Reģionālo attīstības centru vadītāji tiksies ar R.Vējoni

Reģionālo attīstības centru vadītāji ceturtdien, 10.decembrī 10:00 tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, lai pārrunātu reģionālo attīstības centru identificētās problēmas, tai skaitā valsts iestāžu reģionālo struktūrvienību slēgšanu,valsts uzsāktajiem un neturpinātajiem projektiem, problēmām izglītības finansēšanā, pašvaldībām palielinātajām virssaistībām, kā arī VARAM iniciēto ideju par reģionālo reformu.

“Reģionālo attīstības centru apvienība ir gandarīta, ka šādā, samērā sarežģītā brīdī, Valsts prezidents ir atradis laiku satikties ar mūsu delegāciju. Tas rāda, ka Raimonds Vējonis saprot, cik nozīmīgi ir reģioni un ka Latvijas panākumu atslēga ir tieši reģionu attīstība. Mēs ļoti ceram pārrunāt būtiskāko jautājumu un problēmu loku, kas saistās gan ar valsts pārvaldes institūciju pakalpojumu pieejamību, gan izglītības reformām, gan ceļiem, gan Eiropas Savienības fondu efektīvu ieviešanu un pieejamību un daudziem citiem jautājumiem. Domāju, ka tas palīdzēs saprast reālo ainu Latvijas reģionos un mūsu vajadzības, kas savukārt palīdzēs arī diskusijās par jauno valdību, tās sastāvu un darbības deklarāciju,” informē biedrības “Reģionālo attīstības centru apvienība” valdes priekšsēdētājs un Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.
Jau iepriekš, vēršoties rakstiski pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, reģionālo attīstības centru vadītāji pauda satraukumu par valsts iestāžu reģionālais sadalījums un struktūrvienību slēgšanu. “Vēlamies uzsvērt, ka dažādu institūciju funkcionēšana reģionu attīstības centros būtu jāskata ne tikai caur ekonomisko prizmu, bet arī sociālo, un mēs būtu ieinteresēti apspriest mehānismu, kā nepieļaut šādas tendences,” raksta “Reģionālo attīstības centru apvienības” valdes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.
Reģionālo attīstības centru vadītāji ir nobažījušies, ka valsts iestādēm nav vienotas pieejas reģionālo struktūru izvietojumā, kā rezultātā nereti rodas situācija, kad nepieciešamības gadījumā nav iespējama operatīva rīcība, turklāt šāds modelis ievērojami apgrūtina iestāžu plānu saskaņošanu. Kā piemērs tiek minēta Valsts Vides dienesta reģionālo vides pārvalžu darbības zonas.
Reģionālo attīstības centru vadītāji vēlas vērst valsts vadītāju uzmanību uz virkni valdības iniciētajiem projektiem, kuri ir bijuši uzsākti iepriekšējos gados reģionos, bet kuri nav tikuši turpināti, piemēram skolu autobusu jautājums un projekts „Nākamās paaudzes elektronisko sakaru tīklu attīstība lauku reģionos”.
“Vēlamies ar Valsts prezidentu pārrunāt arī citus jautājumus, piemēram VARAM iniciēto ideju par teritoriāli administratīvo reformu, valsts autoceļu sakārtošanas plānus, mājokļu politiku attiecībā uz pašvaldībām,” informē Vents Armands Krauklis.
Biedrība „Reģionālo attīstības centru apvienība” tika izveidota 2015.gada sākumā, apvienojot 21 Latvijas Republikas novadu, kas „Latvijas Nacionālajā attīstības plānā 2014. – 2020.gadam” definēti par reģionālajiem attīstības centriem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s