K.Rozenvalds: Kasparovs ir piespēlējis Latvijai iespēju

Interneta diskusiju forumā IMHOclub.lv šīs vietnes latviešu versijas galvenais redaktors Kristians Rozenvalds raksta, ka izcilais šahists un un pazīstamais Krievijas opozicionārs Garijs Kasparovs ar savu ar lūgumu iegūt Latvijas pilsonību, ir piespēlējis Latvijai iespēju kvalitatīvi un efektīvi nodot vēstījumu par to, ka Latvija ir vislabākā patvēruma vieta turīgiem un godājamiem Krievijas cilvēkiem, kuriem politisko, radošo un biznesa brīvību traucē esošais Krievijas režīms.
 

Publicists Kristians Rozenvalds gan ir nobažījies par to, ka šo iespēju Latvija atkal var arī neizmantot. “Un vislatviskāk būtu, kā pēc garām un žultainām diskusijām, mēs beigu beigās ar gariem zobiem to pilsonību Kasparovam tomēr iedotu, bet pa ceļam viņu aizvainojot tik tālu, ka viņš pats jau apsvērtu iespēju no sava lūguma atteikties,” raksta Kristians Rozenvalds. 
“Latvijai tik raksturīgi būtu izvērst garas un žultainas diskusijas. Kāpēc tieši Kasparovs? Un ko darīsim ar citiem? Un kā izskatīsies tie no pašu mājām, kas vēl pilsonību nav dabūjuši? Un ko padomās par mums? Un ko padomās par to, ka tik ātri un viegli pateiksim “jā”? Un varbūt labāk parādam pasaulei, ka tik ļoti augstu vērtējam savu pilsonību, ka pat tādiem kā Kasparovs, varam to atteikt?” ironizē Kristians Rozenvalds. 
Sabiedrisko attiecību speciālists Kristians Rozenvalds ir pārliecināts, ka Gariju Kasparovu zina visā pasaulē, iespējams pat vairāk nekā Latviju vai Rīgu. Par viņa vēlmi iegūt Latvijas pilsonību, noteikti ziņo un ziņos ne tikai Latvijā un Krievijā, bet arī visā pasaulē. “Un runa nav par publicitāti un tās kvantitāti vien. Runa ir par to, ka ar šādu ziņu Latvija var kvalitatīvi un efektīvi iepakot savu vēstījumu,” uzskata sabiedrisko attiecību speciālists. 
“Šī nu ir tā iespēja, kad ar plašu žestu varam dot oficiālu un neoficiālu vēstījumu savējiem un svešajiem. Mēs esam tā vieta, kas piemērota patvērumam turīgiem un godājamiem cilvēkiem, kuriem politisko, radošo un biznesa brīvību traucē esošais Krievijas režīms! Mēs aicinām pie sevis Krievijas gaišākos prātus, bagātākos cilvēkus! Palīdziet mums un mēs palīdzēsim jums!” iespējamo vēstījumu uzskaita Kristians Rozenvalds. 
Kristians Rozenvalds uzskata, ka Latvija nemaz nav gatava sadarboties ar Krievijas varu un oficiālajām aprindām, jo šādās attiecības nav interesēti ne Latvijas, ne arī Krievijas oficiozi. “Tāpēc loģiskāk ir piedāvāt sevi kā “patvēruma vietu”. Jo šāds piedāvājums atbilst gan potenciālo klientu vajadzībām, gan arī pašu izpratnei par misiju — nebeidzamo cīņu ar ļaunumu Krievijā,” mudina interneta diskusiju vietnes IMHOclub.lv latviešu versijas galvenais redaktors Kristians Rozenvalds 
Kristians Rozenvalds arī atgādina, ka Krievijas cilvēku interese par Latviju nebūt nebūs mūžīga. “Mums ir jāizmanto Putina laiks. Tā ir Latvijas šī brīža iespēja! Bet Putins un šādi apstākļi Krievijā, taču, nebūs mūžīgi,” raksta Kristians Rozenvalds.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s