Februārī jau tradicionāli notiks Latvijas čempionāts skvošā

Latvijas čempionāts skvošā jau tradicionāli notiek februārī. Šogad Latvijas čempioni skvošā vīriešiem un sievietēm tiks noskaidroti pamatturnīrā, kurš notiks 21. un 22.februārī Rīgā, Zelta Boulinga un Skvoša centrā, bet nedēļu vēlāk, 28.februārī turpat notiks arī Latvijas čempionāts junioriem un senioriem.

Šogad šis būs jau 13.Latvijas čempionāts skvošā. Čempionātā piedalīsies vairāk kā simts spēlētāji. 

Latvijas čempionu tituls tiks izcīnīts Open kategorijā vīriešiem un sievietēm, savukārt medaļas un balvas izcīnīs arī B klases uzvarētāji sievietēm (spēlētājas, kuras nacionālajā sieviešu reitingā no 20.vietas un leju) un B (no 25.vietas uz leju) un C (no 40.vietas uz leju) klašu uzvarētāji vīriešiem. 
Pērn kārtējo reizi par Latvijas čempioniem kļuva Aleksandrs Pāvulāns un Ineta Mackeviča, kuri piedalīsies arī gaidāmajā čempionātā. 
Latvijas čempionu titulu 28.februārī izcīnīs arī junioru BU19 (puiši līdz 19 gadiem) un junioru GU19 (meitenes līdz 19 gadiem) uzvarētāji. Vienlaicīgi tiks noskaidroti uzvarētāji arī citās vecuma grupās, tai skaitā U13, U15, U17, taču šo grupu uzvarētāji, lai arī izcīnīs čempionāta medaļu komplektus, tomēr netiks dēvēti par Latvijas čempioniem, bet gan par attiecīgas grupas čempionāta uzvarētājiem.
Pērn par Latvijas junioru čempioniem (U19) kļuva Ņikita Opletins un Loreta Rozenfelde. Bet vēl pirms gada šajā grupā sensacionāli uzvarēja tobrīd vēl tikai 8 gadus vecais Pauls Rozenvalds.
28.februārī sacentīsies arī seniori vecuma grupās: 35+, 40+, 45+, 50+. Tāpat kā jaunieši U13, U15, U17 grupās, un tāpat kā pamatturnīra B un C grupas uzvarētāji, arī senioru attiecīgo grupu uzvarētāji saņems medaļas un balvas, bet oficiāli netiks saukti par Latvijas čempioniem, jo par tādiem, līdzīgi kā daudzviet pasaulē gan skvošā, gan citos sporta veidos, tiek dēvēti tikai pamatturnīra un junioru turnīra uzvarētāji.
“Latvijas čempionāts parasti pulcē spēcīgākos Latvijas skvoša spēlētājus, un arī šogad sacensībām pieteikušies Latvijas Skvoša federācijas reitinga līderi un iepriekšējo gadu uzvarētāji. Ir arī vairāki spēlētāji un spēlētājas, kam šis būs pirmais čempionāts. Skvošs Latvijā kļūst arvien populārāks, vienlaikus aug arī spēlētāju prasmju līmenis. Pasaules Skvoša federācijas līmeņa turnīros, pamazām kāpinot savu reitingu (pašlaik 126.) spēlē Latvijas labākā skvošiste Ineta Mackeviča, Latvijas dāmu izlase 2012. gadā izcīnīja 3. vietu Eiropas komandu čempionāta 3. divīzijā, ārvalstu turnīros BU11 grupās medaļas izcīnījis juniors Pauls Rozenvalds, Eiropas līmeņa turnīros spēlē Kārlis Pekstiņš. Arvien lielāku uzmanību LSF pievērš junioru skvoša attīstībai, kur gan vēl daudz darāmā,” informē Latvijas Skvoša federācijas valdes priekšsēdētājs Raivis Lucijanovs.
13. Latvijas čempionātu skvošā atbalsta SIA “Amerikas Baltijas Tehnoloģiju korporācija”, reklāmas aģentūra “Leone”, SIA “Poligrāfijas grupa MŪKUSALA”, farmācijas kompānija “Solepharm”, Celtniecības plēvju centrs. Čempionāts līdzfinansēts arī no valsts budžeta, programmas “Valsts sportam”. 
13. Latvijas čempionātu organizē Latvijas skvoša federācija Latvijas čempionātā var piedalīties Latvijas Republikas pilsoņi, nepilsoņi un ārvalstu pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, kas vismaz 3 gadus ir pastāvīgi uzturējušies Latvijā un šajā periodā nav pārstāvējuši citu valsti atzītās skvoša sacensībās. 
Skvošs ir rakešu sporta veids, kuru norobežotā kortā spēlē divi spēlētāji, izmantojot raketi un gumijas bumbiņu. Skvošs ir intelektuāla, azartiska un dinamiska sporta spēle, kas palīdz uzturēt labu fizisko formu, attīsta izturību, kustību koordināciju.
Skatīties un līdzi just Latvijas čempionāta norisei aicināts ikviens interesents un sporta līdzjutējs.
Čempionāta grafiki, finālspēļu laiki un rezultāti būs uzzināmi Latvijas skvoša federācijas mājaslapā, kā arī Tournamentsoftware.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s