M.Dzenītis: Vai “Jaunais Vilnis” kļuvis par Munkevica ķīlnieku?

“Cik man zināms, galvenais strīds starp konkursa “Jaunais Vilnis” rīkotājiem un Jūrmalas oficiālajām organizācijām ir par to, kurš, kā un kāpēc apsaimniekos Dzintaru koncertzāles kafe konkursa norises laikā,” stāsta Jūrmalas domes nu jau bijušais priekšsēdētāja vietnieks Māris Dzenītis, atsaucoties uz sarunu ar konkursa organizācijas komitejas priekšsēdētāju Aleksandru Šenkmanu.

Māris Dzenītis norāda, ka daudziem, iespējams, šķitīs, ka kafe apsaimniekošana nu gan ir sīkums, taču tā nav. “Jo galvenais interešu objekts ir ne jau pats pats konkurss un tas kas notiek uz skatuves, bet gan tas, kas un kā notiek ap skatuvi, tai skaitā VIP viesi un to apkalpošana. Jau pirms gada konkursa rīkotāji nepārprotami norādīja, ka vēlas te būt paši savu ar ēdinātāju. VIP sektora apkalpošanā arī grozās visprāvākās summas, jo, atceramies, viena galdiņa cena bija mērāmā vairākos desmitos tūkstošos.” 


“Šogad šis konflikts ir gājis vēl tālāk, jo Dzintaru koncertzāles kafe apsaimniekotājs janvārī esot nosūtījis konkursa rīkotājiem vēstuli, paziņojot, ka viss VIP sektors “pienākas” ēdinātājam un nevis konkursa rīkotajiem, turklāt konkursa rīkotājiem būs savi VIP viesi jāsaskaņo ar ēdinātāju. Un tas konkursa rīkotāju pacietībai pielika punktu,” zināja teikt Māris Dzenītis. 

“Šo jautājumu jau it kā būtu ļoti vienkārši citos gadījumos atrisināt, taču ne šoreiz. Šīs ir tas pats ēdinātājs, par kuru jau reiz bijusi “ķidāšana” KNAB. Te neslēpti parādās arī Jūrmalas domes bijušā priekšsēdētāja Raimonda Munkevica intereses, kura privātā apetīte nu var izjaukt pilsētai tik svarīgo pasākumu. Domāju, ka konkursa rīkotājiem, zinot par pilsētas vadītāju tiešu līdzdalību šajā konfliktā, bija diemžēl skaidrs, ka nekādas pretimnākšanas jau nebūs. Skumji!” pārdomās dalās Māris Dzenītis. 

“Tā gan ir arī ne tikai Jūrmalai, bet arī Latvijai tipiska situācija. Visi it kā runā, ka jāveicina, piemēram, tranzīts, bet ja kāds liels kravas turētājs tiek piesaistīts un jau tūlīt sāks strādāt, tad izrādās, ka bez oficiālajām struktūrām ir jāvienojas arī ar kaut kādu mistisku SIA, kuram izdevies prihvaizēt kādu nelielu ķēdes posmu, taču beigās izrādās, ka šī mazā posmiņa izmantošanas izmaksas ir pat lielākas nekā visam Latvijas tranzītakoridoram kopumā, turklāt par to mazo posmiņu iepriekš nekas nav bijis zināms. Tāpēc te pie mums arī tik maz investīcijas, tik maz reālu jauno projektu tranzītā,” uzskata Māris Dzenītis. 

Latvijai raksturīgs esot arī nelabvēlīgais informācijas un emociju fons pret tiem cilvēkiem, kuri valstij var dot reālu un taustāmu labumu. “Katru reizi sanāk gluži vai taisnoties par to, kāpēc mums tāds “Jaunais vilnis” vajadzīgs. Un visvisādi bezatbildīgi politiķi gluži vai sacenšas, kurš kaut ko riebīgāku pateiks. Viņus diemžēl sadzird, bet tie, kas atbalsta, tie klusē. Tikmēr konkursa rīkotājiem, redzot cik daudz viņi Latvijai dod, taču gribas saņemt arī atzinību. Un ja gadu no gada viņi vairāk dzird nevis atzinību, bet kritiku, tad nav jābrīnās, ka tas vadzis var reiz arī lūzt,” norāda Māris Dzenītis. 

Kā bijušais Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības jautājumos, bet šobrīd ierindas deputāts un uzņēmējs, Māris Dzenītis ir pārliecināts par to, ka Jūrmalai un arī Latvijai “Jaunais Vilnis” ir ļoti nepieciešams. “Jau tagad ir aprēķināts, ka nekustamo īpašu tirgus var sarukt par 20%. Taču, manuprāt, būtiskākais, ko veicināja “Jaunais Vilnis”, ir vilkmes radīšana ekonomikā un investīciju piesaistīšanā. Uz Jūrmalu sabrauca ļoti ietekmīgi cilvēki, kas tikās ne tikai savā starpā, bet arī ar Latvijas rīcības cilvēkiem, tādējādi dodot iespējas, kuras, jāatzīst, mēs ne vienmēr pratām izmantot,” uzskata Māris Dzenītis. 

“Es tomēr ceru, ka Jūrmala vēl neko nav pazaudējusi. Cik zinu, vēl var jautājumus kārtot un risināt, jo ne jau konkursa rīkotāji ir tie, kas iestājušies pozā, bet gan Jūrmalas dome. Ticu, ka arī konkursa rīkotāji paši nevēlas pamest jau tik ierastu Jūrmalu, taču lai konkurs atgrieztos Jūrmalā, ir steidzami jāmainās gan Jūrmalas domei, gan arī Latvijas sabiedrības attieksmei,” aicina Māris Dzenītis.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s