Rīgā negaidīti uzvar RTU, Valkā igauņi, Zemgalē LLU un Ozolnieku badmintonisti

25.novembrī vienlaicīgi notika četras Latvijas čempionāta badmintonā klubu komandām kvalifikācijas turnīra spēlēs. Divas spēles vienlaicīgi notika Jelgavā, LLU Sporta centrā, kur LLU studentu komanda ar 5:0 pieveica Penkuli, bet Ozolnieku komanda ar 3:2 pieveica Jelgavu. Vidzemes divīzijā Valka savā vienīgajā mājas spēlē uzvarēja Valmieru ar 3:2, bet Rīgas divīzijā RTU negaidīti uzvarēja BK “Rīga”, tādējādi apgrūtinot šī kluba kvalificēšanos uz finālturnīru, kas 19.decembrī notiks Siguldā.
Četri Zemgales badmintona klubi trešdien, 25.novembrī LLU Sporta namā uzsāka cīņas Latvijas čempionātā badmintonā klubu komandām. Savā pirmajā spēlē LLU studentu komanda ar 5:0 pievieca Penkuli, bet Ozolnieki ar 3:2 bija pārāki par Jelgavu.
Latvijas čempionāta finālturnīrā, kas notiks 2015.gada 19.decembrī Siguldā, piedalīsies tikai viena no četrām Zemgales divīzijas komandām – Jelgava, Ozolnieki, Penkule vai LLU.
LLU studentu komanda uzvarēja Penkuli pārliecinoši, nezaudējot nevienu spēli un arī nevienu setu. LLU komandā spēlē tikai LLU studenti, starp kuriem ir arī daudzi jaunieši, kas iepriekš nopietni trenējušies badmintonā. Savukārt Penkules komandā spēlē Penkules iedzīvotāji, kuri badmintonu regulāri spēlē divas reizes nedēļā.
Trešdien, 25.novembrī vienlaicīgi notika vēl divas citas Latvijas čempionāta badmintonā klubu komandām kvalifikācijas turnīra spēlēs. Vidzemes divīzijā Valka savā vienīgajā mājas spēlē uzvarēja Valmieru ar 3:2, bet Rīgas divīzijā RTU negaidīti uzvarēja BK “Rīga”.
Valmiera ir vienīgā komanda, kas nospēllējusi jau divas spēlēs, un diemžēl abās spēlēs Valmieras jaunieši ir piedzīvojuši zaudējumu. 25.novebrī Valmiera devās savā vienīgajā izbraukuma spēlē uz Valku, kuras komandā spēlēja divi pieteiktie igauņi. Atgādinām, ka katram klubam bija iespēja pieteikt ārzemju spēlētāju, bet ne vairāk kā divus. Bet iepriekš, 17.novembrī, Latvijas čempionāta atklāšanas spēlē Valmiera savā laukumā piekāpās Cēsu komandai ar 1:4.
Rīgas un Zemgales divīzijās arī nākamnedēļ visas spēles notiks trešdienas vakaros. 2.decembrī BK “Rīga” tiksies ar “Enri”, bet Jelgava dosies izbraukuma spēlē uz Penkuli, bet LLU pie sevis uzņems Ozolniekus.
Visas Rīgas divīzijas spēlēs notiek “Enri” kortos. Tā ir vienīgā vieta Latvijā, kur pastāvīgi pieejami gumijas seguma korti, kurus citkārt var brīvi izīrēt par 12 eiro stundā no 8 rītā līdz 22 vakarā.
Šonedēļ vēl notika arī Pierīgas divīzijas pirmā spēlē starp Salaspili un Baložiem. Pirmajā duelī ar 5:0 pārāki bija Baloži. Otrā šī dueļa spēle ir ieplānota 7.decembrī Salaspilī.
Šonedēļ vēl ieplānotas 2 spēles. Vidzemes divīzijā Sigulda pie sevis 26.novembrī uzņems Cēsis, bet 28.novembrī no rīta, Liepāja viesosies Talsos, lai pie viena atvest savus jauniešus uz Latvijas čempionātu jauniešiem, kā arī no rīta izspēlētu kvalifikācijas turnīra spēli. Atgādinām, ka pirmajā spēlē, kas notika 20.novembrī Liepājā, mājnieki uzvarēja ar 3:2.
Atgādinām, ka komandu turnīrā katrā tikšanās reizē tiek izspēlētas piecas spēlēs – vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktā dubultspēle. Nolikums paredz, ka viens spēlētājs var piedalīties tikai divās spēlēs, tādējādi minimālais komandas sastāvs ir 4 spēlētāji – divi vīrieši un divas sievietes, taču ir iespējams, ka katrs spēlē tikai vienu spēli, tādējādi vienā vakarā var spēlēt arī 8 komandas spēlētāji.
Latvijas čempionātam ir pieteiktas 22 komandas un 180 badmintona spēlētāji. Latvijas komandās ir pieteikti arī 4 ārzemju spēlētāji – Valkas klubs ir pieteicis 2 spēlētājus no Igaunijas, bet Liepājas klubs 2 lietuviešus. Latvijas čempionāta spēlēs arī divi Ozolniekos dzīvojošie ķīnieši.
Latvijas čempionātā ir pieteiktas gan Latvijas apdzīvotās vietas, piemēram Liepāja, Talsi, Jelgava, Ozolnieki, Penkule, Baloži, Salaspils, Sigulda, Valmiera un Valka, gan arī badmintona klubi, piemēram “ENRI”, “Rīgas Badmintona skola”, “Dārta”, “Saulrīti”, gan arī divas augstskolu komandas – LLU un RTU.
“Latvijas Badmintona federācija šogad ir aizsākusi jaunu iniciatīvu – Latvijas čempionāts badmintonā klubu komandām turpmāk notiks nevis vienu dienu, kā tas bijis līdz šim, bet sezonas garumā organizējot grupu turnīrus, komandām spēlējot mājas un izbraukuma spēlēs,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.
Latvijas Badmintona federācija neplāno attiekties no finālturnīra rīkošanas. “Finālturnīram ir jābūt, lai noskaidrotu Latvijas čempionus, taču uzsvars un akcents būs nevis uz finālturnīru, bet gan regulāro sezonu, kad iesaistīti gan spēlētāji, gan atbalstītāji, arī vietējie masu informācijas līdzekļi un pašvaldības,” skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.
“Citu valstu pieredze liecina, ka klubu turnīri ļoti veicina badmintona attīstību. Sākotnēji kluba biedri paši savā starpā sacenšas, lai iekļūtu komandā. Tas motivē jauniešus, kā arī jau pieredzējušos spēlētājus. Savukārt vietējā komanda ap sevi pulcē vietējos līdzjutējus, vietējo pašvaldību, vietējos uzņēmējus, un tas veicina badmintona popularitāti,” stāta Kristians Rozenvalds.
Informācija par Latvijas čempionātu badmintonā klubu komandām:

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s