Lietuvas vēstnieks LLU runās par jaunu dienaskārtību Latvijas-Lietuvas sadarbībā

Otrdien, 27.martā, plkst.15 Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Jelgavas pils Sudraba zālē ar publisko diskusiju par jaunu dienaskārtību un izaicinājumiem valstu attiecībās uzstāsies Lietuvas vēstnieks Latvijā Ričards Degutis.
 
Vēstnieks diskusijā “Jaunā dienaskārtība Latvijas un Lietuvas attiecībās” aktualizēs tēmas abu valstu attiecībās. “Koncentrējoties uz integrāciju Eiropas Savienībā, nedrīkstam atstāt novārtā Latvijas un Lietuvas savstarpējās attiecības,” diskusijas tematu ieskicē R.Degutis.

Lai gūtu ieskatu un sekmīgāk iepazītu Lietuvas ārpolitiku, pirms lekcijas no plkst.14:30 interesenti varēs vērot filmu par Lietuvas diplomātijas vēsturi. Filmā “Pa Gedimina ceļu” atmiņās dalīsies bijušais Lietuvas prezidents, premjerministri un ārlietu ministri.

Lietuvas vēstnieks Jelgavā ieradies pēc LLU Sabiedrisko attiecību daļas (SAD) iniciatīvas. “Universitāte ir tā vieta, kur diskutēt par aktualitātēm sabiedrībā, ekonomikā, politikā un nozarēs. Aktivizējot diskusijas un diskusiju ciklus ar Latvijā un plašākā mērogā zināmām personībām, mēs paplašināsim LLU studentu zināšanas un redzesloku, kā arī aktualizējam universitāti kā notikumu centru,” akcentē LLU SAD vadītājs Guntars Deičmans.

Pirms diskusijas ar studentiem un mācībspēkiem Lietuvas vēstnieks Latvijā paredzējis tikšanos arī ar Jelgavas pašvaldības priekšsēdētāju Andri Rāviņu, kā arī Jelgavas novada pašvaldības priekšsēdētāju Ziedoni Cauni, ar kuru viņi kopā dosies aplūkot pierobežu.

Pusdienās, kas notiks Jelgavas pili, R.Degutis tiksies ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektoru Juri Skujānu, pārrunājot universitātes līdzdalību Latvijas-Lietuvas pārrobežu projektos.

Līdz ar universitātes apmeklējumu R.Degutis tiksies ar Jelgavā aktīvo pilsētas lietuviešu biedrību, Jelgavas mākslas skolā atklās Emaljas darbu izstādi, ko Vilņā, Zeltkaļu ģildes galerijā “Meno niša” veidojuši Lietuvas bērni.

Savukārt vakarā vēstnieks ar Jelgavā dzīvojošiem pilsētas un novada vadības pārstāvjiem, valsts un pašvaldības iestāžu darbiniekiem un uzņēmējiem paredzējis piedalīties basketbola spēlē Vircavas vidusskolas sporta zālē.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s