Reģionu partija turpmāk sauksies „Reģionu Alianse”

Reģionu partijas ikgadējā kopsapulcē nolemts mainīt partijas nosaukumu uz „Reģionu Alianse”. Partija priekšsēdētājs Andrejs Ence uzsver, ka partija ir gatava uzņemties vadošo lomu reģionālo spēku konsolidācijā. Jau šobrīd tiek vestas sarunas ar pašvaldību deputātiem, vēlētāju apvienībām un vietējiem aktīvistiem visos Latvijas reģionos.
 

„Reģionu Alianse” galvenais mērķis ir kļūt par kodolu reģionālo partiju, vēlētāju apvienību un reģionālo līderu savienībai, kā arī pārstāvēt un aizstāvēt pilsētās un novados dzīvojošo Latvijas iedzīvotāju intereses, panākot šo interešu respektēšanu un ievērošanu valsts pārvaldes darbībā un tiesību aktos. 

Partijas ikgadējā kopsapulce notika piektdien, 27.aprīļa vakarā, Ādažu Kultūras centrā. 

Partijas kopsapulcē tika apstiprinātas izmaiņas partijas statūtos, kuru galvenais mērķis ir nodrošināt strukturāli sazarotu, bet tajā pašā laikā sabiedrībai un partijas biedriem viegli saprotamu, partijas uzbūves mehānismu visas valsts mērogā, paredzot katra indivīda lomu darbojoties partijā. Izmaiņas partijas statūtos arī paredz, ka biedru uzņemšanu, kā arī izslēgšanu varēs veikt partijas valde, kurā turpmāk būs 9 valdes locekļi plus priekšsēdētājs. 

Atgādinām, ka sākotnējais partijas nosaukums bija “Rīgas apriņķa novadu apvienība” (RANA), taču vēl pirms 10. Saeimas vēlēšanās partija nosaukumu mainīja uz “Reģionu partija”. 2009. gada pašvaldību vēlēšanās RANA guva pārsvaru desmit no divpadsmit pārstāvētajos novados. Līdz ar pārmaiņām Latvijas politikā, interesi par pievienošanos partijai izrādīja arī citu reģionu pārstāvji, tāpēc tika nolemts mainīt nosaukumu, jo “Rīgas apriņķis” vairs nebija atbilstošs. 

Partijas nosaukums atkārtoti tika mainīts tāpēc, lai pilnajā nosaukumā izvairītos no vārda “partija” atkārtošanās (Politiskā partija “Reģionu partija”), gan arī tāpēc, ka vārds “alianse” vairāk raksturo šībrīža tendences, jo partijai pievienojas ne tikai individuāli biedri, bet arī citu partiju reģionālās organizācijas, kā arī citas reģionālās partijas. 

Partijas „Reģionu Alianse” priekšsēdētājs ir Babītes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence. Viņš apliecina, ka darīs visu, lai izmantojot savu 21 gadu laikā gūto pašvaldības domes vadītāja pieredzi un zināšanas, realizētu mērķi apvienot Latvijas reģionālos politiskos spēkus vienotai idejai, kļūstot par ietekmīgu spēku Latvijas politikā. “Mērķis veidot šo partiju kā kodolu plašai pārstāvniecībai pašvaldībās Latvijā, ir reāls un sasniedzams jau 2013. gadā,” piebilst Andrejs Ence. 

„Reģionu Alianse” ir gatava uzņemties vadošo lomu reģionālo spēku konsolidācijā. Jau šobrīd tiek vestas sarunas ar Latgales, Zemgales, Kurzemes un Vidzemes pašvaldību deputātiem, vēlētāju apvienībām un vietējiem aktīvistiem par kopīgu mērķu definēšanu un spēku apvienošanu. 

“Latvijas pašvaldībām ir jābeidz cīnīties savā starpā par lokālām interesēm un jāapvienojas, lai kopā cīnītos par visu Latvijas iedzīvotāju un uzņēmēju interesēm,” uzskata Andrejs Ence. 

„Reģionu Alianse” plāno aktīvi iesaistīties Latvijas politiskajos procesos, par prioritāti izvirzot cilvēka kā indivīda vajadzības, rosinot pašvaldībām vairāk tiesības pašiem noteikt savus attīstības mērķus ES fondu apguvē, valsts varai neraksturīgas funkcijas deleģēt pašvaldībām vai citām institūcijām, piešķirot tām attiecīgu finansējumu, lai veicinātu katra reģiona ekonomisko izaugsmi un sekmētu sabiedrības līdzdalību valsts un pašvaldību pārvaldē.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s