Svētdien spriedīs par olimpiskā badmintona attīstību Latvijā

Svētdien, 2015. gada 22. martā plkst. 15:00 viesnīcā “ by Deal Top”>Days Hotel Riga VEF” notiks Latvijas Badmintona federācijas ikgadējā kopsapulce, kuras laikā lems par šī olimpiskā sporta veida aktualitātēm pēdējā gadā pirms Olimpiskajām spēlēm Rio 2016. 
Latvijas Badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics precizē, ka Latvijā šobrīd ir 523 oficiāli reģistrētie badmintona spēlētāji, tai skaitā 274 jaunieši un 249 spēlētāji, kas vecāki par 18 gadiem. Šobrīd badmintona klubi darbojas 13 pilsētās, tai skaitā Rīgā, Siguldā, Valmierā, Cēsīs, Valkā, Jēkabpilī, Salaspilī, Ventspilī, Liepājā, Talsos, Baložos, Vangažos un Jelgavā. Latvijā ir vairāk nekā 25 badmintonam piemērotas sporta zāles un vairāk nekā 20 klubi, kuros notiek badmintona treniņnodarbības.
“Jāatzīst, ka Lietuvā un Igaunijā badmintons ir ļoti populārs. Lietuvā ir 3 reizes vairāk, bet Igaunijā teju vai 10 reizes vairāk spēlētāju. Un ļoti lielu lomu šī sporta veida popularizēšanā veic arī Lietuvas un Igaunijas badmintonisti, kas iekļuvuši pasaules elitē un kvalificējušies Pasaules un Eiropas čempionātiem, arī Olimpiskajām spēlēm. Tāpēc mēs ļoti ceram arī uz Latvijas sportistu panākumiem, lai viņi ar savu piemēru aizrautu arī bērnus un jauniešus,” mudina Mareks Gruškevics.
Mareks Gruškevics informē, ka sākot ar 2015.gada maiju sāksies 12 mēnešu garš starptautisko turnīru cikls, kurā Latvijas vadošie sportisti centīsies izcīnīt pēc iespējas vairāk reitinga punktus līdz 2016.gada 5.maijam, lai kvalificētos uz Rio. Olimpiskajā turnīrā cīnīsies par 5 medaļu komplektiem, tai skaitā vīriešu un sieviešu vienspēlēs, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktajās dubultspēlēs. Olimpiskajam turnīram varēs kvalificēties 172 badmintonisti, tai skaitā 38 sportisti un 38 sportistes vienspēļu turnīriem, bet visiem trim dubultspēļu turnīriem kvalificēsies 16 spēcīgākie pāri.
Pasaules badmintona federācijas reitingā šobrīd visaugstāk no Latvijas ir sieviešu pāris Kristīne Šefere un Ieva Pope – 128.vietā. Vienspēļu reitingā Kristīne Šefere šobrīd ir 214.vietā, Monika Radovska ir 215.vietā, Ieva Pope 227.vietā. Visaugstāk no vīriešiem šobrīd ir Reinis Kraulis – 770.vietā. Latvijas vīriešu pāris Edijs Līviņš un Toms Preinbergs ir 1035.vietā, bet jauktajās dubultspēlēs 1124.vietu dala Edijs Līviņš pārī ar Aiju Popi un Reinis Krauklis pāri ar Kristīni Šeferi.
Mareks Gruškevics uzver, ka joprojām nav zudušas iespējas kādam Latvijas badmintonistam kvalificēties uz 2016.gada Olimpiskajām spēlēm Rio, jo līdz šim Latvijas vadošie spēlētāji vairāk fokusējas uz Eiropas reitinga punktiem, lai kvalificētos uz pirmajām Eiropas spēlēm. Šobrīd vistuvāk kvalifikācijai uz Baku ir Kristīne Šefere, kura var kvalificēties gan uz sieviešu vienspēļu turnīru, gan arī uz dubultspēļu turnīru pāri ar Ievu Popi. Kā ceturtais “aiz strīpas” vīriešu vienspēļu turnīram ir arī Reinis Krauklis. Kvalificējušies spēlētāji uz Eiropas spēlēm Baku tiks noteikti saskaņā ar Pasaules Badmintona federācijas reitingu uz 2015.gada 26.martu.

“Lai iegūtu reitinga punktus, svarīgi, lai mūsu sportisti varētu nokļūt reitinga turnīros, kas bieži notiek ļoti tālās valstīs, tāpēc šeit atbildība gulstas ne tikai uz sportistiem un treneriem, bet arī klubiem, federāciju, sponsoriem un atbalstītājiem,” norāda Mareks Gruškevics.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s