Latvijā savākto minerālūdens krūzīšu kolekcijiu izrādīs Krievijā


Šī gada 7.decembrī Krievijas kūrortā Hilovo, kas atrodas netālu no Pleskavas, tiks atklāta izstāde ar “Tradīcijām ir spēks!”. Tajā tiks izstādītas dažādu laiku, dažādu formu un krāsu, no dažādām pasaules malām atceļojušās krūzītes un glāzes minerālūdens dzeršanai. Izstādes atklāšana piedalīsies LR konsuls Pleskavā Irēna Putniņa, sanatorijas „Xilovo” īpašnieki, prese un sanatorijas viesi.
„Kūrortu dzīvē nozīmīga loma ir ne tikai infrastruktūrai-kūrorta poliklīnikām, kūrorta viesnīcām, SPA centriem, bet arī sadzīvei un tradīcijām, kas kūrortos spēlē lielu lomu. Piemēram, īpašas minerālūdens krūzes vai glāzes, kuru forma un dizains atšķiras no mums ierastajām,” stāsta interesantās kolekcijas īpašnieks Armands Muižnieks.
„Ir apsveicama ilgstoša, stabila sadarbība starp Latviju un Krieviju, šoreiz ar Pleskavas apgabalu, kas ir vērsta uz savstarpēji izdevīgu kontaktu attīstību ekonomikas un komercdarbības jomās, kultūras sakaru stiprināšanu un tūrisma attīstību. Šī izstāde tam ir apstiprinājums un liecina par jaunu formu un iespēju parādīšanos mūsu pārrobežu sadarbībā,” apliecina LR konsuls Pleskavā Irēna Putniņa.
„Šoreiz ir īpašs prieks, jo manas kolekcijas labāka daļa pirmo reizi tiks izstādīta Krievijā, valstī, kurā dabas dziedniecībai un kūrortu tradīcijām ir senas un nozīmīgas tradīcijas un kūrortā, kas ir viens no vecākajiem veselības kūrortiem valstī, kurš dibināts 1865.gadā”, priecājas interesantās kolekcijas īpašnieks Armands Muižnieks.
“Kolekcijā ir vairāk nekā 600 krūzītes gan no Centrāleiropas kūrortiem Karlsbādes (Karlovi Vivari), Marienbādes (Marianske Lazne), gan Ukrainas kūrortiem Truskavecas un Moršinas, gan Krievijas un Kaukāza kūrortiem. Interesanti eksponāti nākuši arī no kaimiņvalsts Lietuvas – Druskininku un Birštonas kūrortiem. Ir eksponāti arī no Vācijas un Anglijas,” informē Armands Muižnieks.
“Krūzītes kolekcijā ir nonākušas dažādiem ceļiem. Ir gan pirktas, tajā skaitā internetā, gan tās ir saņemtas dāvanās gan no draugiem, gan pavisam svešiem cilvēkiem. Katrai no tām ir savs stāsts. Īpaši tām, kas nākušas no ražotas 20.gadsimta sākumā. Bet ir arī padomju laika ar personīgiem dāvinājuma vēlējumiem, kuru īpašnieku liktenis tā arī nav zināms,” stāsta Armands Muižnieks.
Līdz šim izstādi skatījuši tūkstošiem cilvēku gan Vācijas kūrotos –Bad Shwalbach, Bad Shmiedeberg, Bad Salzuflen, Bad Doberan, Bad Rappenau, Baltijas kūrortos Druskininkos, Pērnavā, Kuresārē, Jūrmalā, Liepājā, Cēsīs, Kandavā, Krimuldā, Ogrē un Rīgā. Izstādes galvenais mērķis ir iepazīstināt un atgādināt par minerālūdens lietošanas tradīcijām un, ka tam ir savs nopietns pamatojums. 
Izstāde Krievijā ir tapusi sadarbībā ar LR konsulātu Pleskavā, Latvijas kūrortpilsētu asociāciju un biedrību “Apceļo Latviju”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s