“Reģionu Aliansei” pievienojas 4 pašvaldību vadītāji

Politiskajā partijā “Reģionu Alianse” ir iestājušies daudz jaunu biedru, tai skaitā pašvaldību vadītāji un ievēlētie deputāti. Partijas „Reģionu Alianse” priekšsēdētājs Andrejs Ence ar gandarījumu pauž, ka šobrīd partijā ir pārstāvēti jau 17 novadi un pilsētas, bet vairāk nekā 100 partijas biedri un atbalstītāji ir ievēlēti par deputātiem dažādās Latvijas pašvaldību domēs.

Par jauniem partijas “Reģionu Alianse” biedriem ir kļuvuši arī vairāku Latvijas pašvaldību vadītāji, tai skaitā Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, Skrundas novada domes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga, Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis, Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa. 

Partijai pievienojušies arī vairāki sabiedrībā pazīstami cilvēki, tai skaitā Jūrmalas pilsētas domes deputāts Māris Dzenītis un Jelgavas pilsētas domes deputāts Dainis Liepiņš. 

Partijas „Reģionu Alianse” priekšsēdētājs Andrejs Ence, kurš ir arī Babītes novada domes priekšsēdētājs, norāda, ka pēdējā meneša laikā partijā uzņemti jau 55 jauni biedri. 

Andrejs Ence īpaši lepojas ar to, ka viņa vadītās partijas biedri vada jau 8 Latvijas pašvaldības, tai skaitā Babītes, Baldones, Siguldas, Salacgrīvas, Sējas, Skrundas, Saldus un Vecumnieku novadu pašvaldībā. 

Bez pašvaldību vadītājiem partijas “Reģionu alianse” biedri ir arī pašvaldību domēs ievēlētie deputāti vai amatpersonas, tai skaitā Ādažu, Garkalnes, Ķekavas, Inčukalna, Olaines, Ropažu un Stopiņu novados, kā arī Jelgavas un Jūrmalas pilsētu domes deputāti. 

“Jau ar šībrīža pārstāvību varam būt lepni. Vai maz Latvijā ir daudz partiju, kuru biedri vada tik daudz pašvaldības. Turklāt, šis skaitlis vēl nebūt nav galējs, jo šobrīd notiek pārrunas ar vēl vairākiem reģionālajiem līderiem,” stāsta Andrejs Ence. 

Andrejs Ence apliecina, ka darīs visu, lai izmantojot savu 21 gadu laikā gūto pašvaldības domes vadītāja pieredzi un zināšanas, realizētu mērķi apvienot Latvijas reģionālos politiskos spēkus vienotai idejai, kļūstot par ietekmīgu spēku Latvijas politikā. “Mērķis veidot šo partiju kā kodolu plašai pārstāvniecībai pašvaldībās Latvijā, ir reāls un sasniedzams jau 2013. gadā,” piebilst Andrejs Ence. 

„Reģionu Alianse” ir gatava uzņemties vadošo lomu reģionālo spēku konsolidācijā. Jau šobrīd tiek vestas sarunas ar Latgales, Zemgales, Kurzemes un Vidzemes pašvaldību deputātiem, vēlētāju apvienībām un vietējiem aktīvistiem par kopīgu mērķu definēšanu un spēku apvienošanu. 

Atgādinām, ka sākotnējais partijas nosaukums bija “Rīgas apriņķa novadu apvienība” (RANA), taču vēl pirms 10. Saeimas vēlēšanās partija nosaukumu mainīja uz “Reģionu partija”. 2009. gada pašvaldību vēlēšanās RANA guva pārsvaru desmit no divpadsmit pārstāvētajos novados. Līdz ar pārmaiņām Latvijas politikā, interesi par pievienošanos partijai izrādīja arī citu reģionu pārstāvji, tāpēc tika nolemts mainīt nosaukumu, jo “Rīgas apriņķis” vairs nebija atbilstošs. Partijas nosaukums atkārtoti tika mainīts partijas ikgadējā kopsapulcē 2012.gada 27.aprīlī, tāpēc, lai pilnajā nosaukumā izvairītos no vārda “partija” atkārtošanās (Politiskā partija “Reģionu partija”), gan arī tāpēc, ka vārds “alianse” vairāk raksturo šībrīža tendences, jo partijai pievienojas ne tikai individuāli biedri, bet arī citu partiju reģionālās organizācijas, kā arī citas reģionālās partijas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s