Par uzņēmumu valdes locekļu piespiedu algām sūdzēsies Satversmes tiesā

Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu asociācija sadarbībā ar Indras Dogādovas advokātu biroju gatavo prasības pieteikumu Satversmes tiesai, lai nepieļautu, ka tiek pieņemts un stājas spēkā lēmums, ka sociālais nodoklis būs jāmaksā arī par bez atlīdzības strādājošiem mazo uzņēmumu valdes locekļiem.
 
Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu asociācijas valdes loceklis Uldis Vītoliņš informē, ka asociācija ir sagatavojusi arī vēstuli visām Saimē pārstāvētajām politiskajām partijām ar lūgumu neakceptēt grozījumus likumā attiecībā uz mazo un vidējo uzņēmumu valdes locekļiem, vienlaicīgi arī piebilstot, ka uzņēmēji un tos pārstāvošās sabiedriskās organizācijas ir apņēmības pilnas pret šādu lēmumu aktīvi cīnīties, tai skaitā sniedzot prasības pieteikumu Satversmes tiesā. 
Atgādinām, ka grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” paredz, ka mazo un vidējo uzņēmumu valdes locekļiem Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu maksājums būs jāmaksā arī par bez atlīdzības strādājošiem mazo uzņēmumu vadītājiem – valdes locekļiem. Tādējādi turpmāk viņiem valsts budžetā būs jāiemaksā vismaz 899,98 latu gadā, neatkarīgi no tā, kā attīstās bizness un līdz ar to ienākumi. 
“Minētie grozījumi būtiski ietekmēs pašus mazākos uzņēmējus un uzņēmējus iesācējus, it īpaši Latvijas laukos, kur uz doto brīdi jau ir tā zems uzņēmēju aktivitātes līmenis,” satraucas Uldis Vītoliņš, vienlaicīgi pieļaujot, ka šādi grozījumi var veicināt jaunu imigrācijas vilni. “Bet, tie taču ir cilvēki ar iniciatīvu, kurus Latvijai būtu visiem spēkiem jācenšās pieturēt.” 
“Tas ir nenopietni! Valsts pieņem diskriminējušus noteikumus attiecībā pret uzņēmējiem, turklāt tik lielā steigā. Kā lai mazai uzņēmējs tik īsā laikā spēj saorganizēties, lai šiem jauninājumiem sagatavotos? To, protams, var uzskatīt par tiesiskās paļāvības principu neievērošanu,” uzskata Uldis Vītoliņš. 
Uldis Vītoliņš ir gandarīts par zvērinātās advokātes Indras Dogādovas advokātu biroja gatavību uzņemties prasības sagatavošanu Satversmes tiesai. “Viņu šāds lēmums tieši neietekmētu, bet zinu, ka arī viņiem ir klienti, kurus šāds lēmums varētu ietekmēt. Priecē, ka ir sociāli atbildīgi uzņēmumi, kuru ar savu iniciatīvu var līdzdarboties kopējas lietas labā,” gandarījumu pauž Uldis Vītoliņš.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s