Rīkos diskusiju par demokrātiju, medijiem un NVO misiju

Atzīmējot pasaules preses brīvības dienu, “Baltijas Reģionālais fonds” sadarbībā ar Rīgas domes “NVO namu” rīkos apaļā galda diskusiju “Demokrātija, mediji un NVO misija – realitāte Latvijā”. Uz diskusiju ir uzaicināti žurnālisti, mediju pārstāvji, NVO sektora dalībnieki, politiķi un eksperti.
Diskusija notiks otrdien, 6.maijā, no 12:00 līdz 13:30, Rīgā, Laimdotas ielā 42, telpās, kurās iekārtots Rīgas nevalstisko organizāciju (NVO) darbības atbalstam izveidotais „NVO nams”.
“NVO nams” tika atklāts 2013.gada 25.septembrī bijušās Rīgas 100. vidusskolas ēkā. Rīgas pašvaldība šādas telpas iekārtoja, lai īstenotu savstarpēju vienošanos par „NVO nama” izveidi, kas tika izteikta 2011. gada iedzīvotāju forumā. „NVO nams” ir vieta informācijas iegūšanai un apmaiņai, dažādu pasākumu, semināru, konferenču un apmācību organizēšanai, kā arī savas darbības un labās prakses piemēru prezentēšanai.
Vēlāk, no 14:00 līdz 17:00 notiks divi pasākumi, kuru tēmas tika noteiktas balstoties uz NVO sektorā strādājošo aptauju, iztaujājot, kādas prakstiskās zināšanas mediju jomā varētu palīdzēt NVO sektorā strādājošiem.
Jauno mediju eksperts Rolands Laķis vadīs semināru “Sociālie mediji NVO sektorā – mīti un patiesība”.
Sabiedrisko attiecību speciālists un preses relīžu izsūtīšanas dienesta “PR@MAIL” vadītājs Kristians Rozenvalds vadīs praktisko darbnīcu par preses relīzēm, tai skaitā iespējamajiem mērķiem, pielietojumu, sagatavošanu un izsūtīšanu “Preses Relīze ar lielo “R”” .
Pasaules preses brīvības dienu UNESCO atzīmē ik gadu 3. maijā kopš 1993. gada. Galvenais nolūks ir sekmēt un aizstāvēt brīvu, plurālistisku un neatkarīgu preses darbu visā pasaulē. Pasaules preses brīvības diena ir atgādinājums sabiedrībai, cik nozīmīgi ir aizsargāt pamattiesības, vārda un preses brīvību. Līdzās dažādiem tematiskiem pasākumiem ik gadu Pasaules preses brīvības dienā UNESCO mudina arī ar klusuma brīdi godināt tos žurnālistus visā pasaulē, kuri ir atdevuši dzīvību par mūsu tiesībām būt informētiem, pildot savus profesionālos pienākumus. 
Lai gan Latvija Pasaules preses brīvības kartē netiek ierindota to, vairāk nekā 40, valstu lokā, kur preses brīvība uzskatāma par apdraudētu, tomēr UNESCO Latvijas Nacionālā komisija uzskata, ka šajā nozarē Latvijas valdībai, saistītajām organizācijām, sabiedrībai kopumā un galvenokārt pašiem plašsaziņas līdzekļiem ir daudz darāmā, pilnveidojot preses un vārda brīvību principu ievērošanu.
Aicinām organizācijas un visus interesentus pieteikties praktiskajai darbnīcai un semināram līdz 5.maijam: http://ejuz.lv/presesdiena
Apaļā galda apaļā galda diskusijas tiešraidi būs iespējams skatīties NVO TV interneta mājas lapā http://www.nvotv.lv.

Diskusija notiek „Baltijas Reģionālā fonda” īstenotā projekta “NVO interneta televīzijas attīstība”, programmas “NVO fonds” 2009-2014.gada perioda programmā. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s