Internetā tiešraidīs D.Pavļuta lekciju LLU par industriālo politiku reģionos

Piektdien, 17.februārī, pulksten 12:00 Latvijas Lauksaimniecības universitātē notiks Latvijas Republikas ekonomikas ministra Daniela Pavļuta lekcija „Industriālā politika. Attīstības iespējas reģionos”, kas būs vērojama arī tiešraidē internetā.
 
Diskusijas tiešraide būs skatāma Latvijas Lauksaimniecības universitātes mājas lapā: http://www.llu.lv/tiesraides. Tiešraidi būs iespējams vērot ne tikai datoros, bet arī iPhone un iPad.

Lekcijā „Industriālā politika. Attīstības iespējas reģionos” Daniels Pavļuts ieplānojis stāstīt par individuālām priekšrocībām Latvijas reģionos, akcentējot arī līdzšinējos veiksmīgākos reģionu piemērus uzņēmējdarbībā. Īpaša uzmanība ministra lekcijā būs veltīta viņa plāniem industriālajā politikā un šīs politikas pienesumam Latvijas reģioniem. Tāpat tiks stāstīts par Eiropas Savienības struktūrfondu izmantošanu Latvijā un to nozīmi reģionālajā attīstībā. 

Ministra lekcija notiks Jelgavas pils Sudraba zālē. Uz lekciju „Industriālā politika. Attīstības iespējas reģionos” aicināti visi interesenti. Ieeja – bez maksas. Pēc lekcijas paredzēta ministra diskusija ar klātesošajiem.

„Mēs esam ļoti priecīgi, ka ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts ir izvēlējies mūsu universitātes auditoriju, lai te runātu par tik aktuālām lietām. Pasaulē jau pierasts, ka tieši universitāšu auditorijas ir tā vieta, kur tiek izziņoti būtiski notikumi vai plāni, tā ir vieta, kur uzstāties ar programmātiskiem vēstījumiem,” norāda LLU rektors Juris Skujāns, paužot gandarījumu, ka šāda tradīcija veidojas arī Latvijā. 

„LLU ir īstā vieta, kur ministriem, komisāriem vai citām amatpersonām diskutēt par reģionālo attīstību valsts līmenī. Te taču vienkopus ir vadošie lauksaimniecības un meža, pārtikas tehnoloģiju un inženierzinātņu, ekonomikas un IT, veterinārās medicīnas un sociālo zinātņu speciālisti! Tai jābūt kā tradīcijai, ka ikviens ministrs, augstākais ierēdnis izmantotu šādu auditoriju, lai uzrunātu ar savu redzējumu par reģionālo attīstību, ekonomiku, politiku, drošību, izglītību, kultūru reģionos. Turklāt ar vārdu reģions jau nav jāsaprot tikai to, kas ir ārpus Rīgas: arī pati Rīga ir viens no reģioniem. Šobrīd reģionālais skatījums ir jo īpaši aktuāls, tieši tāpēc mūsu universitātē tam pievērsta tik liela vērība,” savu redzējumu pauž Juris Skujāns. 

LLU Ekonomikas fakultātes dekāne Irina Pilvere norāda, ka, veicot reģionu ekonomisko rādītāju analīzi, izteikti vērojamas atšķirības starp novadiem: „Valstij ir svarīgi, lai attīstība reģionos būtu līdzsvarota. Šobrīd ir ļoti svarīgi debatēt par reģionālo attīstību valsts dalītās attīstības kontekstā. Ekonomikas ministra Daniela Pavļuta redzējums un darbi šajā jomā var mainīt valsts diferenciāciju – atšķirīgo reģionu attīstību.”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s