Latvijas čempionāts badmintonā klubu komandām sācies ar Cēsu uzvaru Valmierā

Ar spēli starp Valmieras badmintona klubu un Cēsu komandu „Saulrīti” ir sācies Latvijas čempionāts badmintonā klubu komandām. Pirmajā Latvijas čempionāta spēlē Valmieras badmintona spēlētāji piekāpās Cēsu spēlētājiem ar 1:4.
Latvijas Badmintona federācija atgādina, ka komandu turnīrā katrā tikšanās reizē tiek izspēlētas piecas spēlēs – vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktā dubultspēle. Nolikums paredz, ka viens spēlētājs var piedalīties tikai divās spēlēs, tādējādi minimālais komandas sastāvs ir 4 spēlētāji – divi vīrieši un divas sievietes, taču ir iespējams, ka katrs spēlē tikai vienu spēli, tādējādi vienā mačā var spēlēt arī 8 komandas spēlētāji.
Valmierā vīriešu vienspēlēs pieredzējušais Ivo Keišs no Cēsīm pārliecinoši divos setos uzvarēja Valmieras jauno talantu Artūru Ķelpi (21:8, 21:17). Arī sieviešu vienspēles beidzās divos setos – Grieta Jermacāne no Cēsīm pieveica 14 gadu veco valmierieti Unu Bergu (21:13, 24:22).
Savukārt visās trīs dubultspēlēs nācās spēlēt trīs setus. Valmierieši Artūrs Ķelpe un Mairis Loiko ļoti sīvā cīņā uzvarēja cēsiniekus Ivo Keišu un Andri Malnaču (19:21, 21:19, 24:22), taču tā bija arī vienīgā valmieriešu uzvarētā spēle. Vēlāk Unu Berga un Daniela Langina sieviešu dubultspēles zaudēja Grietai Jermacānei un Lienei Pērkonei (12:21, 21:16, 18:21), bet jauktās dubultspēles Rihardu Blaubergs un Daniela Langina zaudēja Gintam Bitītim un Zanei Vilcānei (19:21, 21:15, 16:21).
Latvijas čempionātam ir pieteiktas 22 komandas un 179 badmintona spēlētāji. Latvijas komandās ir pieteikti arī 4 ārzemju spēlētāji – Valkas klubs ir pieteicis 2 spēlētājus no Igaunijas, bet Liepājas klubs 2 lietuviešus. Latvijas čempionāta spēlēs arī divi Ozolniekos dzīvojošie ķīnieši.
Latvijas čempionātā ir pieteiktas gan Latvijas apdzīvotās vietas, piemēram Liepāja, Talsi, Jelgava, Ozolnieki, Penkule, Baloži, Salaspils, Sigulda, Valmiera un Valka, gan arī badmintona klubi, piemēram “Rīgas Badmintona skola”, “Dārta”, “Enri”, “Saulrīti”, gan arī divas augstskolu komandas – LLU un RTU.
2015.gadā noteikts pārejas periods, kad grupu turnīri notiek mēneša garumā, lai paspētu noskaidrot dalībniekus finālturnīram, kas 2015.gada 19.decembrī notiks Siguldā. 2015.gadā finālturnīrā piedalīsies 12 komandas, tai skaitā 7 labākās komandas no 2014.gada čempionāta, bet atlikušās 5 vietas tiks noskaidrotas grupu turnīros Vidzemē, Rīgā, Kurzemē, Zemgalē un Pierīgā. Diemžēl, no Latgales šogad neviena komanda nepieteicās.
Latvijas Badmintona federācija neplāno attiekties no finālturnīra rīkošanas. “Finālturnīram ir jābūt, lai noskaidrotu Latvijas čempionus, taču uzsvars un akcents būs nevis uz finālturnīru, bet gan regulāro sezonu, kad iesaistīti gan spēlētāji, gan atbalstītāji, arī vietējie masu informācijas līdzekļi un pašvaldības,” skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.
“Mums bija divas iespējas – rīkot grupu turnīrus pēc meistarības līmeņa, gluži kā virslīgu un zemākās līgas, vai arī veidot reģionālās grupas un pēc tam finālturnīru. Šogad lēmām, ka vienkāršāk ir iesākt ar reģioniem, jo citādi komandām nāktos mērot tālos ceļus, piemēram no Liepās uz Valku, un tas šo iniciatīvu sadārdzinātu. Bet tagad grupu turnīrā visas spēlēs būs maksimums stundas brauciena attālumā,” stāsta Kristians Rozenvalds.
“Citu valstu pieredze liecina, ka klubu turnīri ļoti veicina badmintona attīstību. Sākotnēji kluba biedri paši savā starpā sacenšas, lai iekļūtu komandā. Tas motivē jauniešus, kā arī jau pieredzējušos spēlētājus. Savukārt vietējā komanda ap sevi pulcē vietējos līdzjutējus, vietējo pašvaldību, vietējos uzņēmējus, un tas veicina badmintona popularitāti,” stāta Kristians Rozenvalds.
“Labie spēlētāji līdz šim nejutās vajadzīgi un pieprasīti, bet tagad par viņiem ir interese, vēlme viņus pieturēt vai piesaistīt. Esmu pārliecināts, ka pēc laika arī Latvijā būs bagātāki klubi, kurus atbalstīs pašvaldības vai uzņēmēji, un tad labākiem spēlētājiem tiks maksāti honorāri, lai viņus piesaistītu vai noturētu. Tā tas notiek daudzviet ārzemēs, un tā būs arī pie mums,” ir pārliecināts Kristians Rozenvalds.

_____________________________________________________________________

Preses relīzi, saskaņā ar noslēgto prakses līgumu sagatavoja

Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas
Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta studiju programmas
4.kursa studente Kristīne Bašķere

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s