“Reģionu Alianse” turpina reģionālo spēku konsolidāciju pirms vēlēšanām

Partijas „Reģionu alianse” valdes priekšsēdētājs un Babītes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence ir gandarīts par panākto vienošanos veidot apvienību ar Vidzemes partiju. Turpinās sarunas arī ar citu reģionālo partiju un vēlētāju sarakstu līderiem, lai izveidotu vienotu un spēcīgu reģionālo spēku, kas nākamgad sekmīgi startētu Eiroparlamenta un Saeimas vēlēšanās.
  

Andrejs Ence atgādina, ka lēmums par apvienības veidošanu ar Vidzemes partiju tika pieņemts Vidzemes partijas kopsapulcē. Andrejs Ence, kurš piedalījās šajā Vidzemes partijas kopsapulcē, atzīmē, ka lēmums par apvienības veidošanu tika pieņemts lielā vienprātībā.
“Reģionu alianses” un Vidzemes partija” jau šobrīd vada 19 pašvaldības un kopējais pašvaldību vēlēšanās ievēlēto deputātu skaits ir 210 deputāti.
Atgādinām, ka jau 21.augustā, tiekoties Rīgā, par ieceri veidot reģionālo partiju apvienību vienojās trīs partiju līderi, tai skaitā Andrejs Ence (“Reģionu alianse”), Aldis Adamovičs (“Latgales partija”) un Guntis Gladkins (“Vidzemes partija”). Kā jaunās apvienības mērķis tika minēts veicināt reģionālo politisko spēku apvienošanos un kopīgi startēt 12.Saeimas vēlēšanās 2014.gadā. Jaunveidojamajai reģionālo partiju apvienībai tika aicināti pievienoties arī citas reģionālās partijas, vēlētāju apvienības un reģionālos līderus. Trīs partiju līderi uzsvēra, ka kopīgi veidojamās apvienības svarīgākais uzdevums ir kļūt par galveno Latvijas reģionu interešu aizstāvi LR Saeimā un valdībā, izveidojot pragmatisku dialogu ar pārējiem politiskajiem spēkiem. 
“Pašvaldību vēlēšanās reģionālās partijas ieguva ļoti daudz mandātus. Vēlēšanu rezultāti nepārprotami norāda, ka reģionālo partiju popularitāte un ietekme pieaug,” jau iepriekš, komentējot “Reģionu Alianse” panākumus aizvadītājās pašvaldību vēlēšanās, teica Andrejs Ence. 
Andrejs Ence uzskata, ka šis ir ļoti zīmīgs brīdis. “Mums ir iespēja izmantot šo pacēlumu un konsolidēt reģionālos līderus, lai izveidotu ļoti spēcīgu reģionu lobiju Latvijas un arī Eiropas mērogā. Tāpēc mēs esam gatavi aktīvi līdzdarboties, lai nepieļautu šī potenciāla sadrumstalošanu. Latvijas reģioni jau ilgstoši ir pabērna lomā. Un aktīvā cilvēku prombraukšana ir acīmredzams apliecinājums, ka tā turpināties nevar! Cilvēkiem reģionos ir jājūt, ka viņi mūsu valstī ir vajadzīgi!” aicina Andrejs Unce.
Partijas „Reģionu alianse” reģionālo pārstāvju sapulce 2013.gada 14.decembrī ir pilnvarojusi partijas valdes locekļus veikt sarunas ar potenciālajiem reģionālo partiju apvienības dalībniekiem.
Partijas „Reģionu alianse” reģionālo pārstāvju sapulce arī uzdeva partijas „Reģionu alianse” valdei ne vēlāk kā līdz 2014.gada 01.martam sasaukt partijas kopsapulci, lai lemtu par kopīgas programmas apstiprināšanu startam Saeimas vēlēšanās.
Andrejs Ence precizē, ka partijas „Reģionu alianse” reģionālo pārstāvju sapulcē ir apstiprināti galvenie partijas „Reģionu alianse” darbības programmas punkti. Par visas programmas apvienojošo mērķi tika apstiprināta – nacionālās ekonomikas attīstība reģionos un valstī kopumā.
Lai sasniegtu iepriekšminēto mērķi, kā galvenie uzdevumi ir noteikti: 
 • Latvijā audzētu un ražotu produktu patēriņa lobēšana valsts un pašvaldības iestādēs; 
 • Krājaizdevumu sabiedrību dibināšanu atbalsts, izveidojot Tautas banku, kas kļūtu par būtisku reģionālās uzņēmējdarbības attīstības garantu; 
 • Apstādināt lauksaimniecības un meža zemju izpārdošanu ārzemniekiem;
 • Atjaunot autoceļu uzturēšanas fondu, ieskaitot 100% no degvielas akcīzes nodokļa un ceļu nodevas autoceļu uzturēšanas budžetā;
 • Izveidot visas tautas vēlēta Prezidenta institūciju;
 • Panākt „normatīvisma” samazināšanu valsts pārvaldē un attiecībās ar sabiedrību;
 • Ieviest izmaiņas valsts nodokļu politikā, lai attīstītu un atbalstītu uzņēmējdarbību reģionos.

  Atbildēt

  Fill in your details below or click an icon to log in:

  WordPress.com logotips

  You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

  Twitter picture

  You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

  Facebook photo

  You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

  Connecting to %s