Kaspars Ikstens: pēc PK 2014 vārtsargi ir kļuvuši par bērnu elkiem

“Aizvadītais Pasaules kauss futbolā ir sekmējis bērnu un jauniešu interesi ne tikai par futbolu, bet arī par vārtu sargāšanu. Vārtsargi ir bērnu jaunie elki. Pēc Pasaules kausa ir novērojums gan esošo jauno vārtsargu entuziasms, gan arī jauno futbolistu vēlme pārprofilēties par vārtsargiem,” novērojis FK “Jelgava” vārtsargs Kaspars Ikstens, kurš vienlaicīgi ir arī Jaunatnes futbola akadēmijas “Jelgava” bērnu un jauniešu vārtsargu treneris.
  
“Šis bija izteikts vārtsargu Pasaules kauss futbolā, jo neapšaubāmi, ka visvairāk aprunātie spēlētāji bija vārtsargi. Jā, bija arī Miroslava Klozes jaunais rekords, Hamesa Rodrigesa rezultativitāte, arī Lionels Mesi, Arjens Robens un Robins van Persijs. Bet vairāk emocijas šogad, neapšaubāmi, radīja vārtsargi,” rezumē Kaspars Ikstens.
“Jau turnīrā sākumā izcēlās Giljermo Očoa, kura meistarība neļāva Brazīlijas futbolistiem gūt vārtus savu līdzjutēju priekšā. Vēlāk mediji visā pasaulē jokoja, ka Očoa esot nevis pieci, bet seši pirksti katrā rokā,” atceras Kaspars Ikstens.
Daudz tika aprunāts arī 1/4 fināls starp Kostariku un Nīderlandi. Šo spēli atcerēsimies ne tikai ar izcilo Kostarikas vārtsarga Keilora Navasa spēli, bet arī ar Nīderlandes futbola izlases galvenais trenera Luija van Gāla lēmumu papildlaika kompensācijas laikā nomainīt vārtsargu, pēcspēles sitienus uzticot atvairīt Timam Krūlam, kurš atvairīja divas “pendeles”, tādējādi palīdzot Nīderlandei izcīnīt vienu pusfinālā.
“Īpaši gribas izcelt Kostarikas vārtsargu Keiloru Navasu. Viņa dēļ tik daudz cilvēku visā pasaulē sāka līdzi just Kostarikas izlasei. “Keilors Navass nepārprotami ir kļuvis par jauniešu elku. Agrāk bērni vēlējās būt kā Ikers Kasiljass vai Džanluidži Bofons, tagad viņi grib būt kā Keilors Navass,” mazos futbolistus ir novērojis Kaspars Ikstens.

“Un kā lai nepiemin ASV komandas vārtsargu Timu Hovardu? Viņš tik izcili spēlējot pret Beļģijas izlasi, uzstādīja jaunu Pasaules kausa rekordu – vienā spēlē atvairot 15 sitienus. Bet pēcāk viņš pasauli pārsteidza, norādot, ka šie nopelni ir nevis viņa paša, bet Dievam, jo “vissvarīgākais dzīvē ir Kristus”, raksturodams sevi kā dievbijīgu kristieti ar stipru ticību,” stāsta Kaspars Ikstens.

“Un, protams, Manuels Noijers, kurš iedvesmo ar savu nesatricināmību, ar komandas iedvesmošanu, ar spēli gluži kā aizsargam, un arī nosargātajiem vārtiem. Manuels Noijers turnīrā četrās spēles vārtus nosargāja neskartus (pret Portugāli, ASV, Franciju un Argentīnu), bet visā turnīrā septiņās spēlēs ielaida tikai 4 vārtus”, turnīra labāko vārtsargu uzslavē arī Kaspars Ikstens.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s