Rīgā tiks atklāts jauns dienas centrs bērniem

2012. gada 25. jūnijā plkst. 17.00 Rīgā, Šarlotes ielā 1b tiks atklāts dienas centrs pirmsskolas vecuma bērniem, kas paredzēts Trešo valstu valstspiederīgo bērniem, kā arī bērniem no latviešu ģimenēm. Centru ir izveidojusi biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienība “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne”.
  

Vienlaicīgi ar Dienas centra bērniem atklāšanu notiks arī preses konference par Trešo valstu valstpiederīgo integrācijas fonda projekta „Iepazīties, tā ir mūsu Latvija un mēs lepojamies ar tās valodu un kultūru!” norisi.
Dienas centra bērniem atklāšanā piedalīsies Latvijas Sarkanā Krusta ģenerālsekretārs Uldis Līkops, Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes padomes priekšsēdētāja Evita Fridrihsone un pieaicinātie viesi. 
Uz atklāšanas pasākumu tiek īpaši aicināti vecāki ar bērniem, lai iepazītos ar centru un tā piedāvātām iespējām. 
Dienas centra bērniem izveides mērķis ir palīdzēt nodrošināt bērniem lietderīgu brīvā laika pavadīšanu. Vecāki var atstāt savas atvases centrā, kur bērniem būs iespēja rotaļāties, piedalīties dažādās izglītojošās nodarbībās, izpausties radošās darbnīcās, vai vienkārši pavadīt brīvo laiku kopā ar vienaudžiem, kas ir vērtīgi attīstot bērna sociālās prasmes. 
Pēc iepriekšēja pieraksta Dienas centru bērniem var apmeklēt jebkurš pirmsskolas vecuma bērns, neatkarīgi no pilsonības, iepriekš piesakoties pa tālruni: 67336653. Centrs būs atvērts katru darba dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00. 
Paskaidrojam, ka Trešo valstu valstspiederīgie ir personas, kurām nav nevienas ES dalībvalsts vai EEZ valstu un Šveices Konfederācijas pilsonības, turklāt, kuras Latvijā legāli uzturas ne ilgāk kā 10 gadus. Tie var būt iebraucēji no Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Afganistānas, u.c. 
Kopumā ir paredzēta trīs dienas centru izveide trešo valstu valstspiederīgo bērniem, tajā skaitā arī bērniem no Latvijā dzīvojošām ģimenēm – Rīgā, Rīgas reģionā un Rēzeknē. 
Bērnu centra izveide notiek integrācijas projekta „Iepazīsties, tā ir mūsu Latvija un mēs lepojamies ar tās valodu un kultūru!” ietvaros, kurš tiek īstenots ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda un LR Kultūras ministrijas finansiālo atbalstu. Projektu iedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienība Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne uzsāka īstenot 2012. gada maijā. Projekts tiek finansēts no Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda līdzekļiem 75% apmērā un valsts budžeta līdzekļiem 25% apmērā. 

Vairāk informācija:
http://www.lskj.lv 

e-pasts: aija.jansone@redcross.lv 
Talr: 67336653

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s