Liepājas badmintona komanda pirmā kvalificējas uz Latvijas čempionātu

Liepājas badmintona kluba komanda, Talsos uzvarot vietējos juniorus, ir pirmā kvalificējusies uz Latvijas čempionāta badmintonā klubu komandām finālturnīru, kas 19.decembrī notiks Siguldā. 
Liepājas badmintonisti Kurzemes divīzijas duelī arī atbildes spēlē ar minimālo pārsvaru 3:2 uzvarēja Talsu jaunos badmintonistus, tādējādi trešā spēle starp Liepāju un Talsiem nebija nepieciešama, jo arī pirmajā spēlē, kas notika Liepāja 20.novembrī, uzvarēja Liepāja.
Iespējams, ka jau šonedēļ būs zināmi arī Vidzemes un Rīgas divīziju uzvarētāji. Ja Vidzemes divīzijā Cēsis 1.decembrī uzvarēs Valku, tad arī Cēsis bus priekšlaicīgi kvalificējusies uz finālturnīru, jo būs uzvarējusi visas trijās divīzijas spēlēs. Savukārt, ja RTU uzvarēs “Enri” Rīgas divīzijā 2.decembrī, tad arī RTU būs uzvarējusi visās divīzijas spēlēs, un atlikušās spēles būs jau simboliskas.
Pierīgas divīzija Baložu un Salaspils atbildes spēlē notiks tikai 7.decembrī, un ja būs nepieciešama arī trešā spēle, tad tā notiks 14.decembrī, bet Zemgales divīzijā 2.decembrī būs tikai otrā kārta, un pēdējā spēle šajā divīzijā ir ieplānota 7.decembrī.
Atgādinām, ka komandu turnīrā katrā tikšanās reizē tiek izspēlētas piecas spēlēs – vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktā dubultspēle. Nolikums paredz, ka viens spēlētājs var piedalīties tikai divās spēlēs, tādējādi minimālais komandas sastāvs ir 4 spēlētāji – divi vīrieši un divas sievietes, taču ir iespējams, ka katrs spēlē tikai vienu spēli, tādējādi vienā vakarā var spēlēt arī 8 komandas spēlētāji.
Latvijas čempionātam ir pieteiktas 22 komandas un 180 badmintona spēlētāji, tādējādi tas ir skaitliski masveidīgākais Latvijas badmintona turnīrs.
Latvijas komandās ir pieteikti arī 4 ārzemju spēlētāji – Valkas klubs ir pieteicis 2 spēlētājus no Igaunijas, bet Liepājas klubs 2 lietuviešus. Latvijas čempionāta spēlēs arī divi Ozolniekos dzīvojošie ķīnieši.
Latvijas čempionātā ir pieteiktas gan Latvijas apdzīvotās vietas, piemēram Liepāja, Talsi, Jelgava, Ozolnieki, Penkule, Baloži, Salaspils, Sigulda, Valmiera un Valka, gan arī badmintona klubi, piemēram “Enri”, “Rīgas Badmintona skola”, “Dārta”, “Saulrīti”, gan arī divas augstskolu komandas – LLU un RTU.
“Latvijas Badmintona federācija šogad ir aizsākusi jaunu iniciatīvu – Latvijas čempionāts badmintonā klubu komandām turpmāk notiks nevis vienu dienu, kā tas bijis līdz šim, bet sezonas garumā organizējot grupu turnīrus, komandām spēlējot mājas un izbraukuma spēlēs,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.
Latvijas Badmintona federācija neplāno attiekties no finālturnīra rīkošanas. “Finālturnīram ir jābūt, lai noskaidrotu Latvijas čempionus, taču uzsvars un akcents būs nevis uz finālturnīru, bet gan regulāro sezonu, kad iesaistīti gan spēlētāji, gan atbalstītāji, arī vietējie masu informācijas līdzekļi un pašvaldības,” skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.
“Citu valstu pieredze liecina, ka klubu turnīri ļoti veicina badmintona attīstību. Sākotnēji kluba biedri paši savā starpā sacenšas, lai iekļūtu komandā. Tas motivē jauniešus, kā arī jau pieredzējušos spēlētājus. Savukārt vietējā komanda ap sevi pulcē vietējos līdzjutējus, vietējo pašvaldību, vietējos uzņēmējus, un tas veicina badmintona popularitāti,” stāta Kristians Rozenvalds.
Informācija par Latvijas čempionātu badmintonā klubu komandām:

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s