“Valdo” neprognozē ļoti būtisku apgrozījuma pieaugumu uz Jāņiem

“Ir vairāku apstākļu sakritība, kuras dēļ mēs šogad būtisku apgrozījuma pieaugumu uz Jāņiem neprognozējām. Jā, apgrozījums būs lielāks nekā ikdienā, taču ne tāds, kā citus gadus. Tas saistīts gan ar to, ka Jāņi šogad iekrīt brīvdienā, gan arī ar to, ka ļoti daudz cilvēku šogad neplāno atstāt Rīgu, jo līgos pilsētā, gan arī ne slikta laika prognozēm,” informē “Valdo” komercdirektore Iveta Švarce.
  
“Kā uzņēmums, kurš nu jau 20 gadus izplata ļoti daudz tādas pārtikas preces, kuras citkārt aktīvi tiek izmantotas Jāņu galdā, mēs ļoti labi varam novērot un spriest par tendencēm. Mūsu asortimentā taču ir gan siers, alus, desiņas, kečupi, uzkodas u.c.,” stāsta Iveta Švarce. 
Piemēram, jau novērots, ka jau šīs nedēļas sākumā, salīdzinot ar tādu pašu periodu pirms nedēļas, alus pārdošanas palielinājusies vien par 18%. Savukārt pērn, pāris dienas pirms Jāņiem alus tirgojies par 30% vairāk nekā citkārt. Iveta Švarce gan prognozē, ka šie radītāji vēl var pieaugt, jo daudz līgotāji alu iepirks pēdējā brīdī, bet tomēr ne tik daudz kā pirms gada, jo šogad Jāņi iekrituši ražotājiem un tirgotājiem visneizdevīgākajā laikā. 
“Ļoti būtiski noietu mazinās tas, ka ļoti daudz rīdzinieku neplāno atstāt galvaspilsētu un plāno līgot pilsētā. Tas būtiski ietekmēs arī noietu, jo pilsētas līgotājiem vairs nav nepieciešams alus pudelēs, cepamdesiņas, kečupi un rosola galds,” norāda Iveta Švarce. 
“Domāju, ka sava ietekme būs arī jau izskanējušām ziņām par to, ka šajos Jāņos gaidāms vēsāks un iespējams pat lietains laiks. Vēl jau gan neko nevar zināt, taču, ja tiešām būs slikts laiks, tad vēl daudzi potenciālie svinētāji, kas attiecīgi ir arī pie ugunskura ēdāji un alus dzērāji, varētu palikt pilsētā,” ar nožēlu konstatē Iveta Švarce. 
Tāpēc “Valdo” komercdirektore iesaka mazajiem lauku veikaliņiem īpaši neaizrauties ar lielu atlikumu veidošanu savos veikalos, lai vēlāk nebūtu problēmu ar preču realizāciju. “Mums jau it kā vajadzēja nodarboties ar tieši pretējo un būtu jāaicina veikalus pēc iespējas vairāk iepirkt preces. Bet, veidojot sadarbību ar izplatītājiem ilgtermiņā, ir jārīkojas atbildīgi. Mums nav vajadzīga peļņa uz papīra un vienlaicīgi liels debitoru saraksts,” norāda Iveta Švarce. 
Vienlaicīgi Iveta Švarce norāda arī uz citu tendenci, kas arī ir zīmīga. “Šogad, salīdzinoši pret pagājušo gadu, īpaši svarīgu vietu pircēju grozos ieņem cepamdesiņas, kuras izkonkurē šašliku, kas pēdējos gadu bija kļuvis par Jāņu nacionālo ēdienu,” novērojusi Iveta Švarce, norādot, ka šāda tendence būtu tulkojama arī kā apliecinājums cilvēku pirktspējas zudumam. 

“Ir arī pozitīvais. Pārtikas ražotājiem, izplatītājiem un veikaliem nav papildus stresa un arī papildus izmaksas, kas citkārt bija pirms Jāņiem. Šogad tas viss iet secen, jo Jāņi ir brīvdienās. Nav papildus jāmaksā par darbu brīvdienās. Nav jāpārplāno preču izvadāšanas maršruti un grafiki. Nav jāīrē cits transports, lai varētu vienlaicīgi izvadāt vairāk preces. Šogad uz Jāņiem ir gandrīz parastais iknedēļas darba grafiks, taču citus gadus tas ir bijis ļoti stresains darba periods,” uzskaita Iveta Švarce. 

Lai iekļautos Jāņu svinēšanas apritē, “Valdo” ir papildinājis savu sortimentu arī ar jaunumu – Talsu ritulis. “Tas ir izteikti kvalitatīvs un garšīgs siers, kuru Latvijas veikalnieki jau ir ļoti augstu novērtējuši. Uz svētkiem tas ar “Valdo” gādību būs ļoti daudzos Latvijas veikalos,” stāsta Iveta Švarce, vienlaicīgi piebilstot, ka siers Jāņu tirdzniecībā ir ļoti noturīgs produkts, kura tirdzniecību mazāk ietekmē laika apstākļi un līgošanas vieta.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s