Māris Dzenītis: Ir jāslēdz ilgtermiņa līgums ar Jaunais Vilnis, bet ievērtējot Jūrmalas intereses

Jūrmalas domes deputāts un Jūrmalas uzņēmēju biedrības vadītājs Māris Dzenītis uzskata, ka Jūrmalai ir nepārprotami jānorāda, ka tā ir ieinteresēta, lai šādi pasākumi šeit notiktu arī nākamajos gados, taču vienlaicīgi arī Jūrmalai ir jānodefinē savas intereses un jāprot tās uzstājīgi iekļaut sadarbības projektu ietvarā.
  
“Lai šo pasākumu pēc iespējas vairāk izmantotu, tur ir jābūt klāt. Arī mēram ir jābūt tur iekšā,” norāda Māris Dzenītis. 
“Jūrmalas uzņēmēji ir sašutuši par to, ka publiski Dzintaru koncertzālē netika piešķirta tradicionālā Jūrmalas balva. Iespējams, daudzi šādu faktu nemaz tā arī nepamanīja. Balva tika sagatavota, bet pasniegta netika, jo Jūrmalas mērs uz noslēgumu koncertu nemaz neieradās,” informē Māris Dzenītis. 
“Šogad netika rīkota arī tradicionālā Jūrmalas mēra pieņemšana konkursa “Jaunais Vilnis” dalībniekiem, zvaigznēm un organizatoriem,” piebilst Māris Dzenītis.
“Jūrmalas vadībai arī būtu jāaktualizē izdevīgums no “Jaunā Viļņa”, jābūt aktīvākiem iespēju meklētājiem un izmantotājiem. Šāda konkursa ignorēšana ir ļoti slikta zīme. Publiski tas ir izskanējis un arī citās valstīs ir sadzirdēti Jūrmalas vadības spriedelējumi, ka šāds pasākums pilsētai neko nedodot. Jau tā politizētajā gaisotnē, kad ir tik daudz politiski angažētā negatīvā informācija par “Jauno Vilni”, pilsētai, kura rūpējās par savu ekonomisko izaugsmi, būtu nepārprotami jānorāda, ka vēlas, lai šādi pasākumi te notiktu,” uzskata Māris Dzenītis. 
“Jūrmalas uzņēmējiem šobrīd ir pamats justies nepienācīgi pārstāvētiem Jūrmalas pilsētās attiecības ar “Jaunais Vilnis”. Arī šogad visi pelnošie pasākumi, tai skaitā “afterparty” un lielā diskotēka tika novirzīti uz Rīgu. Arī oficiālie sagaidīšanas pasākumi un daudzas citas aktivitātes notika Rīgas Dzelzceļa stacijā, nevis, piemēram, Majoros vai Dzintaros,” stāsta Māris Dzenītis. 
“Tāpat esam runājuši arī par iespēju rīkot uzņēmēju forumu, kas varētu notikt “Jaunais Vilnis” laikā, iesaistot arī bagātos uzņēmējus un investorus, kas ieradušies Jūrmalā,” kā vienu no idejām aktualizē Māris Dzenītis. 
Māris Dzenītis piebilst, ka iepriekš ar Jūrmalas uzņēmējiem un kultūras cilvēkiem ir daudz diskutēts arī par iespēju konkursa laikā rīkot “Jaunais Vilnis” pilsētas svētkus, tādējādi vēl vairāk sasaistot konkursa norisi ar pilsētas dzīvi. 
“Ir noteikti jāslēdz vismaz piecu gadu līgums, un tur būtu jāatrunā gan tās ērtības, kuras no Jūrmalas domes saņem konkursa rīkotāji, gan arī Jūrmalas saistības, bet vienlaicīgi ir arī jābūt atrunātiem ieguvumiem, kurus saņems pilsēta, iedzīvotāji, uzņēmēji. Šādā līgumā būtu jāatrunā arī tas, kādi pasākumi vēl notiek Jūrmalā “Jaunais Vilnis” laikā,” norāda Māris Dzenītis. 
Māris Dzenītis arī norāda, ka ļoti cer, ka šis līgums tiks noslēgts jau visdrīzākajā laikā, pirms vēl nav sākušās vēlēšanu kampaņas. “Jo visdrīzāk jau bez “Jaunais Vilnis” politizēšanas vēlēšanu kampaņas neiztiks, taču tad, ja līgums uz to brīdi jau būtu noslēgts, tad uzņēmēji, rīkotāji un arī skatītāji varētu justies drošāk,” uzskata Māris Dzenītis, piebilstot nākamgad jūlija beigās Jūrmalas domē būs jau jaunievēlēti deputāti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s