Neveidos kopīgu badmintona un spīdmintona federāciju

Lai gan badmintons un spīdmintons ir salīdzinoši tik tuvi sporta veidi, Latvijas Badmintona federācijas valdē ir izlemts neuzstāt uz badmintona un spīdmintona saplūšanu vienotā federācijā, atstājot Latvijas Sporta federāciju padomes kompetencē izlemt, vai un kā atzīt Latvijas Spīdmintona federāciju.

Badmintona federācijas piedāvā sadarbību

“Ja nav citas iespējas, Latvijas Badmintona federācija būtu gatava ņemt spīdmintonu savā paspārnē, taču mēs uz šādu risinājumu neuzstājam,” valdes sēdē izrunāto rezumē Latvijas badmintona federācija prezidents Mareks Gruškevics.
“Jautājums par federāciju saplūšanu tika aktualizēts, jo Latvijas Sporta federāciju padomei ir jālemj par Latvijas Spīdmintona federācijas oficiālo atzīšanu, un šādos gadījumos ar līdzīgiem sporta veidiem esot prakse vērsties ar piedāvājumu pie jau esošajām federācijām. Tā, piemēram, pludmales volejbols ir vienā federācijā ar volejbolu, arī pludmales teniss esot integrēts ar tenisu,” skaidro Mareks Gruškevics.
“Mums šobrīd ir pašiem daudz darba, lai nodrošinātu badmintona attīstību vismaz tādā līmenī, kā tas ir Lietuvā un Igaunijā. Ļoti ceram, ka 3 Latvijas badmintonisti veiksmīgi nostartēs I Eiropas spēlēs Baku, bet pēcāk kāds no mūsējiem kvalificēsies arī uz Olimpiskajām spēlēm Rio 2016.gadā, jo tas būtiski sekmētu šī sporta veida popularitāti gan skatītāju, gan arī potenciālo sportistu, tai skaitā jauniešu vidū,” skaidro Mareks Gruškevics, novēlot panākumus arī Latvijas spīdmintonistiem.
“Spīdmintonisti ir izveidojuši ļoti draudzīgu un darboties spējīgu federāciju. Ir savs sacensību kalendārs, reitings, darbojas spīdmintona klubi, un Latvijas spīdmintonisti veiksmīgi startē arī ārvalstu turnīros. Atzīmēšanas vērta ir vērienīgā publicitātes kampaņa, arī tas, kā strādā inventāra tirdzniecības industrija,” spīdmintonistu paveikto uzslavē Mareks Gruškevics.
“No abu federāciju aktīvās darbības un spējām sadarboties ieguvēji būs gan badmintonisti, gan spīdmintonisti, jo šie sporta veidi ir savstarpēji viens otru papildinoši,” uzskata Mareks Gruškevics.

Līdzīgi un savstarpēji papildinoši sporta veidi

“Spīdmintons un badmintons ir savstarpēji ļoti integrēti – Latvijas vadošie spīdmintonisti spēlē badmintonu un otrādi, un arī 2014.gada Latvijas čempioni un vicečempioni spīdmintonā, tai skaitā Pauls Gureckis, Pauls Rozenvalds, Jekaterina Romanova un Andrejs Krūmiņš ir arī Latvijā pazīstamie badmintonisti,” zināja teikt Latvijas Badmintona federācijas valdes loceklis un Siguldas badmintona kluba treneris Ainārs Gureckis.
“Spīdmintons ir gluži kā badmintons, tikai bez tīkla, ar smagāku un straujāk lidojošo bumbiņu, ko sauc arī par spīderu. Raketes gan ir vairāk līdzīgas nevis badmintonam, bet skvošam. Atšķirībā no badmintona, spīdmintonu var spēlēt arī brīvā dabā, tāpēc tas kļūst aizvien populārāks brīva laika pavadīšanas veids arī Latvijā,” novērojis Ainārs Gureckis.

Spīdmintons ir atsevišķš sporta veids

Latvijas Spīdmintona federācijas prezidents Mārtiņš Žogots norāda, ka Latvijas spīdmintona attīstībā ir ieguldīts gan laiks, gan nauda, gan arī daudzu entuziastu enerģija. “Noteikti gribam turpināt iesākto, un vēlamies to darīt bez liekas birokrātijas, kas varētu rasties esot vēl zem kādas citas organizācijas, piemēram badmintona vai kādas citas federācijas. Mēs, protams, uzskatām, ka spīdmintons ir atsevišķs sporta veids, un nav nepieciešams visu kraut vienā kaudzē,” skaidro Mārtiņš Žogots.

“Spīdmintonu var spēlēt vienmēr un visur, pat naktī. Pateicoties spīdmintona pieejamībai mēs noteikti piesaistām spēlētājus arī badmintonam, un otrādi. Kāds, iespējams, pārmetas no viena sporta veida uz otro, daudzi nodarbojas ar abiem sporta veidiem paralēli,” stāsta Mārtiņš Žogots, kurš arī pats ne reti uzspēlē badmintonu un piedalās badmintona sacensībās.

“Mēs noteikti esam ieinteresēti draudzīgā sadarbībā ar badmintonistiem, kā arī esam ieinteresēti šo sporta veidu popularizēšanā, lai kopīgi pievērstu Latvijas sabiedrību vēl aktīvākam dzīvesveidam,” rezumē Mārtiņš Žogots.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s