Hokeja čempionāta laikā Prāgā darbosies latviešu fanu krodziņš "Prāgas baltie krekli”

Pasaules hokeja čempionātā laikā no 4. līdz 8.maijam Prāgas centrā darbosies latviešu fanu krodziņš “Prāgas baltie krekli”, tādējādi turpinot tradīcīju, kas tika aizsākta tālajā Halifaksā. Stundu pēc Latvijas izlases spēlēm beigām 4., 6. un 8.maijā notiks arī koncerti. Šogad par fanu jautrību gādās grupa „Mākoņstūmēji” kopā ar Normundu Jakušonoku.

“Fanu krodziņa jeb Latvijas hokeja fanu tikšanās vieta atradīsies 5 minūšu lēna gājiena attālumā no Prāgas vecpilsētas – Narodni ielā 25, tieši pretim slavenajam „Cafe Louvre”, kurā interjers nav daudz mainījies apmēram 100 gadus un kurā savulaik jautri pusdienojuši gan Francs Kafka, gan Alberts Einšteins, gan citas pasaulslavenas personas. Tagad viņi vēl var lepoties arī ar to, ka 2015.gada 28.martā te pusdienojis Latvijas Futbola virslīgas valdes priekšsēdētājs, bet jau drīz būs tā, ka viņiem nāksies reklamēties kā vietai, kura ir iepretim tam slavenajam nakts klubam, kurā Latvijas fani kopā ar hokeja amatpersonām svinēja Latvijas uzvaras,” ironizē Ainārs Tamisārs, viens no fanu krodziņa organizētājiem un literāri – muzikālā kluba „Četri balti krekli” līdzīpašnieks.

Šogad šī būs jau septītā reize, kad Pasaules hokeja čempionāta norises vietā darbosies „Četru Baltu Kreklu” filiāle. Ainārs Tamisārs atgādina, ka iepriekš latviešiem bija savs krodziņš Halifaksā, Manheimā, Bratislavā, Stokhomā, Helsinkos un Minskā.

Kā būtisku jaunumu Ainārs Tamisārs min, ka šogad Prāgā uz skatuves dzīvajā muzicēs nevis divi ierakstie muzikanti Gunārs Meijers un Normunds Jakušonoks, bet jau 8 muzikanti – grupa „Mākoņstūmēji” kopā ar Normundu Jakušonoku.

“Tradīcijas lauzt nedrīkst, mēs esam gatavi turpināt muzicēt visos Pasaules čempionātos, kur piedalās Latvijas hokeja izlase! Esam gatavi kaut vai garīgi, astrālā līmenī palīdzēt mūsu hokejistiem,” jau iepriekš, pirms uzstāšanās Minskā pirms gada, pauda mūziķis un „Četru Baltu Krekli” līdzīpašnieks Normunds Jakušonoks.

Tāpat jāatzīmē arī tas, ka šogad pirmo reizi uz koncertiem būs ieejas maksa, jo koncerti notiks naktskluba telpās, kur ieejas maksa ir vienmēr. Ainārs Tamisārs gan mierina, ka šī maksa ir vien 100 čehu kronas vai nepilni 4 eiro.

“Mums tas nav biznesa projekts. Mums tā ir iespēja apvienot patīkamo ar lietderīgo. Mēs paši gribam braukt līdz Latvijas hokeja izlasei, lai izbaudītu Pasaules hokeja čempionāta atmosfēru. Nenoliedzu, ka ta ir arī ļoti veiksmīgs veids, ka uzturēt “Četru Baltu Krekli” pozitīvo tēlu,” stāsta Ainārs Tamisārs.

Tūrisma firmas „Travel Art” pārstāve Ludmila Glazunova stāsta, ka kopā ar biļetēm uz hokeju un viesnīcu rezervēšanas darbiem „Travel Art” abos birojos (gan „Turībā”, gan Olimpiskajā sporta centrā) tiek pārdotas arī ieejas biļetes uz koncertiem. Par 100 čehu kronām ieejas kartes varēs iegādāties arī uz vietas „Prāgas kreklos”, protams, ja klubs jau nebūs pārpildīts.

Lielākā daļa Latvijas komandas līdzjutēju dzīvos „Latvijas tornī” – viesnīcā, kas izskatās pēc torņa un kurā būs tikai Latvijas fani. Plānots arī kopīgs izbrauciens ar kuģīti pa Vltavu, gan dažāda veida ekskursijas pa Prāgu un citām Čehijas pilsētām.

Gandrīz visās Latvijas ledus hallēs un daudzos hokejam draudzīgos krodziņos, klubos un kafejnīcās ir pieejams hokeja fanu žurnāls – ceļvedis  „Pasaules Pazinējs”, kas šogad veltīts Prāgai, Čehijai, čehu alum un hokejam. Tur atrodami padomi līdzjutējiem, dažādas kartes un daudz kas cits noderīgs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s