Kalnciema iedzīvotāju sapulcē pārliecinās par akumulatoru pārstrādes rūpnīcu

Lai kliedētu bažas, un lai iedrošinātu Kalnciema iedzīvotājus ar cerīgāku skatu raudzīties uz jaunās akumulatoru pārstrādes rūpnīcas izveidošanu Kalnciema rūpnieciskājā zonā, ka arī uz ražošanas attīstību Kalnciemā, otrdien, 13.maijā plkst. 18:30 Kalnciema kulturas namā tiek rīkota investoru organizēta iedzīvotāju sapulce.
 
SIA “East – West Finances” plāno 2016.gada sākumā Kalnciema rūpnieciskajā zonā (Jelgavas ielā 21) atklāt rūpnīcu, kurā pārstrādātu līdz 15 000 tonnas akumulatoru gadā, saražojot 8 700 tonnu svina. Uzņēmēji šajā projektā plāno ieguldīt 8,5 miljonus eiro. Rūpnīcā plānots nodarbināt 42 darbinieku.

“Par Kalnciema drošību esmu pārliecināts! Tāpēc jau mēs ieguldam tik lielu naudu šajā ražotnē, lai tā būtu atbilstoša visiem drošības standartiem. Lielākā daļa no šiem nepieciešamajiem miljoniem ir ieguldījumi nevis ražošanās procesā, bet ekoloģijas vajadzībām, tai skaitā filtri, attīrīšana, specializētās iekārtas,” stāsta SIA “East – West Finances” valdes loceklis un atbildīgais par Kalnciema rūpnīcās projektu Juris Harlamovs.

Arī Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās pārvaldes direktora vietniece Jolanta Ližus, iepriekš tiekoties ar Kalnciema iedzīvotājiem publiskās apspriešanas laikā, publiski iedrošināja, ka akumulatoru pārstrāde Kalnciemā tiktu uzraudzīta īpaši, jo Latvijas likumi nosaka, ka šādas rūpnīcas ir jāpārbauda ne retāk kā trīs reizes gadā. 


Juris Harlamovs izprot Kalnciema iedzīvotāju bažas. “Cilvēki atceras vēl ne tik seno padomju laiku rūpniecību Kalnciemā. Daudzi joprojām te cieš no arodslimībām, atceras ekoloģiskās problēmas upē un tās krastos, pat savā dārzā izzudušās sliekas. Tāpēc arī tik daudz satrauktu jautājumu, tik daudz izprotamas neticības. Cilvēki ir satraukušies gan par to, vai rūpnīca neapdraud apkārtnes iedzīvotājus, vai nepiesārņos gaisu un ūdeni, vai nebūs trokšņi un citas neērtības,” novērojis Juris Harlamovs.
“Es atzīstu, ka pirmie mūsu soļi attiecību veidošanā ar Kalnciema iedzīvotājiem bija neveiksmīgi. Pārāk formāli mēs pievērsāmies publiskai apspriešanai. Tā vietā mēs vairāk koncentrējāmies uz atļaujām, standartiem, prasībām, investīcijām, biznesa plāniem. Iedzīvotāju informēšanu esam sākuši novēloti. Daudziem jau ir radies negatīvs priekšstats. Ir nācies dzirdēt arī daudzus emocionālus un nepamatotus apgalvojumus, pieņēmumus un pat melus. Jautājums tiek vietējā mērogā arī politizēts,” stāsta Juris Harlamovs. 
“Šī būs pirmā tiešā, mūsu pašu iniciētā tikšanās ar iedzīvotājiem. Taču noteikti ne pēdējā. Mēs šādas tikšanās plānojam rīkot vismaz vienu reizi mēnesī. Mēs plānojam arī izdot regulāru ziņu lapu, plānojam aizvest iedzīvotājus apskatīt līdzīgas rūpnīcas cituviet. Mums vēl ir gana daudz laika, lai līdz šīs vasaras beigām kliedētu Kalnciema iedzīvotāju bažas,” informē Juris Harlamovs.

Juris Harlamovs skaidro, kā šāda akumulatorus pārstrādājoša rūpnīcā Latvijā ir ļoti nepieciešama. “Šobrīd oficiāli utilizētos akumulatorus pārstrādā uzņēmi Lietuvā un Igaunijā, bet tikmēr Latvijā plaukst nelegāla un vidi ļoti apdraudošā “mājas pārstāde”, kad akumulatora svins tiek pārkausēts teju vai mājas krāsniņā, bet svina lietņi vēlāk nodoti metāllūžņos. Tur tad neviens nekontrolē ne izmešus, ne to, kur un kā tiek noliets akumulatoros esošais šķidrums,” rūpnīcas nepieciešamību Kalnciemā skaidro Juris Harlamovs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s