad, ir daļa no šī procesa. Tas ir paredzēts jau pirms miljoniem gadu.” 

Akvelīna Līvmane: „Cilvēce ir pārdzīvojusi viduslaikus! Kas tad tagad ir noticis – naudas vairāk –mazāk? Gados vecāki cilvēki atceras neskaitāmas krīzes – karu, varas un naudas maiņas utt. Viss notiek viļņveidīgi. Daudz kas notiek mūsu apziņā, tādēļ tieši cerība uz labo var iedvesmot un kaut ko mainīt.” 

Andris Račs: „Mani uzjautrina un reizē skumdina cilvēku vēlme pēc pasaules gala. Es šajā interesē redzu tikai vēlmi pēc ārkārtas apstākļiem, kuri vienā dienā atbrīvotu no atbildības par visu līdzšinējo un novienādotu visus – darītājus un slinkotājus, grēkotājus. Un vēl – cerību, ka kredīti nebūs jāatdod. Viss būs jāatdod – līdz pēdējam santīmam, vēl ar procentiem – nākamajās dzīvēs. Labāk ir dzīvot šodien tā, lai rītdiena būtu labi nopelnīta. Bet pasaules galu atstājiet Dieva ziņā – viņš zina, kad ko vajag darīt. Esiet droši!” 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s