Grāmatveži ieinteresēti IIN maksāt tikai Valsts kasē

“Grāmatveži ļoti cerīgi raugās uz Ministru kabineta sēdē izskatīto ierosinājumu iedzīvotāju ienākuma nodokli no nākamā gada sākuma ieskaitīt tikai Valsts kases kontā. Tas atvieglotu grāmatvežu ikdienu, jo nebūtu vairs nepieciešama darbinieku selekcija pēc dzīvesvietas,” stāsta grāmatvedības ārpakalpojuma uzņēmuma “BKN-Balance” valdes priekšsēdētājs Andris Rakstiņš.

“Es saprotu, ka šo jautājumu Ministru kabinetā skatīja ne jau tikai tāpēc, lai atvieglotu grāmatvežu ikdienu. Cik saprotu no publikācijām presē, no pašvaldību un Valsts ieņēmumu dienesta puses konstatēts liels daudzums nodokļu maksātāju pieļauto kļūdu, tādējādi apgrūtinot arī valsts un pašvaldību darbu, savukārt šo kļūdu šķetināšana arī palielinot neefektīvu darba spēka un laika resursu patēriņu nodokļu administrēšanā,” zina stāstīt Andris Rakstiņš.
“Šobrīd spēkā esošā prakse atsevišķi iemaksāt Iedzīvotāju ienākumu nodokli par Rīgā un Ventspilī dzīvojošiem ļoti paliela kļūdīšanās risku. Mums ik brīdi jābūt drošiem par to, kurā pašvaldībā konkrētajā brīdī deklarēts konkrētais darbinieks,” skaidro Andris Rakstiņš.
“Grāmatvežiem ir ne tikai papildus laika tēriņš deklarētas dzīves vietas apzināšanā, bet arī uzņēmumiem tas rada par vēl vienu pozīciju nepārskatāmāku uzskaiti, jo tagad atskaitēs var figurēt viena pozīcija – Iedzīvotāju ienākumu nodoklis, nenodalot Rīgu, Ventspili un pārējo Latviju. It kā nebūtiski, bet jauno izmaiņu dēļ varētu ietaupīt laiku un naudu arī uz bankas pārskaitījuma rēķina,” precizē Andris Rakstiņš.
Andris Rakstiņš atgādina, ka šobrīd ir spēkā līgumi ar Rīgas domi un Ventspils pilsētas domi par speciālu Iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieskaitīšanas kārtību, saskaņā ar kuru nodokļa maksājumi bez Valsts kases starpniecības tieši nonāk konkrētās pašvaldības budžetā. Savukārt Ministru kabineta 23.septembra sēdē tikai ierosināts lauzt šos līgumus ar Rīgas un Ventspils pilsētas pašvaldībām.
Grāmatvedības ārpakalpojuma uzņēmums “BKN-Balance” ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Latvijā, kas specializējies grāmatvedības ārpakalpojumu sniegšanā. Uzņēmuma 16 speciālistu kolektīvam ir jau 15 gadu pieredze grāmatvedības ārpakalpojumu sniegšanā. Uzņēmums šobrīd apkalpo vairāk nekā 200 Latvijas uzņēmumus un privātpersonas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s