Jēkabpilī „Sanktpēterburgas Opera” ar „Rigoleto”

21.jūlijā pulksten 19:00 Jēkabpilī, Krustpils saliņā, pirmo reizi Latvijā un tikai Jēkabpilī viesosies Krievijas Valsts kamermūzikas teātris „Sanktpēterburgas Opera” ar vienu no izcilākajām un visplašākajā auditorijā iemīļotākajām Džuzepes Verdi operām „Rigoleto”.

Izrādē Jēkabpilī „Sanktpēterburgas Opera” sola baudījumu dvēselei, ausīm un acīm. Mākslinieki ir padomājuši arī par īpašiem specefektiem, kas piemērojami tieši Krustpils saliņas videi un iekārtojumam. 

Izrādes režisors ir Krievijas Valsts kamermūzikas teātra „Sanktpēterburgas Opera” mākslinieciskais vadītājs un direktors, septiņkārtējais „Zelta Maskas” laureāts Jurijs Aleksandrovs. Viņš iestudējis vairāk nekā 200 operas izrāžu. Skatītāju tūkstoši aplaudējuši izcilāko operas mākslinieku sniegumam un režisora skatuves tēlos ietvertajām mūsdienu dzīves kolīziju interpretācijām ne tikai Krievijā, bet arī ASV, Itālijā, Turcijā, Baltkrievijā, Lietuvā, Kazahstānā. Vairākus gadus Jurijs Aleksandrovs ir režisējis arī Operas svētkus Siguldā un operas uzvedumu Jūrmalā. 
“Viņi iebrauca jau piektdien no rīta ar vairākiem autobusiem. Piektdien tika uzstādīta skatuve un iekārtotas dekorācijas, bet vakara pusē bija atsevišķi mēģinājumi korim, orķestrim un solistiem. Arī gaismotāji, apskaņotāji, tehniskie darbinieki un specefektu meistari jau iepazinušies ar Krustpils saliņas iespējām,” stāsta Jēkabpils Kultūras pārvades vadītāja Inta Ūbele. 
Inta Ūbele arī zināja teikt, ka Sanktpēterburgas koristi, solisti un tehniskie darbinieki ir apmetušies Jēkabpils viesnīcās, bet orķestranti pārnakšņo Aizkrauklē. 

Uz operas uzvedumu sabrauks arī Jēkabpils mēra saaicinātie citu pilsētu mēri, tai skaitā no Jelgavas, Valmieras, Daugavpils u.c. Uzrunu klātesošajiem teiks arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, kurš jau iepriekš Jēkabpils operas svētki novērtēja kā apliecinājumu pašvaldību nozīmīgai lomai reģionu attīstībā un iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā. “Vienlaikus tas ir iedrošinājums visām Latvijas pašvaldībām izvirzīt un sasniegt augstus mērķus reģiona iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai, kā arī vietējo uzņēmumu atbalstam,” VARAM preses relīzē citēts Edmunds Sprūdžs. 

Sestdienas rītā bija izpirktas jau 1400 biļetes, bet Krustpils saliņas maksimāla ietilpība ir 1900 sēdvietas. Biļetes vēl ir pieejamas. Līdz 17:00 tās ir nopērkamas visās “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās, bet no 17:00 līdz izrādes sākumam tās būs nopērkamas arī kasē pie Krustpils saliņas. Biļešu cena ir no Ls 5 līdz 15 latiem.

Inta Ūbele mierina, ka automašīnas novietot varēs bezmaksas. To varēs izdarīt gan uz Rīgas ielas, gan arī pie Krustpils kultūras nama un pils stāvlaukuma, kā arī ir stāvvieta pie paša saliņas. 
Izrādes divos starplaikos skatītāji varēs baudīt šampanieša vai vīna glāzi, kā kūku un citus kārumus, kurus būs sarūpējies “Meduslācis” no Aizkraukles. 
Žurnālistiem: Sestdien 17:30 Jēkabpilī, Kultūras pārvaldes telpās, Rīgas ielā 212 notiks preses konference, kurā piedalīsies Jurijs Aleksandrovs, projekta producents Spartaks Leimanis, kā arī Jēkabpils domes priekšsēdētājs Leonīds Salcēvičs un Jēkabpils Kultūras pārvaldes vadītāja Inta Ūbele.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s