Hokejistu "slieku komposts" jau Latvijas veikalos

Latvijā pazīstamiem hokejistiem daļēji piederošajā “Mālpils biotehnoloģiju centrā” iegūtais slieku komposts jau sākot no šīs nedēļas ir nopērkams Latvijas veikalos, tai skaitā lielveikalos un to ķēdēs. Loģistiku uzņēmies nodrošināt SIA”Voldemārs”, kurš plašāk pazīstams ar savu preču zīmi “Valdo”, noliktavas un loģistikas pakalpojumiem, kā arī zaļo deviņstāvu biroju namu Pārdaugavā.
Veikalu plauktos jau šonedēļ nonāks „Vermikomposts” – apstrādāts organiskais mēslošanas līdzeklis (slieku komposts, “biohumuss”). Šobrīd veikaliem tiks izplātīts vien 1 litra iepakojums, taču pēcāk tiek plānoti arī lielāki iepakojumi. Produkcija tiek tirgota ar īpaši izstrādātu un piereģistrētu preču zīmi “GrowoOrganic”. 
Produkta orientējošā cena varētu būt ap 1,22 Ls, taču precīzu pārdošanas cenu nemācēja pateikt ne SIA “Voldemārs” komercdirektore Iveta Švarce, ne arī “Mālpils biotehnoloģiju centra” valdes loceklis Rihards Pulturs, jo tā ir atkarīga arī no katra veikala piemērotā tirdzniecības uzcenojuma.
“Mēs ar lielu gandarījumu uzsākām sadarbību ar “Mālpils biotehnoloģiju centru”. Gan tāpēc, ka “GrowoOrganic” slieku komposts ir ļoti augstvērtīgs produkts, gan tāpēc, ka mūs ļoti uzrunāja Latvijas hokejistu paraugs – ieguldīt ārzemēs nopelnīto naudu perspektīvā un cilvēkus iedvesmojošā ekoloģiskajā ražošanā tepat Latvijā,” stāsta Iveta Švarce.
“Šī produkta izplatīšana ļoti iederas arī mūsu loģistikas maršrutos un nebūt nav pretrunā ar tām precēm, kuras mēs jau šobrīd mēs izplatām Latvijas veikalos. Jā, mēs esam vairāk pazīstami ar savu darbību pārtikas segmentā, taču lai mazinātu riskus, mēs jau vairākus gadus darbojamies nepārtikas segmentā, tai skaitā savulaik esam strādājuši gan kā “Spodrība” distribūcijas partneris, gan arī šobrīd, izplatot ražotāja “Unia” produktus “Tytan”, kā arī matu lakas “Salon”, un citas nepārtikas preces,” skaidro Iveta Švarce. 
Iveta Švarce uzskata, ka slieku komposts litrīgā iepakojumā iederas jebkurā veikalā, arī pārtikas veikalos un lielveikalos, kur jau šobrīd tiek paralēli tirgotas saimniecībā noderības lietas, tai skaitā sēklas, stādi, dārza piederumi, kā arī visdažādākie ķīmiskie mēslojumi. 
Savukārt Rihards Pulturs uzsver, ka šis produkts šādā iepakojumā ir ļoti piemērots piemājas saimniecībām, lai iegūtu bagātīgu, taču vienlaicīgi arī bioloģiski tīru produkciju. “Tomāti, zemenes, burkāni, redīsi, zaļumi, garšvielas un viss tas, ko mēdzam mazajās piemājas dobītēs sastādīt, ar vermikomposts izaugs prāvāks,” precizē Rihards Pulturs. 
Vermikomposts ir slieku pārstrādāts organiskā mēslojuma koncentrāts, kurš bagātīgi satur augiem nepieciešamās barības vielas, mikro un makro elementu kompleksu, fermentus, augsnes uzlabotājus, augu augšanas un attīstības hormonus. Pateicoties vermikomposta unikālajām īpašībām, tiek paaugstinātas augsnes ūdens uzņemšanas un saglabāšanas spējas, tajā pat laikā novēršot liekā ūdens uzkrāšanos un augsnes sablīvēšanos, tiek uzturēts augses irdenums un gaisa caurlaidība. Šī mēslojuma pielietošana uzlabo augsnes agroķīmiskās īpašības, paaugstina lauksaimniecības produkcijas kvalitāti un uzlabo tās ražību. Sliekas, pārstrādājot organisko substrātu, ne tikai to sasmalcina un padara augiem vieglāk uzņemamu, bet arī bagātina to ar mikrofloru. 
“Mālpils biotehnoloģiju centra” slieku audzēšanas “vermireaktors” atrodas bijušajās cūku fermas telpās Mālpils tuvumā. Slieku audzēšanas projektā ar apmēram 300 000 latu investīciju piedalās arī Latvijas zināmie hokejisti Jānis Sprukts, Oļegs Sorokins, Edgars Masaļskis un Mārtiņš Cipulis, kuri ieguldītos līdzekļus plānot atpelnīt piecu gadu laikā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s