Par Latvijas čempioniem skvošā arī šogad kļūst A.Pāvulāns un I.Mackeviča

12.Latvijas čempionāts skvošā noslēdzies bez pārsteigumiem – par Latvijas čempionu skvošā jau desmito reizi kļuvis Aleksandrs Pāvulāns, savukārt sievietēm Latvijas čempiones titulu jau piekto reizi izcīnīja Ineta Mackeviča, kura šobrīd Pasaules svoša reitingā ir 166.  Atgādinām, ka 12.Latvijas čempionāta skvošā pamatturnīrs notika 22.-23. februārī Rīgā, Zelta Boulinga un Skvoša centrā. 

Vīriešiem spēcīgākajā – Open grupā, kurā tiek izcīnīts Latvijas čempiona tituls, pjedestāls ir identisks iepriekšējam čempionātam: zelts Aleksandram Pāvulānam, sudrabs Kasparam Purgailim, bronza Artūram Peredistijam, kurš cīņā par trešo vietu pārspēja pieredzējušo Gunāru Priževoitu, kurš startējis startējis visos Latvijas čempionātos skvošā kopš 2003.gada, kad izcīnīja bronzas godalgu. 
Sievietēm spēcīgākajā Open grupā, kurā tiek izcīnīts Latvijas čempiona tituls, nepārspēta palika Ineta Mackeviča, kura vienīgā no Latvijas skvošistēm startē pasaules un Eiropas līmeņa skvoša turnīros. Sudrabu arī šogad izcīnīja Baiba Lulle, kurai šī ir jau trešā sudraba medaļa, papildinot kolekciju, kurā ir arī zelta un bronzas medaļas. Šogad izcīnot bronzas medaļu, pirmo reizi uz Latvijas čempionātā pjedestāla kāpa Sanda Strode, kura piecos sīvos geimos pārspēja savu spēles partneri Andu Gruduli. 
Sieviešu B grupā (spēlētājas, kuras Latvijas Skvoša federācijas (LSF) reitingā atrodas no 20. vietas uz leju) triumfēja jaunā jelgavniece, 14-gadīgā Elīza Čapļa, kura, nospēlējot stabili visas spēles un nezaudējot ne geima visā turnīrā, finālā pārspēja Edīti Masaļsku, kurai vēl apmēram pirms mēneša Latvijas Grand Prix posmā Elīza piekāpās. Elīza Čapļa pirms nedēļas izcīnīja sudraba medaļu Latvijas čempionātā junioriem, piekāpjoties savai pieredzējušākajai Jelgavas treniņu partnerei Loretai Rozenfeldei. Bronza sieviešu B grupā – ievērojami progresējušajai Regīnai Uļjanovai, kura piecos geimos pārspēja Lindu Vanagu. 
Vīriešu B grupā (LSF reitingā no 25. vietas uz leju) nepārspēts palika Jānis Lapiņš, sudrabs Edmundam Rimkum, bronza – Latvijas Skvoša federācijas Valdes priekšsēdētājam Raivim Lucijanovam. 
Vīriešu C grupā (LSF reitingā no 40. vietas uz leju) no izsētās 7.vietas zeltu izcīnīja Māris Eliņš, piecu geimu trillerī, pēdējā geimā tikai ar minimālo divu punktu starpību uzvarot izturīgo Aivaru Grišuli. Kārtējā piecu geimu cīņā ar Aleksandru Sautinu bronzu izcīnīja Matīss Vītols. 
„12.Latvijas čempionāts skvošā ir noslēdzies ar jauniem sasniegumiem, ar kuriem mēs visi varam lepoties! Nopelniem bagātākais Latvijas skvoša spēlētājs Aleksandrs Pāvulāns ir izcīnījis savu desmito Latvijas čempiona titula (divpadsmit Latvijas čempionātos!), Ineta Mackeviča ir kļuvusi par pieckārtējo Latvijas čempioni skvošā, kā arī esam sasnieguši visu laiku labāko rādītāju skvoša spēlētāju ziņā, sasniedzot pieaugumu pret iepriekšējo gadu +20% apmērā! Ja Latvijas iekšzemes kopprodukts pieaugtu par 20% gadā, tas noteikti būtu vērā ņemams sasniegums! Īpaši priecē tas, ka skvoša dalībnieku skaits Latvijas čempionātā ir pieaudzis galvenokārt uz junioru rēķina,” rezumē Latvijas Skvoša federācijas valdes priekšsedētājs Raivis Lucijanovs.
Jelgavas kluba “Fitland” skvoša trenere Baiba Lulle ir ļoti gandarīta par jelgavnieku startiem. “Nedēļu pēc tam, kad jelgavnieki nolasīja vairumu medaļu Latvijas čempionātā skvošā junioriem, jelgavnieki izcīnīja vēl četras medaļas Latijas čempionātā skvošā pamatturnīrā,” Jelgavas pārākumu uzskaita Baiba Lulle, kura vienlaicīgi priecājas gan par saviem, gan arī savu audzēkņu panākumiem.
Atgādinām, ka pirms nedēļas, 15. februārī notika Latvijas čempionāts skvošā junioriem un senioriem. Par junioru Latvijas čempionu kļuva pieredzējušais 17 gadīgais skvoša spēlētājs Ņikita Opletins no Rīgas, meitenēm – atkārtoti triumfēja jelgavniece, 16 gadīgā Loreta Rozenfelde. BU13 grupā atkārtoti uzvarēja nu jau 9-gadīgais Pauls Rozenvalds. Senioru 35+ grupā 16 dalībnieku konkurencē uzvarēja Lauris Rozenvalds, 45+ – grupā Rinalds Krūklis.
Čempionātu organizē Latvijas Skvoša federācija. Latvijas čempionāts ir apmeklētākās nacionālās sacensības skvošā. 12. Latvijas čempionātā pamatturnīrā piedalījās 76 spēlētāji, bet nedēļu iepriekš 26 juniori un 24 seniori.
12. Latvijas čempionātu skvošā atbalsta SIA “Amerikas Baltijas Tehnoloģiju korporācija”, reklāmas aģentūra “Leone”, SIA “Poligrāfijas grupa MŪKUSALA”. Čempionāts līdzfinansēts arī no valsts budžeta programmas “Valsts sportam”. 
Skvošs ir raketsporta veids, kuru norobežotā kortā spēlē divi spēlētāji, izmantojot raketi un nelielu gumijas bumbiņu. Skvošs ir intelektuāla, azartiska un dinamiska sporta spēle, kas palīdz uzturēt labu fizisko formu, attīsta izturību, kustību koordināciju. 
Visi rezultāti pieejami vietnē: 
Čempionāta foto (Autors: Regīna Uļjanova):

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s