Latvijas badmintonistēm vēsturiska uzvara Pasaules reitinga turnīrā

Latvijas badmintonistes Kristīne Šefere un Ieva Pope ir izcīnījušas vēsturisku panākumu – Marokā ir izcīnīta pirmā vieta Pasaules Badmintona federācijas reitinga sieviešu dubultspēļu turnīrā.
 

“Morocco International 2015” sieviešu dubultspēļu turnīrā Kasablankā piedalījās spēlētājas ne tikai no Marokas, bet arī Jordānijas, Ēģiptes un Latvijas. Turnīrā piedalījās spēlētāji arī no Sauda Arābijas, Irākas, Ugandas, Bahreinas, Mauritānijas, Nigērijas, Alžīrijas, Malaizijas, Dienvidāfrikas, Portugāles, Francijas, Beļģijas, Anglijas, Ģrieķijas un Somijas.

Finālspēlē Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris 2 setos pārspēja Ēģiptes pāri Domou Amro un Mazahreh Leina Fehmi. Pirms tam pusfinālā Latvijas pāris pārliecinoši pārspēja citu ēģiptiešu pāri Sham Al-Khalili un Haneen Derar Al-Wedyan.

Marokas turnīram Pasaules Badmintona federācija bija piešķīrusi “International Series” statusu, un tas ir otrs zemākais no turnīru statusiem, taču jāatzīmē, ka šāds statuss ir vairumam no Pasaules Badmintona federācijas reitinga turnīriem. Šāds status ir arī Igaunijā notiekošajam starptautiskajam badmintona turnīram, bet, piemēram Latvijā un Lietuvā notiekošajiem turnīriem ir zemākais statuss – “Future Series”.
Par uzvaru Pasaules Badmintona federācijas turnīrā Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris Kristīne Šefere un Ieva Pope saņēma 2500 reitinga punktus, tādējādi Latvijas sieviešu pāris strauji pakāpās reitingā, un šobrīd atrodas jau 122.vietā.
Šogad Kristīne Šefere kopā ar Ievu Popi piedalījās arī Eiropas spēlēs Baku. Sākoties kvalifikācijas posmam uz Olimpiskajām spēlēm Rio, pāris kopā spēlēja arī Lietuvas un Rīgas starptautiskajā turnīrā, taču Ievas Popes potītes savainojuma dēļ panākumi savās mājas izpalika, un zaudējot 1/16 finālā pāris izcīnīja 350 punktus. Kauņā, nokļūstot līdz 1/2 finālam, Latvijas pāris saņēma jau 1170 reitinga punktus.
Latvijas badmintoniste Kristīne Šefere, un pāri kopā arī ar Ievu Popi, joprojām saglabā iespējas kvalificēties olimpiskajām spēlēm. Šobrīd turpinās kvalifikācijas posms, kas aizsākas 2015.gada maijā, un beigsies 2016.gada maija sākumā. Uz Olimpiskajām spēlēm kvalificēsies 38 vīriešu un sieviešu vienspēļu spēlētāji, kā arī 16 pāri vīrieši, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs.
No Marokas Kristīne Šefere ir devusies pārlidojumā uz Bahreinu, kur šajā nedēļas nogalē notiks “Bahrain International Series 2015”, bet nedēļu vēlāk notiks “Bahrain International Challenge 2015”. Salīdzinoši, ja par uzvaru “International Series” turnīrā spēlētājs saņem 2500 punktus, tad “International Challenge” turnīrā būtu jau 4000 punkti.
Latvijas Badmintona federācija cer, ka pienāks brīdis, kad arī kāds no Latvijas sportistiem kvalificēsies uz Olimpiskajām spēlēm, kā tas ir izdevies gan lietuviešiem, gan igauņiem, tādējādi dodot grūdienu badmintona attīstībai mūsu kaimiņvalstīs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s